Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Juwel Rekord 700 by Mrmot Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Maj 20, 2014 12:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dan...hmm... ma nemam pojma više, oko 2,5 meseca od formiranja.

Kao što ćete videti morali smo malo da pretumbamo postavku, imali smo bumm zelene tackaste alge koji smo resili prostim ubacivanjem SERA mini CO2 reaktora, alga se sada gotovo vise i ne pojavljuje po staklu, po malo na listovima nane ali nista strasno.

Sa druge strane, crna končasta nas je nekoliko dana udavila, a kako sam protiv hemije borili smo se mehaničkim putem, seckajuci listove gde je ima i skidajuci je. Na kraju sam uspeo da je prilicno istrebim svuda osim u kamencicima lave koji su se usput krunili kad ih pritiskam prstom da bih cistio pa su na kraju izleteli svi grupno napolje osim jednog malog levo koji sluzi kao podrska HM-u dok se ne uhvati kako treba za podlogu. Ubacili smo dva nova kamena koja sam prethodno 2h kuvao u šerpi za svaki slučaj i testirao kiselom vodom (inace su kupljeni u akvaristickoj radnji). Nabavio sam i jos jedan panj koji je trenutno potopljen u kofu i pritisnut, drzacu ga nekoliko dana tako dok se ne napije vode i ne ispusti celulozu pa cu ga tek onda staviti u aqv. Vec sam ga jednom kuvao u loncu ali cu jos jednom pre ubacivanja. Inace ga drzim potopljenog u vodu koju sam izvadio iz aq prilikom redovne zamene a u tu kofu operem i sundjer iz filtera....

Nista od hemije vise ne dodajem, samo CO2 trenutno, imam neke SERa tablete koje cu dodavati kad prodje 6 meseci i hranjiva podloga izgubi svoje...

Imali smo jednu jedinu zrtvu u vidu mikrorazbore koja je naprasno prestala da jede, dva dana kunjala okolo i nestala...

Da ne davim, evo jedna brza fotka mobilnim sa trenutnim stanjem, vidi se da je dobra kolicina biljaka "stradala" tokom borbe sa koncastom ali dosta je prezivelo... kad ubacim i drugi panj procenicemo treba li jos biljaka ili ne (mislim da ce trebati za prednji/srednji plan ali ne znam sta da ubacim...)
Image

I jedna fotka novopridoslog stanovnika:
Image

U pitanju je Craggy Banjo Catfish - Bunocephalus verrucosus tj najmanja verzija Bunocefalusa koja se moze kod nas nabaviti, raste max oko 10cm (ostale verzije rastu od 15cm na vise) i pitoma je ribica, voli da se ukopava u dno (eno samo rep i oči vire Laughing )

Toliko od mene za ovo javljanje, ako imate predlog/savet šta promeniti, ubaciti od biljaka i sl, slušam Smile

P.S. sliku iza ne menjam, preveliko je cimanje posto je pristup akv samo sa prednje strane a poster je lepljen onim specijalnim juwel silikonom...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 20, 2014 12:56 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Maj 20, 2014 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno meni ta slika uopšte ne izgleda loše, loše mi izgleda taj filter, ali šta ćeš bez njega ne može.
Nisam neki ljubitelj kamenja u akvarijumu, lepše mi je sa panjevima, čisto stvar ukusa, makar i da je čistina na dnu.
Ne pratim biljke, ali ne može neka kao ta što je levo od filtera da se zasadi ispred njega, i taj čošak "udžungli" i ne vidi se filter.
Ja sam ubacio par otocinklusa i 6 mikrorazbora, ostadoh bez jednog otoa i jedne mikronke, ne znam, voda dobra (star akvarijum, veliki filter), ima gde da se kriju, ima gde da plivaju, niko ih ne dira, hrana kvalitetna. Definitivno sam odustao od mikro riba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Maj 20, 2014 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neso, ne smem bakopu da stavim ispred filtera jer raste kao luda i morao bih svaka 2-3 dana da je šišam da ne pokrije usis vode Smile tu ce da dodje taj drugi panj sto natapam u kofi da makar malo sakrije plastiku od filtera
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Maj 20, 2014 11:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iz tog razloga nisam ljubitelj unutrašnjih filtera i fabričkih akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Maj 21, 2014 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene je valsinerija omiljena za sakrivanje stvari, Možeš i viklere da joj staviš ako hoćeš da raste u spirali Smile Jaka, pa je ništa ne uvlači a bukvalno joj radiš šta hoćeš da raste kako želiš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Maj 23, 2014 3:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I od danas najnoviji stanovnik naše male zajednice:

Agamyxis pectinifrons

Agamyxis

Image

Jako lepa ribica, dobih i info da je aktivna uglavnom noću (kao i Bunochepalus) ali rekao bih da nije baš baš tako, ovaj naš od jutros uredno pliva okolo sa Corydorasima ... možda postane neaktivniji kada odraste. Inače max veličina mu je 15cm ali u manjim akvarijumima retko prelazi 10cm...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Jun 01, 2014 7:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo za par dana puna tri meseca, mislim da smo dobili bitku i sa zelenom a i sa crnom četkastom algom Smile Imam obe i dalje prisutne ali vrlo malo i retko gde što je , rekao bih, normalno za svaki akvarijum...

