Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Filteri Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Sub Apr 12, 2014 1:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes od 4mm, pogotovu sto je to filter pa ces imati i pregrade.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Apr 12, 2014 1:15 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

mtopic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 25 Maj 2014
Poruke: 3

PorukaPoslao: Ned Maj 25, 2014 11:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,
planiram da raskopam zid i ubacim akvarijum u njega. Dimenzije akvarijuma bi bile 150x50x33 centimetra.
Razmisljam da li da ubacim dva spoljna filtera sa svake strane akvarijuma i to 10x50x33 cm ili jedan filter duplo veci od 20x50x33 cm.
Buni me zbog same duzine akvarijuma da li ce jedan filter moci da preciscava, ipak je metar ipo akvarijum dugacak.
Sta bi bila bolja varijanta?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pon Maj 26, 2014 8:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bolje je da staviš dva, kao što si i sam rekao, zbog dužine samog akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
GodFather
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 21 Maj 2014
Poruke: 6
Lokacija: Banovo Brdo / Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 26, 2014 3:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupio sam filter
Aquarium Internal wp 2001http://static.kupindoslike.com/-FILTER-INTERNAL-Sobo-WP-2001_slika_O_6347017.jpg
L/H mu je 880, pa imam pitanje da li je ok za akvarijum od 60litara, duzine 60? Da li ce smetati ribicama? planiram samo zebrice,kozice,koridorase
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
mozes
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 9
Lokacija: pirot

PorukaPoslao: Sre Jun 18, 2014 11:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako mi dozvoljavate da se uključim sa mojim problemom kako i kakav spoljni filter da napravim za akvarijum od 350l i dali bi mogao hanog on filter i koji akvarijum biljni i u njemu bi bili diskusi nemogu da nađem na forumima savete za veće akvarijume sve za akvarijume do 100l ako ima neko da mi pomogne neka napiše nešto za moj problem ako ima vremena za vas možda nije ali za mene jeste hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ljupce
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 4
Lokacija: Stip, Makedonija

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2014 1:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jedno pitanje oko filtera i zanima me nesto. Radi se o top filteru, akvarijum mi je gotov kupljen filter je u haubi. Zanima me sada u filtru imam prvo onaj fils/vata pa idu kuglice, pa aktivni jaglen i zanima me dali da zamenim ovu vatu/filc jer posle nakon mesec dana vidim kako mi kroz akvarium plutaju sitna vlakna, za koje mislim da su bas od ovog filca/vatu i ako treba da je zamenim, koji se najbolji materijal za to?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2014 1:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bi trebalo da ti izlaze vlakna te bele vate, jer bi trebala da su prva na putu toka vode, mada sve zavisi kako je realizovan taj top filtar (slikaj pa nam pokazi). Top filtri imaju mogucnost prelivanja vode pa to moze biti razlog zasto ta vlakna zavrse u vodi...

S druge strane, sitna vlakna koja plutaju mogu biti i neke koncaste alge. Uhvati je prstima pa vidi da li je zaista vlakno iz vate.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ljupce
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 4
Lokacija: Stip, Makedonija

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2014 1:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uhvatio sam, bele je boje, kratke max 1,5 cm i su od vate. Na posao sa, slika ide kasnije ali sistem je sledeci voda ide iz filtera preko vate pa ispod pregrade kod kugle,ispod pregrade kod jaglena i preko prelivnika nazad u aq.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2014 2:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije ti dobra kombinacija za redosled.
Staviš prvo vatu, pa duplo mrežicu za komarce pa ispod nje plavi sunđer (može i kugle ali je bolje da bude sunđer).
Vatu baciš kad bude crna i zameniš (perlon vata, ima u svakoj tapetarskoj radnji za nameštaj, prodaje se na bale i nije skupa).
Ovako nije ni čudo što ti prolazi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2014 2:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bicemo pametniji i bolji savet cemo dati kad bude slikao.

