Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Koje ribe i koliko u 48 litara? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Šomi13
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Jan 2014
Poruke: 5
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Pon Jul 21, 2014 3:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima!

Imam novi akvarijum od 48 litara (40x40x30, filter Atman HF 0300, pumpa za vazduh, od biljaka Anubias barteri var. nana, Cryptocoryne i u planu je Javanska mahovina). U toku je izrada haube a uskoro stiže i grejač.
Od riba već imam 1 x Plecostomus i 2 x Corydoras paleatus.
Zanima me, koje još i koliko riba mogu da ubacim (znači vrsta, broj, odnos muskih/ženskih)? Takođe me interesuje i broj puževa (Amazonaca) i kozica?

Hvala unapred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jul 21, 2014 3:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pon Jul 21, 2014 3:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Plekostomus raste baš veliki i nije za tu litražu. Umesto njega ubaci par ancistrusa ili otocinklusa. Dodaj još 2-3 koridorasa i ostalo je po tvom ukusu. 10-ak manjih riba, kao što su mikrorazbore, hasemania nana, neonke, gracilis, keri... ima ih baš mnogo prikladnih pa biraj. Kozica možeš koliko god hoćeš ali za početak ti ne treba više od 10.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pon Jul 21, 2014 5:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako si početnik u akvaristici , ja bih ti preporučio da ideš na živorotke kao što su : molly , guppy , ksifo , platy i tako te .
Uzmi 4 ženke i 2 mužijaka guppy, isto toliko i molly i biće dosta ( ili manji broj ribica , a veći broj kozica , jako su zanimljive, ja sam u planu jedan nano od 25l za kozice samo Smile ) , ubaci kao što reče nesha još kojeg korija izbaci pleku , ubaci ancije .
Od biljaka ubaci valisneriju spiralis, ubaci cryptocoryne wendtii brown i green , može mahovina za kamenje ili za panj/granu , ubaci rogolist i ako nađeš microsorume , ne traže nikakve zahtjeve gotov pa , ali su super , ja ih imam i jako se lijepo razmnožavaju i rastu
I ubaci nam koju sliku akvarijuma, biljaka i opreme , da se bolje upoznamo Smile
Pozdrav Mirche , Bravo
p.s : Pratim temu Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Prepoznavanje ribe aqufini Afrički ciklidi 0 Pon Apr 01, 2024 12:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li smijem hraniti ribe crvima Luka2907 Ishrana 1 Pon Jan 15, 2024 6:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 175 litara - predlozi i ideje mekses Akvarijumi 10 Pon Jul 31, 2023 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License