Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mojih meraklijskih 190l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Jun 18, 2014 7:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam izbacio sprej bar, stavio na 1 cm ispod vode izlaz iz pumpe i onaj kraj sa cevčicom koja uvlači vazduh i to mi jedina aeracija. I to baš gruva mehuriće a i talasa, pumpa 600 l/h, oko 200 litara vode, riba ne znam, oko 60+ . Usmerio u suprotan čošak.
Skramu sam imao prvih par izmena vode (ko će da pere pola tone šljunka).
Hranim dva do tri puta na dan onako muški, ipak je to gladna omladina ali i ih mnogo ima, pola sata je prašina na sve strane koliko muljaju.
Dva mala imaju samo talasanje, male ribe, i mislim da ima možda viška hrane i čisto i bistro.
Po meni ti je moguć problem dno (meni je bukvalno čisto bez nekih džungli) i da ti se tu zadrži hrana.
Drugo, ako si zamastio filter a nisi ga oprao kulturno stalno će da ti pravi problem. Ja bih izbacio keramiku i stavio plavi sunđer.
Mislim da ti aeracija ne treba ali ne škodi da probaš, imaš dosta biljki. Šta ja da ti kažem sa po kojim listićem nane, malo valsinerije, lotusom i amazonkom koja se trudi da poraste Smile
Sad možda je narodno verovanje ili šta znam, ja u svakom imam ubodenu zlatnu puzavicu i to gde sam god uspeo da je zavučem (pored prelivnih, tamo-ovamo) i još mi fali i niko mi ne da više, vidi se koren ispod površine a raste iznad akvarijuma. I ne znam, sve mi nekako kako treba otkako to stoji, a stoji već dugo i tačno vidiš gde brzo raste i gde je višak hrane i ostaloga.
Savetovao bih ti i puževe, ali ne znam zbog bilja, ali oni su definitivno najbolji da počiste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jun 18, 2014 7:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Sre Jun 18, 2014 8:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je to do niskog vodovoda i kod mene je ista situacija, jos mi i corydorusi poludeli nesto, do pre par dana jurcali po ceo dan, a sad samo leze i pomeraju se samo hranu kad ubacim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Sre Jun 18, 2014 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da,zaboravih da ti kazem,kada sam trazila po netu resenje za moj tadasnji "problem", pisao je neko da se smanji svetlo uz dodavanje kiseonika. javi sta si uradio Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DeMoNoiD
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2013
Poruke: 93
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Jun 18, 2014 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve je moguce mada meni je najbitnije da mi je i flora i fauna zadovoljna u akv...ostaje problem samo vizuelne prirode(ubacujem pumpu da blucka vodu)pa cemo videti sta i kako dalje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Jun 19, 2014 12:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa, zamračenje i pojačana aeracija su rešenje za neke druge pojave a voda mu je bistra i čista.
Skrama je uglavnom organskog porekla i rešenje je skimer. Bitnije je zašto ti se pojavljuje, loša hrana (puno masti, proteina), trule biljke, prljav filter (neredovno pranje) itd ... Takođe i CO2 pominju kao jedan od uzroka.
Sam kažeš da kako kad menjanje, prljavo staklo, znači nešto ti ne štima, nahvatale se masti. Po meni je kod tebe problem hrana (možda loš kvalitet) ili prljav filter.
Bučkanjem je samo razbiješ ali i dalje je tu. Pistia, ricia ili sočivica su ti mnogo bolje rešenje recimo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DeMoNoiD
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2013
Poruke: 93
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Jun 19, 2014 10:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Pa, zamračenje i pojačana aeracija su rešenje za neke druge pojave a voda mu je bistra i čista.
Skrama je uglavnom organskog porekla i rešenje je skimer. Bitnije je zašto ti se pojavljuje, loša hrana (puno masti, proteina), trule biljke, prljav filter (neredovno pranje) itd ... Takođe i CO2 pominju kao jedan od uzroka.
Sam kažeš da kako kad menjanje, prljavo staklo, znači nešto ti ne štima, nahvatale se masti. Po meni je kod tebe problem hrana (možda loš kvalitet) ili prljav filter.
Bučkanjem je samo razbiješ ali i dalje je tu. Pistia, ricia ili sočivica su ti mnogo bolje rešenje recimo.

Hm mozda si ipak u pravu da je u pitanju hrana.....hranu sam uzeo noname od jednog lika koji prodaje na vise(kada mi je davao sve je vadio iz onih velikih dzakova od 50 kg)tako da je mozda i to problem mada provereno znam da se 80% petshopova odavde snadbeva od doticnog.....inace od hrane tu je lisnata i sitno mrvljena dzigerica.izgleda da mi negine neka markina tipa Sera/Tetra....co2 neubacujem a sto se tice higijene kada sam trimovao biljke pre neki dan izvadio sam ih sve da izbacim poneku skart i lepo isifonirao dno onako muski detaljno Very Happy....Sto se tice filtera njega odrzavam vise nego akvarijum xaaxxaxa Very Happy Very Happy Prilikom svakog menjanja vode usisavam svo djubre iz taloznika a otprilike na 3-4 nedelje kad procenim da treba operem i sundjere u 2 komori(naravno vodom iz akvarijuma)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Čet Jun 19, 2014 4:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

