Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum Popaj II Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 31, 2014 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Otvorio sam novu temu, zato sto je akvarijum popaj "razbucan".
Tacnije napravio sam novu postavku. Sve je krenulo tako sto sam hteo samo neke izmene bez zamene podloge.
Narucio neke nove biljke, i resio da ubacim osmokot, posto mi je hranljiva stara skoro 3 godine.
Miroslav (RF), me je posavetovao da zaledim osmokot i ubacim pod podlogu. Medjutim nisam mogao da se "provucem"
tako lako. Kada sam poceo da cupam kripte, dizala se podloga na drugoj strani aq. Neverovatan korenski sistem.
Morao sam nozem da secem podlogu i da je vadim u komadima. Shvativsi da sve moram da bacim, odem do akvariju arta po pesak i hranljivu. Na licu mesta se odlucim i za kamen. Tesko se odluciti koji kamen da izaberem. Sklapam neki hard na brzaka.
Cak mi je ponudjeno da slobodno uzmem vise, a ono sto pretekne da vratim. Uzmem jos po neku biljku za svaki slucaj. Radim novu postavku.
26.03.2014,

ovako je izgleda pre rasformiranja
Image

pocelo je pocelo
Image

sve izbaceno i oprano
Image

mala pomoc bakterijama
Image

postavljen osmokot 12-14 pa preko hranljiva
Image

Image

zatim je postavljen pesak koji sam predhodno pripremao nekoliko sati. Crkao sam.
Image

postavka harda i sadjenje biljaka. hard sam sklepao brzo. kako mi je koji kamen pao pod ruku tako sam ga i postavio.
Sa biljkama je islo teze i dugo. Bilo je dosta bilja u gelu (invitro). Sve to treba pazljivo oprati razdvojiti i posaditi.
To je toliko dugo trajalo da mi se echinodorus osusio i pored toga sto sam ga stalno kvasio.

Image

Image

posle ne znam koliko sati pocelo je punjenje

Image

Image

Ne moze sve da se isprica i docara slikom, i pored zadovoljstva sutradan mi nije bilo dobro.
Zaboravio sam da kazem da sam sacuvao 30% vode, i filter mediju drzao u istoj pod jakom aeracijom.
Ribice vracene posle 20 sati, nazalost dve su uginule. Cela operacija je za njih bila vrlo stresna.
Image
Image
Image

31.03.2014,
U medjuvremenu echinodorus sam izbacio i na njegovo mesto stavio rotalu, i malo razmestio neke biljke.
Do daljnjeg necu da diram nista. Hocu da vidim kako ce biljke da se prime. Voleo bih da se parvula primi, ove ostale nisu problem. Mogu da se presadjuju i da se kasnije doda jos neka. Ali otom potom. Za razliku od pre co2 ide i nocu. Nema prekida DC pokazuje dobru boju. I ribe su uredu. Foto period 10 sati.Posle 5-6 dana aq. izgleda ovako:
Image
Image
Image
Uzivo izgleda mnogo lepse, slikano je telefonom.
Zahvalio bih se RF-u na savetima, i pored akcijskih cena na dosta gratis biljaka. Takodje bih se zahvalio Akvarijum artu na saradnji, savetima i strpljenju. Vidimo se u sledecem broju. Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 31, 2014 11:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 01, 2014 10:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako lepo, svaka cast, i nek je sa srecom!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Uto Apr 01, 2014 5:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo si sve skockao,kad se razraste i padne koja frizurica biće jako lepo.
Pratim nastavak ove priče Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 02, 2014 11:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, nadam se da će parvula brzo da se ukoreni, pa da ubacim nekog algara. Sada ih nemam, nemam ni ribe dna. Plašim se da ne iščupaju parvulu. Nadam se da neće da krenu alge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 25, 2014 3:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle nepuna dva meseca od formiranja, da vam opisem kakva je bila situacija u aq.
U prvih nekoliko dana sve je izgledalo ok. Medjutim odjednom je nastao haos. Kao da je sve stalo. Bilje je pocelo ubrzano da propada. Narocito parvula koja je izgorela. Nisam znao sta se desava. Sumnja je bila da sam pogresio sto sam stavio osmokot zajedno sa hranljivom podlogom koja ima sve potrebne sastojke u sebi. Parametre vode nisam merio. Obecao sam sebi ako to budem radio, da necu vise da se bavim akvaristikom. I poed filter medije i dobrog dela vode iz stare postavke, aq. je zapoceo cikliranje i taj proces je morao da prodje.
Da napomenem foto period je bio u startu deset sati. Pojavila se koncasta i zelena alga koja nije napadala staklo, vec se pojavljivala najvise na parvuli i mahovini. Vrlo lako se skida sa cetkicom za zube. Co2 ide 24 sata. Prvo sto sam uradio iskopao sam iz nekog mog krsa vazdusnu pumpu i atmanovu motornu glavu. Kiseonik sam pustao samo nocu da bi bakterijama olaksao rad, a motorna glava je pokrenula bolju cirkulaciju vode. Biljke su pocele da se oporavljaju, ali izgleda da je i algi odgovarao kiseonik. Nisam se predavao nego sam sa cetkicom uklanjao algu. Nisam hteo da smanjujem foto period, nego sam ugradio jos jednu cev. Znaci pojacao sam svetlo. Onog trenutka kada sam video da se bilje oporavilo i pocelo dobro da napreduje, prestao sam sa dodavanjem kiseonika, i primetio da alga stagnira. A, da, motornu glavu sam zamenio sa pravom cikulacionom pumpom snage 2600 lit. Pomislili bi ste da sve leti po akvarijumu. Radi po principu da mnogo manje ustalasa vodu od motorne glave koja "bije" u jednu tacku. Bilo je premestanje, izbacivanje kao i dodavanje nekog bilja. Pokusacu da vam sve ovo docaram i sa slikama. U napred se izvinjavam zbog kvaliteta istih.
pocetak propadanja:
Image
skidanje algi kojih nije bilo mnogo, zato sto sam skoro svaki drugi dan skidao polako i sa strpljenjem. Zaboravio sam da kazem da sam poceo da dodajem IC, i tosa spricem direktno na algu.

