Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prvi akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Yolhe
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Jun 2014
Poruke: 4
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Čet Jun 05, 2014 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[img]http://s315.photobucket.com/user/yolhe/media/20140604_0141101_zps6fe5ebac.jpg.html[/img]

Ovo je moj akvarijum od 130 L
Pratio sam upustva coveka koji drzi prodavnicu za ribice 20 godina, od podloge sam uzeo samo pesak nakon postavljanja podloge rekao mi je da na 1/3 postavim biljke,da na 2/3 postavim grejac i filter ako je unutrasnji(ali imam spoljni)...
Napunio sam ga do kraja,i opet ga zvao da ga pitam kako ide to cikliranje, rekao mi je da sipam 1 kasicicu soli na 10L vode i da tako ostavim jedno nedelju dana,vec 3 dana mi radi pumpica,grejac...Dao mi je i neku tabletu koja se ubacuje u filter za stvaranje tih bakterija sto su potrebne akvarijumu. Na slici crevo koje se vidi za rasprsivac je uklonjeno sa vidika pa vise mi ne bode oci jer ide uz cosku. Planiram da na sredini stavim neki panj i eventualno jos 1 biljku.E sad da cujem vase misljenje:
1.Da li da ubacujem u filter tu tabletu ili ne?
2.Recite mi da li je ovo dobro postavljeno po vama ili treba dorade? (znam da treba da prikrijem rasprsivac jer bode oci ali tu planiram panj i biljku pa ce ga valjda prikriti)
3.Da li da dodam jos nesto akvarijumu i sta?
4.Koje ribice da uzmem za pocetak i da li samo 2 da uzmem,koliko vremena treba da prodje da bih mogao i vise ribica da cuvam ?

Hvala unapred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jun 05, 2014 9:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Djopa
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2013
Poruke: 113
Lokacija: Vracar, Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 05, 2014 11:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,
Bez namere da vredjam tog coveka, moram da primetim da ne zna bas o cemu prica. Pominje biljke a od podloge imas samo pesak? To ne ide zajedno.
Koja je tableta u pitanju? I bez ikakvih dodataka, bakterije ce se stvoriti, ali mislim da je bolje da pocnes iz pocetka. U pesku ce slabo sta rasti, tako da bolje ukloni taj pesak ako hoces biljke da gajis. Imas lepu litrazu, i mislim da je dobra ideja kad vec nisi uzeo ribe da pocnes sve kako treba.
Napisi rasvetu kakvu imas. Procitaj pazljivo deo foruma o formiranju akvarijuma. Bolje je sad da ispravis greske, dok si na pocetku i dok nemas stanovnike nego posle da lupas glavu. I daj neke bolje slike, na onoj se jedva nesto vidi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Jun 06, 2014 12:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav Smile
Popuni profil, tj. napiši odakle si, možda neko i pritekne u pomoć Smile
Prvo što se ne vidi na slici je da li si stavio stiropor debljine 1 cm ispod akvarijuma.
Sve zavisi od vrsta biljaka koje si uzeo, nekima je pod obavezna hranljiva podloga ispod peska, mada je to tvoje šljunak granulacije 1 do 2 mm koliko vidim i to je sasvim u redu. Pravilo trećina ne razumem i prvi put čujem za njega. Biljke imaš: zadnji, srednji i prednji plan, prema visini na koju rastu. Takođe se ne sade u saksiji već se vade iz nje i sve se skine Smile
Uglavnom sve odgovore na brojeve imaš u delu za početnike a ostali su stvar ukusa, kao na primer morska pozadina za slatkovodni akvarijum.
Kakav ti je to spoljašnji filter, stakleni trokomorni ili ...?
Samo polako, bez žurbe i nervoze. Lepo sedii i malo čitaj, zatim uradi i biće sve kako treba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djopa
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2013
Poruke: 113
Lokacija: Vracar, Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 06, 2014 1:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema tu ukusa Neso, taj koralni greben iza mora da leti u kantu Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Jun 06, 2014 8:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo je sto si se obratio ovde na pocetku. Napravi jos par slika akvarijuma, i postavi ih po pravilima foruma, da ne nestanu kao ova tvoja iz prvog posta. Laughing

http://www.akvarijum.org/forum.....-t815.html

http://www.akvarijum.org/forum.....t1479.html

Ovo su ti uputstva za kacenje slika, a na ovom linku koji sledi su ti neke bitne stvari koje moras da znas pre pocetka formiranja akvarijuma, kako bi ti bilo lakse u samom startu. So ti nije potrebna za cikliranje, kao ni cudotvorne tablete. Bas me interesuje koja je tableta u pitanju. Jedino ako nije tableta spiruline, pa "hranjenjem" praznog akvarijuma podstices cikliranje.

http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html

Pozdrav i dobrodosao na forum! Bravo


Poslednji izmenio jovica dana Pet Jun 06, 2014 8:48 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Yolhe
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Jun 2014
Poruke: 4
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pet Jun 06, 2014 3:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pitanju je kapsula bioenzim tako valjda se zove...Stiropor je debljine 2cm uzeo sam onaj malo tvrdji od onog standardnog valjda je to u redu. Planiram da stavim i crnu mat foliju umesto ove pozadine,spoljasnji filter je stakleni dvokomorni sa protokom od 480L/h. Okacicu uskoro nove slike
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Jun 06, 2014 4:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Yolhe ::
U pitanju je kapsula bioenzim tako valjda se zove...Stiropor je debljine 2cm uzeo sam onaj malo tvrdji od onog standardnog valjda je to u redu. Planiram da stavim i crnu mat foliju umesto ove pozadine,spoljasnji filter je stakleni dvokomorni sa protokom od 480L/h. Okacicu uskoro nove slike


ahhh još jedan od "sveznajućih" prodavaca u Srbiji... ne bih dalje o "soljenju vode" i "tabletama za ubrzanje"... sva sreća pa mu so nisi platio a tabletu verovatno jesi... :/