Ja gledam jedan top filter, SOBO, zaboravih oznaku, i vidim da onako kako su oni zamislili, zaista vata moze da izadje, tj da se prelije preko granicnika... zato bih ja to drugacije namestio. Spremam se da modifikujem taj filter i pocnem da ga koristim umesto korner filtra... ili u nekoj ludackoj kombinaciji - da vucem vodu pumpom iz korner filtra i da je ubacujem u top filter Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2014 2:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma jok bacaj korner Smile
Ne znam, ja znam za one proste top filtere, gore cev, baca vodu na filter materijal i dole izlazi, nema šta gde da ispadne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2014 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zasto sam pomislio da ostavim korner? Zato sto mi onda pumpa nece vuci prljavu vodu (sto je jedini problem kod top filtra) nego ce je prvo korner procistiti. Smile

Evo ovako nekako bi to izgledalo:

Image

Pumpa vuce vodu kroz korner filter, crvene strelice, tu se vec prociscava i iz pumpe top filtra jedna grana, plava, ide nazad u akvarijum uz ubacivanje vazduha uz dodatak koji fabricki ima, a ja sam dodatno zamislio da ne ide direktno nego spray bar koji je zapravo potopljen... a mozda i ne bi bio potopljen, probao bih pa bih video. Druga grana, zelena, ide u top filtar, koji bih takodje modifikovao jer mi se ne svidja kako je fabricki resen jer ima samo jedan izlaz a ja bih napravio da i tu ima vise manjih izlaza kao na spray bar-u pa da imam efekat kise.

Inace zelena i plava izlazna grana bi bile pod pravim uglom a ne ovako (top filter ide uz bocnu ivicu akvarijuma).

Korner filtar je svakako u neku ruku visak, ali ima ulogu. Ako bih njega izbacio svakako bih zastitio ulaz u pumpu nekim malim sundjerom, cisto da odstrani krupnije necistoce.

Sta mislite o ovome?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2014 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa pumpu kad tad moraš da opereš, korner će samo da je guši i bezveze zauzima prostor.
Lepo si rekao, staviš parče crnog sunđera na usis, kad menjaš vodu, opereš ga pod česmom i tako ...
Meni je treset u komori gde je pumpa i ispada malo iz vreće, perem pumpu na par meseci. U drugom gde nije treset, samo bistra voda opet je operem na par meseci (ima neki sunđer na usisu ugrađen, atman 400 lit/h, vidiš i tu da se nakupi) a dihtuje filter materijal i više nego dobro.
Nakupe se neke alge, masnoće, ne znam ni ja šta je to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ljupce
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 4
Lokacija: Stip, Makedonija

PorukaPoslao: Uto Sep 23, 2014 9:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavio komad sungera i mrezicu ispod vate i problem je resen. Hvala na pomoci Nesa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kvarta
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2014
Poruke: 13

PorukaPoslao: Čet Okt 23, 2014 4:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, pročitala sam ovu temu i još dosta drugih tema sa foruma, ali i dalje imam pitanje - malo komplikovanije.

Što se akvaristike tiče vraćamo joj se posle 15 godina, mnogo se stvari promenilo od tada. Naručila sam akvarijum dimenzija 85*35*45 sa unutrašnje strane je sistem od dve prelivne kadice za filtraciju (to je sistem koji mi je ranije radio odlično na akvarijum od 120L). E sad posle iščitavanja ove teme buni me pitanje pumpe. Razmatram mogućnost potopne pumpe ali ne znam da li ona može da se koristi i za aeraciju ili se koristi samo za filter (sad imam mačku pa bih izbegla spoljnu pumpu na dometu šapa)? Ja volim "mehuriće" tako da želim da uzmem raspršivače a za njih znam da je neophodna pumpa - konkretno da li oni mogu da rade i na potopnu pumpu ili ne?

Izvinjavam se na glupom pitanju ali sam trenutno potpuno zbunjena, hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Eheim filteri Aquamaniac Arhiva Malih Oglasa 2 Ned Jan 19, 2020 9:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filteri Sicce Space Eko+ Aquarist1204 Filteri i pumpe 4 Uto Okt 29, 2019 5:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati sunđer filteri nzivkovic Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Jun 05, 2018 8:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Spoljni filteri nikouro Arhiva Malih Oglasa 1 Pon Apr 24, 2017 8:07 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sundjer filteri azazel Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Dec 22, 2015 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License