Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bolest Gupika Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
postarsd
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2010
Poruke: 381
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Avg 26, 2010 10:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesto ribice mi nisu kao pre vesele itd u mali akvarijum..i skoro sam uzeo jednog muzijaka lepog i sad problem sa njim kod repa ko da ga neko grizao.i nije nesto ok
Image
a u velikom gde su uglavnom zenke i gde ih ima preko 100kom.
nekoliko su mi mrsave mnogo i kao da imaju nesto belo na repu i kao da im je izgrizan.Ljudi pomozite mi da ih spasem tih cuda.kazite mi neke vitamine za ribice.... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Avg 26, 2010 10:38 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Avg 26, 2010 11:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes li nam reci koji je pH vode u akvarijumu gde si primetio ostecene repove ....
Cime hranis Guppyke ... koliko cesto menjas vodu i koliko.
Da li si primetio jos neko cudno ponasanje kod Guppyka ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Čet Avg 26, 2010 11:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja kod ovog mužijaka primećujem, osim raspadanja peraja, još i ranu u korenu repa(ispravi me ako nije, možda se meni čini, mutna je slika). Verujem da je "okidač" to što riba prethodno nije dobro hranjena pa je stres prilikom kupovine i stavljanja u novi akvarijum izazvao kod ribe i pad imuniteta što prouzrokuje bakteriološku infekciju. Promena vode obavezno i Sera bactopur po uputstvu bi trebalo da ti izleči ribicu, ali za svaki slučaj, tretiraj ceo akvarijum. Što se tiče ženki, volela bih da mi malo pobliže objasniš te bele tačke(da li su sitna kao zrno griza ili brašna, ili kao gljivice). Kod njih isto se peraja raspadaju zbog bakterija, loši uslovi u vodi, nepravilna ishrana pred mrest što izaziva pad imuniteta(ako su mršave verovano su se mrestile skoro pa su se iscrpele). I u njihovom akvarijumu obavezno promena vode! Za hranu preporučujem Fishtamin i spirulinu ako već ne koristiš, mada bi ubuduće mogao da probaš da nađeš i neku živu ili smrznutu hranu za ženke zbog proteina da ti ne bi mršavile a onda i umirale nakon mresta. Koliko često menjaš vodu i koliko?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
postarsd
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2010
Poruke: 381
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Avg 26, 2010 11:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam koliki je pH vode.vodu menjam svakih nedelju dana trecinu.a na ovom muzijaku i jeste rana Sad(
Hranim ih Listicima,crvenim granulama,susene larve komaraca,sera crvene granule do sad nisam imao problema.sve je bilo super i sad mi jos jedan muzijak pliva uspravno. stoo u bas mi je krivo.JOJJJJ
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Čet Avg 26, 2010 11:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da bi trebao češće da menjaš vodu jer predpostavljam da se malo napravila gužva i tvojim akvarijumima, gupike se množe ko lude, to svi znamo. Koliko imaš riba i koja je litraža tu gde su ti mužijaci? I nisi mi odgovorio za ženke, za te bele tačke(ako može slika bilo bi super). A koliko je vremena prošlo od kad si otvorio hranu(kad prođe 3 meseca gube se vitamini iz hrane).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
postarsd
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2010
Poruke: 381
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Avg 26, 2010 2:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tu gde su muzijaci oni su ok.poseban akvarijum i on ima oko 100L zenke gde su ima oko 130L i ovaj mali ima oko 25l tu ih parim ima oko 9zenki i 3muzijaka.a te zenke imaju na sebi (izgledaju kao zrno griza)tackice i po repu imaju.Danas sam kupio Sera baktopur tablete,i jedna se daje na 50L ja sam ubacio 2 u veliki i pola u mali.i za dva dana isto..uzeo sam spiruline i stavio sam im jednu u mali i dve u veliki.i uzeo sam Sera aquatan
to je za kvalitet vode..sta jos treba?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Avg 26, 2010 3:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nego stavi ti slike o zenkama sa belim tackicama. Muzjak ti ima finrot, Big Mama te dobro uputila.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
postarsd
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2010
Poruke: 381
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Avg 26, 2010 4:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa dal sam ja sad dobro postupio sa tim lekovima?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Avg 26, 2010 4:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad proprati sa lekom kako ti pise u uputstvu za finrot ce sigurno pomoci al sa belim tackicama to je nesto drugo, al svakako ne mozes da mesas vise lekova u isto vreme. Tako da stavi neku sliku o zenkama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Čet Avg 26, 2010 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako su bele tačkice u pitanju udružene sa raspadanjem peraja, sera baktipur neće pomoći. On će poubijati bakterije koje nagrizaju paraja, ali bele tačkice neće izlečiti. bele tačkice izaziva protozoa (ameba) i nju neće ubiti baktopur. Najbolje je staviti FMC po uputstvu proizvođača. Da si na vreme uočio problem, pomogla bi i kuhinjska so. Sad je za so kasno. Potrudi se da im digneš imunitet. Zajednički uzrok za obe bolesti je pad imuniteta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
postarsd
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2010
Poruke: 381
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Avg 26, 2010 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i kako da im dignem imunitet???neka dobra ziva hrana?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Čet Avg 26, 2010 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pisao sam dosta na forumu o imunitetu. Pročešljaj malo druge teme gde sam pisao, naći ćeš dosta toga. Mrzi me da jedno isto pišem po nekoliko puta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
postarsd
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2010
Poruke: 381
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Avg 27, 2010 1:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

daj link ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Avg 27, 2010 1:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo idi u ishranu tamo imas dosta o hrani a i ovde u bolesti nekoliko zadnjih tema smo isto raspravljali sta podize imunitet i kako treba hraniti ribice da ne dodje do bolesti. Kod tebe verujem da je zbog hrane nastao problem i zbog dosta ribica u akvarijumu, a i moguce da si doneo sa novom ribicom bolest.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
postarsd
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2010
Poruke: 381
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Avg 27, 2010 2:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sve je moguce..ne znam u ovom malom aq..samo su 2muzika uginuli Sad sto sam kupio oni su bili iz uvoza..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Black moly bolest Sandra89 Bolest 0 Sub Dec 23, 2023 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili degenerativne promene kod ... sudyxor Bolest 0 Pon Feb 07, 2022 2:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili degenerativne promene kod ... sudyxor Bolest 0 Pon Feb 07, 2022 2:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili ne? Leđno peraje kod Mollya CvijetinAq Na poklon 1 Čet Nov 25, 2021 2:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License