Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 moj akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Čet Avg 26, 2010 1:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

20.08. si napunio akvarijum vodom, i već gurnuo unutra ribice. Dobro je da sve već ne plivaju leđno. Pronađi negde tekstove o cikliranju akvarijuma i procesima Nitrifikacije. Lepo Big Ma napisa da čekaš sa useljavanjen riba. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Avg 26, 2010 1:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Čet Avg 26, 2010 1:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nisam 20 nego 18 i ta ribica se malo oporavila neznam sa joj je bilo i dalje je malo osamucena ali sad moze da pliva vise u visinu.
od ribica znam da imam gupike i ksifo a ostale cu da okacim sliku pa vidite.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Čet Avg 26, 2010 2:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stefkoss ::
danas sam uzeo pozadinu i kamenje kao podloga sjutra punim vodu i stavljam da mi radi filter.

Malo je glupo da kažeš Krcku da si napunio vodom akvarijum 18. a ovaj post je od 20. avgusta. Znači, postoji mogućnost da je krenuo sa cikliranjem i 21. Ne razumem zašto većinu nas pitaš za savet i za mišljenje ako ćeš na kraju uraditi po svome, a posebno što ignorišeš savete ljudi kojima većina nas sa foruma neće dorasti ni za 10 godina a možda neki i nikad.
Ja, kada sam uzimala svoj akvarijum, takođe sam bila nestrpljiva kao i ti (i većina novopečenih akvarista) i nisam mogla da dočekam da ubacim ribice. Kupovala sam ga kod Coe, koji me je tako lepo spustio na zemlju, rekavši da moram da cikliram akvarijum. Hoću da kažem da nije hteo da mi proda ribice dok me ne dovede u red jer je prvenstveno akvarista pa tek onda prodavac, pa sam samim tim u neku ruku, imala sreće.
Niko od nas ovde što te savetuju nema zadnjih namera, a mislim i da bi trebalo i malo da poštuješ starije i iskusnije za dobro tvojih ribica, a to što ne slušaš i ne čuješ je samo odraz tvog odnosa prema tvojim ribicama.
I još jedno, već si neko vreme na sajtu i ne mogu da verujem da od tolike baze riba koju imaš na raspolaganju, ti još uvek ne znaš šta imaš od riba i šta si kupio. Ovde se toliko polemiše o pravilnom izboru riba, njihovom uklapanju, zahtevima po pitanju parametara...i da ništa nisi zaključio iz toga. Ne znam, možda grešim, ali nisam sigurna šta ti ustvari želiš od akvaristike...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Amanita
Akvarista



Registrovan: 04 Maj 2010
Poruke: 43
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Avg 26, 2010 3:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1. Ako datum na forumu ne lazhe (a ne lazhe) ovu temu si otvorio 20og i napisao da ti je stigao aq i da tek planirash da odesh po filter... znachi o cikliranju ni rechi...
2. gupi i ksifo se slazhu i niko nije ni rekao da je to problem, problem je u tome shto kazhesh da za neke ribice ne znash koje su (shto znachi da ne znash ni dal one uopshte mogu sa ksifo i gupikama)
3. drago mi je da ti se ribica oporavila ali ubudutje poslushaj savete ljudi koji su tu da ti pomognu da se ne bi slichne stvari deshavale...

ps. mislim da je nekoliko puta naglasheno da biljke ne treba uzimati dok ne reshish pitanje rasvete (ne mogu ti rasti u mraku zar ne?)
pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Čet Avg 26, 2010 4:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala ti.
dali neko zna koja je ovo ribica????

Image

a ova me bila prepala ali srecom sad je bolje i neznam ni koja je ova znate li vi????

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bokyly
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2010
Poruke: 96
Lokacija: Ruma Srem !

