Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prvi akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Sub Jun 07, 2014 1:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam mislio da ostavi stirodur, vec kad prebacuje akvarijum na policu da umesto stirodura stavi stiropor... mada ako se iskusniji akvaristi slazu da moze i stirodur onda neka ostane na njemu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jun 07, 2014 1:47 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Yolhe
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Jun 2014
Poruke: 4
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Ned Jun 08, 2014 3:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi spazio sam 2 mala puzica precnika 1-2 mm u akvarijumu, verovatno su dosli preko biljaka u akvarijum i mozda ih ima jos vise,kako da ih odstranim? Ako se nakote tesko meni
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Jun 08, 2014 4:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako se nakote nabavi Helene i ne brini Smile . Nisu puzevi tako losi stanovnici akvarijuma. Imaju i oni svoje nesto u odrzavanju akvarijuma, i lancu ishrane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Yolhe
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Jun 2014
Poruke: 4
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Jun 10, 2014 6:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali UPDATE...

Ubacio sam u akvarijum 2 neonke 2 moly sto sam imao od ranije pa mi ih cuvao brat,anci takodje da isprobam cisto sta sam uradio sa cikliranjem,r

Image

Kao sto se vidi biljke sam izvadio iz saksija i posadio mada mi se ova desno vivipara uopste ne svidja kako izgleda,planiram da izbacim i to kamenje pa umesto tog biljke neke zasaditi. Nemam hranljivu podlogu pa bih voleo da cujem neku sugestiju od vas koje biljke su dobre za ovakav uslov,ili mi recite vase misljenje sta da menjam unutra

Image

Na kraju sam ubacio 2 korija medjutim:

Image

jedan od njih je konstantno bio dole i ovako kulirao i zanosio se na stranu posle nekog vremena i uginuo je posle 24h ne znam u cemu je problem dok ovaj drugi njemu nista...Da napomenem da su ribice sve zivahne,lepo jedu,plivaju,cim dodjem do akvarijuma odma idu na staklo...Hranim ih tetra listicima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Uto Jun 10, 2014 7:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidi malo da izmeniš te ograde od kamenja, mislim na to poređano u levom delu, i na kamenje oko kladofore. Ubaci neki panj, i vidi da uzmeš lava kamen, po meni je lepši od ovog, a i porozan je pa se u njemu nastane bakterije korisne. Taj koridoras je verovatno geknuo od stresa, ako su druge ribetine okej. Ako hoćeš mogu ti pokloniti 2 xifo ženke, 2 gupike (mužijak i ženka-trudna), ako si odlučio da ubacuješ živorotke. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jun 10, 2014 8:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vivipara ume da izgleda ekstra iz zadnjeg plana,ali traži jako svetlo.Kod tebe mi se čini da je na slabije osvetljenom mestu.A opet slika ume i da prevari.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Yolhe
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Jun 2014
Poruke: 4
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Jun 10, 2014 8:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

crvić ::
Vidi malo da izmeniš te ograde od kamenja, mislim na to poređano u levom delu, i na kamenje oko kladofore. Ubaci neki panj, i vidi da uzmeš lava kamen, po meni je lepši od ovog, a i porozan je pa se u njemu nastane bakterije korisne. Taj koridoras je verovatno geknuo od stresa, ako su druge ribetine okej. Ako hoćeš mogu ti pokloniti 2 xifo ženke, 2 gupike (mužijak i ženka-trudna), ako si odlučio da ubacuješ živorotke. Smile


kamenje planiram da uklonim i bice uklonjeno cim nabavim biljke i neki panj...Planiram da cuvam zivorotke

@Flojd ,i ja mislim da mi je slabo osvetljenje za nju i vidim da mi polako propada, problem je sto je krov takav da moze samo 1 neonka stati,imam ovu od 18w ali slabo je to, ne znam isplati li se praviti haubu ili uzeti samo jacu neonku? pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Jun 10, 2014 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za 5 dana i tako slabim sastavom filtera nisi puno uradio.
Zašto grejač nije u filteru, nema mesta ili ... ?
Na tvom mestu bih sledeće:
Povadio svo to kamenje, meni izgleda kao poligon sa preprekama Smile
Uz levi zid kad skloniš sve zasadiš valsineriju i tako sakriješ filter, prelivne cevi, grejač.
Obavezno dodao još jednu prelivnu cev (čini mi se da ima samo jedna).
Aeraciju izbacio napolje, samo će da ti pravi kamenac po poklopcu, ako dobro vidim da je izlaz iz pumpe na površini i da talasa, aeracija ti uopšte ne treba.
Za ostalo ne znam, stvar ukusa, kladoforu ne volim, volim samo panjeve, i neko slabo zahtevno bilje, preslagaćeš i to zilion puta Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jun 11, 2014 12:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[quote="
@Flojd ,i ja mislim da mi je slabo osvetljenje za nju i vidim da mi polako propada, problem je sto je krov takav da moze samo 1 neonka stati,imam ovu od 18w ali slabo je to, ne znam isplati li se praviti haubu ili uzeti samo jacu neonku? pozz[/quote]

