Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novajlija Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
veljavex




Registrovan: 21 Maj 2014
Poruke: 2
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 23, 2014 9:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima Smile

Kao sto sam i naveo u naslovu teme nov sam u ovom lepom svetu akvaristike...

Krenucu sa jedim lepim projekotm a to je bukvalno od samog pocetka, stavljacu slike mozda i neki video kako sastavljam sve to! pa bih vas zamolio za misljena

i kritike sve uzimam u obzir Cool

Ovde se nelazi slika gde ce se akvarijum nalaziti mislim da sam izabrao dobro mesto i naravno postolje gde se nalazi akvarijum bice dodatno ucvrsceno nadam se da ce

dobiti pravi efekat akvarijuma.

Image


Za pocetak zeleo bih da stavljam samo prirodne biljke dok se ne prime pa tek onda ribice i ostalu zivinu, kao sto sam i pratio od nekih ovde da tako rade i pocinju u pocetku

E sada molim ako neko moze da mi kaze, posto sam zeleo samo japanke da drzim sa kojim jos ribicama mogu japanke da idu posto mi se izuzetno svidjaju zato sto su neobicne

i kakvu podlogu traze?

Hvala svima za paznju i nadam se da cemo zajedno svi ucestvovati u kako sam rekao ''malom projektu'' ovo nece biti samo moj akvarijum vec od svih nas Smile

Pozzdrav jos jednom Bravo

Veljko.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Maj 23, 2014 9:32 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Stanko79
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2012
Poruke: 92
Lokacija: Beograd, Resnik

PorukaPoslao: Pet Maj 23, 2014 10:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....ht=japanka
procitaj. Japanke su ribe za vrtna jezera, mnogo prljaju i cupaju biljke i hladnovodne su ribe tako da nikako nisu za neki manji akvarijum. Moj savet nemoj ih muciti sa akvarijumom. Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
veljavex




Registrovan: 21 Maj 2014
Poruke: 2
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 23, 2014 11:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stanko79 ::
http://www.akvarijum.org/forum/zlatna-ribica-japanka-t509.html?highlight=japanka
procitaj. Japanke su ribe za vrtna jezera, mnogo prljaju i cupaju biljke i hladnovodne su ribe tako da nikako nisu za neki manji akvarijum. Moj savet nemoj ih muciti sa akvarijumom. Pozdrav!


Mislio sam na ovakve ribice sada nisam siguran kako se zovu meni su rekli da su to Japanke Smile izgleda da sam pogresio u startu Sad

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stanko79
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2012
Poruke: 92
Lokacija: Beograd, Resnik

PorukaPoslao: Pet Maj 23, 2014 1:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisi pogresio. To jeste jedna od mnogih vrsta japanki. Procitaj prethodnu temu sa linka sto sam ti prosledio i ako jos budes hteo da drzis japanke onda pogledas ovu temu http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html i pocnes da pravis akvarijum od min 200 litara i posle iscitas o cikliranju i drzis japanke. Sasvim prosto! Very Happy Pozdravljam to sto si pristupio na ovaj nacin akvaristici, da se prvo informises pa onda radis!!! Iscitaj forum, koristi pretragu, i znaj nema glupih pitanja. Na kraju ces zakljuciti da akvaristika (hobi varijanta) u opste nije komplikovana! Pozdrav!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
veljavex




Registrovan: 21 Maj 2014
Poruke: 2
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Maj 24, 2014 10:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da sam se predomislio u vezi Japanki, da li moze neko da mi kaze koje jos cudne vrtste ribica postoje, a da su za akvarijum Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Maj 24, 2014 11:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ufff čovek, poslušaj savete i beži od japanki Smile

Ako hoćeš "čudne" ribice (mada to zavisi šta je tvoj kriterijum za čudne Smile) evo nekoliko predloga, doduše ne znam koliki će ti biti akvarijum po zapremini...