PorukaPoslao: Čet Avg 26, 2010 7:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa jel mislis da se nesto vidi na slikama ???
najverovatnije da su u pitanju black moli i plati ali
ne vidi se dobro ! Ovo je samo moje nagadjanje ! Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Avg 26, 2010 9:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

na toj prvoj slici je plati nevidim koji varijatet, a na drugoj ja mislim crna moli
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Čet Avg 26, 2010 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok hvala evo jos slika



Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Avg 26, 2010 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od tog sarenog postera se uopste i ne vidi akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Avg 26, 2010 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prestavljanje akvarijuma .... Crvenim slovima boldovano tras
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pet Avg 27, 2010 11:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stefkosse,
pusti tatu da radi svoj posao, a ti ako se bavis akvaristikom i ako pokusavas da napredujes onda poslusaj savete iskusnijih ljudi sa ovog foruma! Ne moras ti da slusas mene, coveka koji se svim silama trudi da ti menja svaku temu i brise postove jer nemaju smisla i svode se na familiju i komsiluk i na reci tipa,: ok, da, ne, mozda, aha, hocu itd.
Ne pretvaraj teme u chat i monologe jer potiskujes teme koji imaju smisla!!!
Ja vec vidim tvoju sledecu poruku: " Isao sam do pet shopa i tamo su mi rekli da ne treba stiropor ispod aq, znaci moj tata ipak ne laze".
Slusaj, ako su ti oni tako rekli, onda koja je svrha ovog foruma? Poslusas lepo sve njih, nama predstavis aq, mi lepo istupimo nekvalitetnim savetima, ti na kraju postavis pitanje koje ribice mozes da drzis sa gupikama i to je to. Ja sam se doista trudio da budem sto blazi i prema tebi i prema drugima ali vidim da to nema smisla. Vidim da su i drugi primetili da se oglusujes o savete. A sta mislis da ofarbas tu morsku zvezdu u crveno, prirodnije bi izgledalo u tom aq? Pitaj i to u pet shop.
Mozda ce ti sve ovo sto sam napisao zvucati grubo, kapiram i da si mlad decko i zaista ovako sam napisao ne bi li ti pisanje doprlo donekle i podstaklo na razmisljanje!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Pet Avg 27, 2010 11:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

od ribica imam i Dermogenys pusillus zna li neko kako se zovu na srpski
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Avg 27, 2010 11:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa de uze ovo sad uf netreba ti al aj ako ti se svidja uzmi ali prvo sredi akvarijum nemoj da se pozurujes za ribicama neka ti akvarijum bude lepo ubiljen i skockan pa ubacuj tonu ribe onda i stavi svetlo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pet Avg 27, 2010 11:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stukice, ribe se drže pretežno pri površini vode, mirne i nezainteresovane prema drugim vrstama ali su mogući sukobi izmedju njih. Riba naseljava vode Tajlanda, Malezije i Indonezije.
Temp. vode od 24 do 28 c, pH od 7 - 8. Ove ribe u prirodi žive pri površini i veći deo dana su izložene sunčevom svetlu i to igra ulogu u stvaranju vitamina D. Ukoliko ti ribe nisu izložene sunčevoj svetlosti trebao bi im dodavati ovaj vitamin u hranu. Poželjno je da imas poklopac na aq jer često iskaču iz vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Bokyly
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2010
Poruke: 96
Lokacija: Ruma Srem !

PorukaPoslao: Pet Avg 27, 2010 1:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sale75bgd Smile ::
Stefkosse, .................................. Ja vec vidim tvoju sledecu poruku: " Isao sam do pet shopa i tamo ...................................................


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

stefkoss ::
od ribica imam i Dermogenys pusillus zna li neko kako se zovu na srpski


hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

Izvinjavam se svima, ali morao sam ! smejanje smejanje smejanje smejanje

stefkose, mislim da ti u aq fale jos i :

- Diskusi
- Skalari
- Oskari (jedno 5 komada)
- Pirane
- Pangasius
- Silver shark
- i jos mnogo toga, naravno po tvom izboru

Sto se tice svetla, ja ga ne bih ni stavljao ! Very Happy

Samo ti ubacuj po svojoj zelji i nikoga ne slusaj !

Onda ces moci svoj aq da nazoves "stefkosov cirkus" ili jos bolje "stefkosova klanica" !

E jesi KRALJ ! haha haha haha haha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License