decko menja vodu na 7/10 dana. ne znam da li ti neso menjas cesce od njega??
ja pricam iz licnog iskustva,ako zelis poslusaj opet ako ne zelis ne ljutim se. pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Jun 19, 2014 5:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma zapeli za aeraciju pa mi niste jasni Smile
@profiterole: ja sam malo aljkav, jednom u 7 dana, ako preskočim, recimo zbog pecanja pa me uhvati posao onda čeka sledeću nedelju.
Imao sam drugačija iskustva sa skramom i uglavnom je problem višak ili loša hrana, neodržavan filter ...
Da se ne ljutite ili shvatite pogrešno, samo hteo da kažem da treba da nađe uzrok od čega se stvara, zato sam pitao i nabrajao Smile Tebi je problem ta džigerica verovatno, puno masti, ne moraš da prestaneš ali je proredi, ja dajem i smrznuto srce pored ostalih živih ali na tri ili više dana razmaka.
Nemam pametan savet za hranu, ja uzimam tetra diskus, tablete i granule spirulne i sera san listiće, u rinfuzu normalno, imaju one velike kante pa na merenje ili tablete na komad.
Za filter: imam sunđer između taložnika i komore gde je filter materijal, njega pod vrelom vodom i jakim mlazom česmovače (taj je baš prljav i mastan kakvu prasad imam) kad menjam vodu. Takođe mi je i gore prvo sloj vate koji bacim i zamenim čim se isprlja.
Imam kornjaču i imao sam probleme sa skramom, koja kod nje stvarno ružno izgleda, aeracija je nervira a kod nje ništa ne rešava (probao), uzrok su bili hrana i loš filter. I dalje jede probarenu ribu i meso (istu hranu) ali ima bolju filtraciju (i lakšu za održavanje) i protok i nema više tih problema. Tu treba da vidiš šta je mastan sunđer.
Evo ispisah se da se izvinim ako se neko uvredio. Izvinite me ali malo slobodan a počinje fudbal uskoro Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DeMoNoiD
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2013
Poruke: 93
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Jun 19, 2014 6:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taman posla da se neko uvredi/naljuti svako iznosi svoje misljenje i to je to.U svakom slucaju od viska ideja glava neboli Very Happy Od juce sam okrenuo sprejbar da vise "bije" u vodu i vise komesa samu povrsinu i mogu reci da se stanje malo popravilo...Takodje imam sundjer izmedju 1 i 2 komore i bas mnogo znaci sto se tice skupljanja prljavstine pogotovo one krupnije...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DeMoNoiD
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2013
Poruke: 93
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Jun 23, 2014 7:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jednu dilemu ljudi nadam se da cete mi pomoci Smile Prijatelj koji takodje cuva ribice je pre nekoliko dana bio u petshopu i pazario crnu neonku-po strucno Hyphessobrycon herbertaxelrodi Very Happy...uzeo je jato od 10 komada posto su mu se ribice bas zasvidjale ali je tu doslo i do problema...predvideo je to ocigledno da u svom akvarijumu vec ima 3 para odrasla maticnih skalara koji su nazalost svoje nove komsije gledale kao hranu(njam njam)Epilog je da su sve zive(makar za sad) ali su 3 ribice platile danak u vidu pojedenih celih zadnjih peraja(skalari djavoli Sad Posto ja vec imam jato istih riba da li bih mogao od njega da uzmem ove ribe(koje hoce da mi da)jer iskreno neverujem da ce dugo kod njega da ostanu.....E sad problem je u tome ja bih uzeo te ribe odmah naravno ali me kopka to da li ce ovim "mucenicima" koje su ostale bez peraja izrasti nova(nebitan vremenski period)ili su nazalost osudjene da zive tako....Inace ovako ribice su mu ok gledano po boji i plivanju znaci samo nemaju zadnja peraja...podrazumeva se naravno ubacivanje pre glavnog u manji karantinski akvarijum od 40l..evo i slike mucenika

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Jun 23, 2014 7:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ništa ne košta da probaš, imam korija na punoj veličini koji je uzet kao mali (možda 2 cm), bilo mi ga žao. Nešto mu sredilo gornje i desno peraje. Takav je i danas i nimalo nije zaostao u rastu u odnosu na ostale.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DeMoNoiD
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2013
Poruke: 93
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Jul 15, 2014 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi pomagajte imam problem oko struje!!!Danas kad sam upalio rasvetu za akvarijum primetio sam odmah da se jedna neonka nije upalila.....otvorim haubu i imam sta da vidim!Onaj deo plasticni u koji se guraju zice u magnetnu prigusnicu je skroz izgorio...ok odem ja i kupim magnetnu prigusnicu i to bas za moju struju 1x30w dodjem kuci namestim i nece da uradi...starter kada okrecem neonku na sekundu dve zatrepere ali se nista nedesava.....u cemu gresim da li ima neka ceka kod ovih magnetnih prigusnica sto se tice povezivanja...evo i fotke

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Jul 15, 2014 8:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da si ti kupio elektronsku prigušnicu i da tu ne ide starter. Nisam potpuno siguran, sačekaj još nekog pre nego što povežeš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DeMoNoiD
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2013
Poruke: 93
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Jul 15, 2014 8:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam pojma stvarno do sad sam uvek uzimao prigusnice one stare teske ko tuc sto se greju za sve pare Very Happy i naravno idu preko startera...ovo nisam nikad povezivao pa mozda je sema drugacija kod ovih prigusnica nisam pametan stvarno....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Jul 15, 2014 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trebalo bi direktno na neonku ali nemoj još, stvarno nisam siguran.
Probaj da staviš i malo bolja "grla" za neonke, ono sa slike ti tipičan kratki spoj, malo vatrice i topljenja Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Varijetet mojih gupija potvrda? NARCOS Guppy fun club 13 Sre Sep 18, 2019 8:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mojih 200l Djape Akvarijumi 15 Čet Mar 17, 2016 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest mojih ancitrusa darko.potic.33 Razmnožavanje 10 Sub Nov 28, 2015 2:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 190L prirode u sobi WoodyAllen Akvarijumi 62 Sub Okt 18, 2014 2:52 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka mojih 500 l tigar Akvarijumi 34 Uto Avg 26, 2014 6:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License