BLACK GHOST KNIFEFISH

BUNOCEPHALOUS

AGAMIXYS

RIBA SEKIRICA

RAMIREZ

LORICARIA

Ovo ti je samo par predloga, ima toga podosta samo me malo i mrzi sad sve da ti kačim hahah

Ja lično imam bunocefalusa i agamyxisa pošto ja plivajuce ribice drzim "obične" a među čistačima volim da vidim čudne Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
veljavex




Registrovan: 21 Maj 2014
Poruke: 2
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Maj 24, 2014 11:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Sijamski_Mrmot

Hmm Black Ghost Knifefish je veoma zanimljiv koliko vidim, msm da cu ipak za pocetak da uzmem Zivorotke (Gupike)

A od cistaca sto si i ti rekla sigurno ce biti neki cudak fish

I da pozabavicu se sigurno dosta sa biljkama i podlogama videcemo kako ce to da izgleda Smile

Trebalo bi akvarijum da mi bude gotov za nekih 5 6 dana, narucio sam ga tacno po merama ove police,

Ali za zapreminu cu uskoro saznati pa cu napisati Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Maj 24, 2014 12:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa napiši mere police ja cu ti reci koja je zapremina akv po njima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
veljavex




Registrovan: 21 Maj 2014
Poruke: 2
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Maj 24, 2014 12:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sirina Rupe je 71cm

Dubina Rupe je 57cm

Visina Rupe je 54cm


Ali ne znam koliko ce zauzimati filter i sve to sto ide uz akvarijum sve me kostalo od prilike 90e msm da je za te pare sasvim ok
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Maj 24, 2014 12:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

71x57x54 je 218L zapremine. ako pravis spoljni filter iza akvarijuma onda odbijemo makar 15cm ako ne i 20 a mora da se odbije i odozgo za haubu, sveto i prilaz akvarijumu...

po meni, trebao si da uradis 70x35x40 sto ti je 98L zapremine, ne bih se igrao sa tim da ta polica moze da podnese veću težinu od toga...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Maj 24, 2014 12:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što se ribica tiče, čast "specijalcima" u toj oblasti ali moja preporuka da svakako zaobiđeš sve živirotke zbog brzine kojom se razmnožavaju i činjenice da nemaš pomoćne akvarijume za mlađ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
veljavex




Registrovan: 21 Maj 2014
Poruke: 2
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Maj 24, 2014 4:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sijamski_Mrmot ::
Što se ribica tiče, čast "specijalcima" u toj oblasti ali moja preporuka da svakako zaobiđeš sve živirotke zbog brzine kojom se razmnožavaju i činjenice da nemaš pomoćne akvarijume za mlađ...


Polica ce biti dodatno pojacana sa sipkama ispod, te fioke su samo maksa Smile

Za ribice cemo da vidimo, Prvo ja da sredim podlogu i biljke, ribice cemo lako da bucnemo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Maj 25, 2014 6:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

54 cm visina one donje rupe, a ostaje mogućnost da se izvadi ona polica gore?
Ako je tako, nemoj više od 50 cm visine. Treba ti iznad akvarijuma bar 20 cm slobodno za manipulaciju. Videćeš ako budeš nešto morao pozadi da dohvatiš na toj dubini i širini akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Maj 25, 2014 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zato mu ja i napisah max visinu 40cm inace nista nece moci da uredjuje i cisti unutra Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Maj 25, 2014 8:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa u principu na isto mislimo, slažem se, 50 cm ukupno, voda na 40 ili 45. Zavisi kako je planirano svetlo. Kondenzacioni poklopci obavezno pošto je u ormanu i dosta lufta gore takođe zbog hlađenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Novajlija ponovo strahella Upoznavanje 0 Sub Sep 25, 2021 10:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka novajlija veka Upoznavanje 0 Sub Mar 23, 2013 4:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka novajlija scalar 3 Upoznavanje 1 Pon Apr 23, 2012 11:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novajlija na forumu bjelos Upoznavanje 2 Sub Feb 18, 2012 7:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka novajlija sini82bla Upoznavanje 1 Čet Dec 23, 2010 7:23 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License