Image
Kao sto rekoh uz dosta strpljenja napredak se ubrzo video, a u nekim trenucima sam hteo sve da razbucam.
Image

Image
i ovo je sadasnje stanje, uz napomenu da uzivo stvarno mnogo lepse izgleda. Sledi sisanje i mozda smanjim crveno bilje.

Image

Image

Image

Image
evo jedne sa pocetka meseca posle malo sisanja.

Image
jos jedna slika sa iskljucenom fabrickom konzolom. Radi samo jedna sijalica koju sam naknadno ugradio freshwater pro 39w.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Ned Maj 25, 2014 4:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako jako lepo. Isti problem sada i ja imam. Mislim da smo obojca pogresili sto smo mesali osmokot sa hranjivom podlogom. Kod mene je u jeku koncasta i braon.

Isto sam i ja, kao i ti, sacuvao malo vode iz prosle postavke, samo sam ja poceo i sa dosta manje biljaka.

Drago mi je da si se izvukao iz problema, nadam se da cu i ja uskoro. Smile

Sisaj to!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Maj 25, 2014 7:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E tako se to radi!!! Smile Smile Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Maj 25, 2014 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vrlo lepo sve opisano.I ja se mucim vec mesec-dva sa koncastom i isto sam i ja stavio osmokot zajedno sa hranljivom podlogom.Sad da li je to u pitanju kod nas trojice ili je puka slucajnost ostaje samo borba i strpljivost.

Tebi se strpljivost isplatila.Ja sam i dalje strpljiv i neodustajem.

Samo me zanima koje osvetljenje imas i koje su ti dimenzije akvarijuma ako ti nije tesko da kazes.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 26, 2014 6:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugari, osmokot nije losa stvar, ali ocigledno u nekim drugim kombinacijama. Kao sto rekoh ja sam ga uzeo da ga stavim u staru podlogu, ali radio sam potpuno novu postavku, pa ko veli da se ne baci. Nadam se da vise nece biti problema.
Vlado, sigurno da je bolje startovati sa vise bilja, i to brzo rastucih. Kasnije mogu da se menjaju po zelji.
U ovoj postavci ima dosta bilja, ali ne bih rekao da je dosta ubiljen. Tj. nema veliku bilnu masu. Samo rotala raste kao luda, i treba da se sisa u dve nedelje.
Cokilio, dimenzije su 101 x 41 x 50 cm, osvetljenje:
arcadia plant pro, 2x45wati-10 sati
arcadia freshwater pro 39wati-6 sati. Sve tri sa odsijavacima.
Anboy hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 03, 2014 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Proslo je 90 dana, i od ove postavke se ne moze vise ocekivati. Za sada je sve uredu. Osim co2, ne dodajem nista. Izmena vode, trecina u nedelju dana.
Ostaje mi da uzivam u njemu dok mi ne dosadi, pa opet nesto novo.


Image

Image

Image

Image

Image

Image
Izvinjavam se zbog kvaliteta slika.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Čet Jul 03, 2014 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo nema sta.Samo ako mozes malo da sakrijes dovodno crevo do co2 difuzora.Strci malo Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Čet Jul 03, 2014 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka čast, primer školskog biljnog akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 17, 2014 5:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U akvarijumu se ništa posebno nije dešavalo, osim što sam svake nedelje morao da kosim. Malo mi se smučilo pa sam proredio bilje. Želim da se vidi i hard. Sada to ovako izgleda.

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Avg 17, 2014 5:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kao jednom lajiku za slatkovodnu akvaristiku gledajuci ove i ranije slike mome oku vise prijaju starije fotografije.pozzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Ned Avg 17, 2014 6:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lep akvarijum, samo ja bi ubacio neku granu vinove loze, jesi razmisljao o tome?
I velika kritika za fotografa, vracaj se na stari mod slikanja (ili dorade u PS) Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License