Možda samo da ih prebaciš na drugu stranu?
Nabavi malo treseta i stavi ga u žensku čarapu i ubaci kod vivipare(pod podlogu).I to može da pogura stvar.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Yolhe
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Jun 2014
Poruke: 4
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Sre Jun 11, 2014 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Za 5 dana i tako slabim sastavom filtera nisi puno uradio.
Zašto grejač nije u filteru, nema mesta ili ... ?
Na tvom mestu bih sledeće:
Povadio svo to kamenje, meni izgleda kao poligon sa preprekama Smile
Uz levi zid kad skloniš sve zasadiš valsineriju i tako sakriješ filter, prelivne cevi, grejač.
Obavezno dodao još jednu prelivnu cev (čini mi se da ima samo jedna).
Aeraciju izbacio napolje, samo će da ti pravi kamenac po poklopcu, ako dobro vidim da je izlaz iz pumpe na površini i da talasa, aeracija ti uopšte ne treba.
Za ostalo ne znam, stvar ukusa, kladoforu ne volim, volim samo panjeve, i neko slabo zahtevno bilje, preslagaćeš i to zilion puta Smile


1.Kako da naslazem filter masu i sta?
2.Grejac ipak stao u filter.
3.Kamenje povadjeno.
4.Imas li ti mozda valisneriju da prodas neki pelcer ili da narucim?
5.Da nece mozda filter da se puni vise nego sto izlazi cista voda u akvarijum ako dodam prelivnu cev ?
6.Rasprsivac sam samo hteo da ostavim zbog dekoracije,videcu.

Ukoliko stavim valisneriu na levi zid da li da je teram kasnije i pozadi ili da uzmem recimo jos koju vrstu biljaka za zadnji,prednji i srednji plan i koje otprilike po tebi bi odgovarale(da su manje zahtevne) ?
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Sre Jun 11, 2014 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za zadnji plan možeš rotalu rotundifoliu, ja sam je uzeo, i raste kao nenormalna, ne dodajem CO2, nemam hranjivu, i svetlo imam oko 0.7w/l - tu negde. Već sam odsekao 2-3 vrha i zasadio pored velike biljke. Možeš i Ceratopteris Thalictroides, po meni jako lepa biljka, nije zahtevna, ali je osetljiva, mekana nekako, ja je nisam dobro zasadio u podlogu pa je postepeno izlazila na površinu vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Jun 11, 2014 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1. stvarno ne vidim da li je dvokomorni filter. Ja slažem recimo gledano od dole na gore: prvo bio kugle (tako sam navikao, najmanje mi guši protok ka komori sa pumpom a i nikad ih ne perem), iznad plavi sunđer debljine 5 cm, pa perlon vata, pa opet sunđer, pa opet perlon vata i tako koliko stane, zavisi od visine filtera. Gledam da mi vata bude na vrhu i taj gornji sloj bacim kad pocrni i zamenim novim. Možeš slobodno i samo vatu na vrh, ostalo plavi sunđer koliko stane i dole bio kugle. Imam trenutno u jednom i malo keramike ali je bacam čim budem prao filter, po meni je plavi sunđer bolji.
2. Pazi samo da voda slobodno cirkuliše oko grejača.
3. To je stvar ukusa, meni je uvek lepši akvarijum koji ima neki panj.
4. Stavi u podforum tražnja, mogao bih da ti odvojim i poklonim koji pelcer ali se ne isplati da se šalje. To je biljka koju dobri ljudi poklanjaju. Sigurno ima neko u okolini.
5. Neće, princip spojenih sudova, radi sigurnosti dodaj, ja uvek imam dve, nešto (neki list) ti začepi jednu i nemaš dotok a pumpa ti prelije ceo filter u akvarijum i ako nema dosta mesta eto ti poplavica.
6. Nije neophodan ali ako ti se sviđa šta te briga, neka radi Smile
Ja bih samo taj levi zid i zadnji levi čošak, nije neka biljka ali jako brzo to sakrije i nije zahtevna. Ostalo sadi šta ti se sviđa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Jun 11, 2014 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravih: filter materijal seci oko 1 cm više sa svih strana u odnosu na dimenzije filtera, da dobro "dihtuje".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License