Imali smo i gubitke, neobjašnjive, npr jedan od dva ancistrus šlajera je uginuo odjednom, 15 min pre nego što sam ga našao izvrnutog je uredno rendao po staklu aktivan i u punoj boji bez naznaka bilo čega... i jedan Sterbai isto, par dana posle njega, takodje bez naznaka... sve ribice izgledaju normalno, uredno jednu i normalno se krecu , od tada (ima jedno 7 dana) nismo imali drugih problema...

Evo novog izgleda (i verovatno finalnog za sada) akvarijuma Smile
Image

Image

Par mikrorazbora u zanosnom plesu:
Image

Image

I prinova koju smo otkrili pre nekoliko dana pri čišćenju filtera, bacio ja davno 3 crvene kozice za probu i zadnjih mesec dana vidjamo samo jednu.. uzeo da očistim filter kad ono unutra bebi kozica! evo je ziva i zdrava trčkara okolo već danima Smile
Image

Inače, panj u sredini je unutra nekih 10-tak dana i već je prilično potamneo, jedva čekamo da "uskladi boju" sa ovim desno Smile

kako vam se svidja?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Ned Jun 01, 2014 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ribice lepo izgledaju kao i akvarijum, jedino sto bih ja tu menjao to je ovo belo kamenje kako veliko tako i malo, nekako ne izgleda prirodno... (po meni).
Sve u svemu lepo izgleda Smile
Inace tvoj i moj akvarijum su "generacija" Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Jun 01, 2014 10:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni nekako ovo belo kamenje izgleda veštački postavljeno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jun 01, 2014 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ta dva manja kamena bih izbacio, onaj levi ako može bih uspravio. Sviđa mi se kako se uklapili sa pozadinom.
Malo nane na tu uspravnu granu desno i nema više filtera Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Jun 01, 2014 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na komentarima Smile

Kamenje i nije toliko belo uživo već valjda na slikama Smile

Nesa69, mozda si i u pravu za ta dva manja kamena, jos nismo odlučili da li da ih zadržimo Smile a i planirali smo neku nižu biljku tu negde ispred velikog panja u sredini... levi kamen nećemo uspravljati, ima rupu (vidi se na slikama) i unutar njega je mini pećina... razmišljam samo kako da ga maaaaalo podignem da mogu ribice da se podvuku....
a za nanu desno, HVALA za ideju, nije nam palo na pamet a barem nanu nije tesko nabaviti Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jun 01, 2014 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možda da ukopaš neki od ta dva manja u podlogu i na taj način odigneš taj levi od dna. Morao bi da ima neki oslonac.
Nana je kul biljkica Smile
Po meni se lepo uklopio akvarijum, titeje jurcaju, šareno, ribe imaju gde da plivaju i tako ... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Jun 02, 2014 12:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i sta sad ja da kazem a ne razumem se u postavke ovakvih akvarijuma?!??..a lep mi je i cesto ga gledam i pratim temu kolege-koleginice mrmota.eto ako bih trazio neku manu sto mi nije cilj nikada bio nikome da radim ,to bi bilo sto rece HORUS ovo belo kamenje ,jer svi tezimo ka nekom prirodnom ambijentu koliko je to moguce pa i cesto sami sebe prevazilazimo i u tom smislu a ovi kamencici su mi nekako vestacki pakovani ,mozda bi bilo bolje uzeti ih u saku i prosto baciti po akvarijumu....ja to radim sa skoljkama npr jer kad ih pakujem i suvise mi to zidano izgleda...pozzz svima i ne zamerite molim vasssss
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Jun 02, 2014 12:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozda se vremenom nahvataju alge zelene pa promeni boju to bi mi se npr vise svidelo....mada alge nisu bas pametne al meni to onako kad zamislim dno reke il jezera sasvim prirodna stvar
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Jun 02, 2014 1:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pošto se svi uhvatili za kamenje, ja bih da pitam kako izgleda kamenje prirodno Smile
Laki, pa na prvoj slici se i vidi da je čovek spontano prosuo po dnu. Recimo, meni se sviđa zato što je dalo malo kontrasta dnu. A za alge pu-pu, da nikad ne pozeleni.
Prvi nemam ni jedan kamen u akvarijumu, ali moram mrmotima opet da priznam da im se ovo baš uklopilo u pozadinu, tj. u celokupnu sliku akvarijuma Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum Juwel Rio 180 ASX Ponuda 1 Sre Jan 11, 2023 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel Rio 125 - dodavanje osvetljenja Rooster Uradi Sam (DIY) 0 Ned Jun 26, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License