Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Rotten Trees Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Djopa
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2013
Poruke: 113
Lokacija: Vracar, Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 08, 2014 11:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daj neki update. Kako te sluzi lampa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jun 08, 2014 11:48 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Ned Jun 08, 2014 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa, zadovoljan sam. Jest da je sve to sveze i novo, i da nikad nisam imao dinamican i jak pocetak, dosta je sporo. Recimo ricija i monoselenium napreduju lepo, za divno cudo i dissecta napreduje. Mahovine takodje, mada one po prirodi dosta sporo rastu. Sve ostale biljke su u stanju mirovanja, pustaju koren, adaptiraju se.

Strah me najvise scrame, pojavila se vec... Ubacio sam nekoliko korena pistije, predostroznost... Smile

Image

Image

Nazalost, mahovina koja je bila na panju je izgorela. Pokusao sam skinuti algu sa nje pomocu hidrogena, nije izdrzala... Sad

To mesto je sada prazno, pa bi dobro dosao neki savet/predlog sta bi tu moglo doci. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Ned Jun 08, 2014 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobre su ti ove slike za vezbanje vrata xD
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Ned Jun 08, 2014 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stvarno ne razumem... Otvorim folder, slika stoji pravo, kada otvorim sliku ona kriva. Okrenem na netu, postavim na forum, ona kriva... Ovo mi se nikad nije desavalo. Nesto sam zeznuo. -_-
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jun 09, 2014 7:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da Cvrc ne dobije upalu vratnih misica Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Jun 09, 2014 10:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice skrame, efikasno resenje je da ubacis obican kameni rasprsivac, pusti malo nek talasaju mehurici povrsinu i nestace. Provereno! Laughing
Inace, akvarijum mi se dopada, lepo izgleda! Bravo
Najvise mi se svidja ideja sa zidom od mahovine. Citao sam o tome ali nisam probao. Bas me zanima kako ce uspeti iz prve ruke kod tebe! Bravo
Pozdrav!


Poslednji izmenio jovica dana Pon Jun 09, 2014 10:09 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pon Jun 09, 2014 4:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Plasi me samo zbog toga sto, kada sam pocinjao postavku u veliko, skrama je izbila 3 dana pre buktanja algi. Znak da je previse hranjivih materija u vodi i zbog toga se stvara... Zamena vode nije bas pomogla.

Videcemo kako ce to sve ispasti... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Jun 10, 2014 9:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jedne bolji slike. Sa sigurnoscu mogu reci da sve biljke, osim microsoruma i crypt petchi, lepo napreduju i da su krenule sa rastom. Neke sporije, neke brze ali to je to. Smile

Image

I jedan DIY stalak za pribor, fali malo pribora pa izgleda prazan. Smile

Image

(Nadam se da su slike ovog puta postavljene kako valja... Very Happy )

Pozdrav. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Sub Jun 14, 2014 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nesto mi se nije svidjala parvula pa sam je prebacio u veci. Na tom mestu sam dodao 2 panja. Tek ih trebam malo doraditi. Smile
Neke biljke jos uvek nisu vidljive, ali lepo napreduju. Smile

Image

Nadam se da je slika bolja od prethodnih... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Sre Jun 18, 2014 10:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvi stanovnici. Tacnije drugi, prvi su slepi putnici na biljkama(barski puzevi). Smile

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Sre Jun 18, 2014 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mene zanima gde si u Leskovcu uspeo da nadjes kozice? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Jul 01, 2014 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da osvezim temu. Smile

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Jul 01, 2014 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

lepo, lepo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jul 01, 2014 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kako napreduje pozadina?
i jedno off , jel moze ta dva reflektora za akvarijum od 50l? (mogu iz veleprodaje da uzmem pa me izadje dosta jeftinije nego bilo sta)
samo su ovi 6500k i 800lm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Jul 01, 2014 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala nikouro. Smile

Leva strana zida je osisana a desnu sam razmontirao i opet postavio, tako da je opet kao na pocetku.

Inace, ko bi da napravi zid od ricije, mahovine itd itd, najbolje je koristiti staklo + fasadna mrezica i sve to uvezati lepo strunom. Lakse za manipulaciju, sisanje, vadjenje po potrebi itd. Smile

Sto se tice reflektora, moras napisati dimenzije akvarijuma. Sve zavisi od visine vodenog stuba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License