Znači, hajdemo redom, nadam se da se ne vređaš na "negativne" komentare Smile

Prvo, crna pozadina = sjajna ideja
Drugo, Grejač je čini mi se preveliki čim stoji dijagonalno? Danas se za male pare mogu kupiti manji grejači, to bih prvo vratio iskusnom prodavcu.
trece: čim ubaciš bilje slobodno izvadi raspršivač vazduha, ne treba ti, osim za ukras...
četvrto. podloga je lepa, kamenje nije, tj previše je šareno, izaberi jednu boju kamena i drži se nje Smile
peto i najbitnije.... kakvo je to "cikliranje" akvarijuma bez filtera? Nema filtera = nema sundjera i drugih materijala gde ce se skupiti i razviti korisne bakterije...

Kad nabavis filter (ili si vec nabavio ali se na slici ne vidi) uzmi lepo i ubaci prvih nekoliko dana po malo hrane za ribice da "istruli" i ubrza stvaranje bakterija, takodje super stvari bi bila Easy Life Easy Start preparat...

Sto se tice nemanja hranjive podloge... neki su za , neki protiv... u svakom slucaju vecina lepsih i zahtevniji biljaka ce tesko rasti bez iste i bez dobrog sveta...

Nisi napisao odakle si ili sam ja ovako brzinski, s posla, ćorav, Moguce da imas nekog komšiju blizu koji bi mogao da donira koju desetinu litara vode iz svog akvarijuma koja je već ciklirana i tako da ti ubrza sve mnogo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Pet Jun 06, 2014 6:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mog zemljaka na forumu, ne znam ko si ali verujem da si kupovao ovo u onoj prodavnici u elu-centru? Od sad nemoj toliko paznje da posvecujes sta ti on prica jer je njemu u cilju da ti proda sto vise robe...
Prvo i osnovno, moras da se odlucis koji tip akvarijuma hoces da imas, lenjivac ili neki zahtevniji?
Drugo ne soli vodu nikako, ali nikako!
Akvarijum treba da se ciklira minimum 20dana pre ubacivanja bilo kakvog zivog sveta, a i tada najbolje je da ubacis par riba i onda na nekoliko dana ubacujes jos i tako dok ne popunis akvarijum u potpunosti...
Najbolje je da procitas teme u podforumu "pocetak u akvaristici" i bice ti mnogo lakse da se snadjes u ovom hobiju... pozdrav Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Jun 06, 2014 6:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

steranrudi, ako ste komsije, mogao bi pri prvoj nedeljnoj zameni i da mu das tu vodu koju izvadis da sipa kod njega Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Yolhe
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Jun 2014
Poruke: 4
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pet Jun 06, 2014 7:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tacno tako,bio sam kod njega u elu centru. Pa tip akvarijuma-nesto izmedju toga. Uradio sam to sa hranom da istruli.
@mrmot taman posla da se vredjam ovde sam da bih nesto naucio od onih sto bolje znaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Pet Jun 06, 2014 7:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mrmote meni je akvarijum u Nisu, rade volje bi mu dao... a sto se ostalih saveta tice, tu sam uvek da pomognem Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Yolhe
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Jun 2014
Poruke: 4
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pet Jun 06, 2014 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Evo kako sada izgleda stavio sam crnu pozadinu. Mnogi mozda i niko se nece sloziti sto sam ga stavio na parketu (parket/iverica/stiropor) ali jbg plata jos nije bila Very Happy Pokusao sam na jedan stocic da ga stavim medjutim zbog tezine nije mi sigurno,(opet medjutim) iako je dole jako lepo se vidi sa moje ugaone garnituje koja dosta niska. Mislim da mi je osvetljenje slabo svega 20w na ovu velicinu akvarijuma,da li da uzmem jace i kad da palim/gasim svetlo i da li uopste da to radim?
Sto se tice grejaca moze on da stoji i uspravno nzm kako je bolje....Panj na sredinu i jos 1 biljka bilo bi dovoljno ja mislim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pet Jun 06, 2014 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum na podu- pejn in di es što se tiče zamene vode i sifoniranja.
Ovako deluje ok, može još svetla i još biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Sub Jun 07, 2014 12:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da stirodur nije ok da akvarijum stoji na njemu jer je previse tvrd nece neravnine upiti, kada akvarijum prebacujes na policu kupi stiropor iste debljine Smile
Mnogo je lepse sada sa crnom pozadinom!
Ne znam sta imas od filter materijala ali evo ovako izgleda moj, takodje dvokomorni filter, mozda ce ti pomoci u rasporedu filter materijala...
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Jun 07, 2014 1:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zar taj grejač ne može nekako da stane u filter?
Takođe zalepi i parče crne folije na prednju stranu filltera, ružno ovako.
Ne znam, drže ljudi akvarijume i na stiroduru bez problema. Malo mi suviše i jedno i drugo.
Pitanja su ti udarnička početnička Smile Čitaj malo po forumu, stvarno ima korisnih stvari.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License