Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj kutak za ribice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Jul 30, 2014 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno, ako pogodis pravi balans, nece ti ni biti potreban magnet. Gledaj da u sobi nema dnevnog svetla tokom dana, ne preteruj sa jacinom svetla u akvarijumu i duzinom foto perioda i bice ok. Jednom mesecno karticom sastruzes zelenu tackastu sa stakla i to je to. Nije ti neophodan magnet...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jul 30, 2014 9:15 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Sre Jul 30, 2014 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetu, ne bi da dajem novac za nešto što može jednostavnije da se rešava Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Jul 30, 2014 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma skoro sve moze u diy varijanti, prelistaj malo po forumu. Bitno je da se ne stedi na filter materijalu i da ne kupujes ribe i hranu gde bilo. Ostale stvari i mogu da se naprave u kucnoj varijanti (naravno ne i motorne glave, vazdusne pumpe i grejaci-da se ne lazemo! Laughing ).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Sre Jul 30, 2014 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne bacaj pare na magnet.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Jul 31, 2014 1:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ne znam da li sam uopšte obrisao ikada staklo.
Magnet je jako dobra i poželjna stvar kad imaš akvarijum preko metra dužine i solidne dubine, da se ne lažemo (samo voditi računa pri dnu).
U svakom drugom slučaju se to lako odradi sa kreditnom, onim sunđerom za sudove itd... ali mora malo da se struže staklo ipak, zato je plastika dušu dala.
To prljavo dole kod tebe jedino mehanički možeš, napisano i kako da rešiš.
Lepo ubaci par ancistrusa, par nerita puževa i miran si sa staklom. Ako ti krene zelena tačkasta onda nešto ne štima, smanjiš svetlo, ubaciš sočivicu ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Čet Avg 07, 2014 8:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da se vidi posle nedleju dana kako je lepo počelo da se prima bilje. Nije mnogo prošlo, ali eto Alternanthera sve lepše deluje.

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Sub Avg 09, 2014 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zahvaljujući korisniku Vlada991 od danas i Clea Helene u mom kutku Smile Fotka nakon što je proždrao drugog puža Very Happy

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Uto Avg 19, 2014 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Update, da se vidi napredak i rast biljaka Smile Od prošle nedelje sam krenuo sa doziranjem profita svaki drugi dan, umesto jednom nedeljno.

Image

Clea Helene već dobile mladunce, koji jako brzo napreduju:

Image

A novi stanovnici su Anci (2 komada), malečki i vredni. Drugog nisam ufotkao, teško je obojicu pronaći istovremeno, dobro se kamufliraju Very Happy

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Avg 19, 2014 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čekaj samo da malo anci porastu pa da vidiš kako sija staklo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Avg 20, 2014 7:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bih rekao da je Helena na slici.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Sre Avg 20, 2014 10:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam koji bi mogli da budu. Imam samo one male štetočine od puževa i Helene. Pa sam predpostavio da su Helene. Jedino ako je sa Rainforest biljkama uletela neka druga vrtsa puževa. Će vidimo kad porastu u šta će da se pretvore (ako ih Helene ne smažu dotle)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Avg 20, 2014 12:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Običan barski puž, srediće ga helene kad tad. Kod helena bi trebalo prvo da vidiš negde polegnuta žuta jajašca.
Inače sa RF biljkama mi nikad nije uleteo puž. Pre bih rekao da ti je ostao od prethodne postavke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DeMoNoiD
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2013
Poruke: 93
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Avg 20, 2014 12:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Običan barski puž, srediće ga helene kad tad. Kod helena bi trebalo prvo da vidiš negde polegnuta žuta jajašca.
Inače sa RF biljkama mi nikad nije uleteo puž. Pre bih rekao da ti je ostao od prethodne postavke.

Potpuno se slazem sa tobom...kada sam relativno skoro formirao akvarijum i uzeo komplet biljaka od rf-a ponadao sam se da cu dobiti makar nekog puza!!!Al ono mucak nijedan Sad Vidim da se mnogi zale na prisustvo puzeva u akvarijumu mada se ja licno ne bih uopste bunio da sam "zapatio nekog" Very Happy Ako neko ima viska slobodno neka mi prosledi necu da ljutim uopste Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Sre Avg 20, 2014 2:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije preneseno iz prethodne postavke, niti uneto sa ribama. Uvek sam imao smao one sitne smaračke puževe. Jedine novien od ribica su dva ancija, a ovi puževi su bili tu i pre toga. Samo sa biljkama su mogli da budu uneseni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Sre Avg 20, 2014 2:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije ni bitno odakle, ne krivim RF. Meni je bitno da su biljke koje su stigle bile u odličnom stanju Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Naziv ove ribice? SavaNS Ribe 2 Čet Jan 05, 2023 11:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tigrica sa kavezom za ribice sumi Razmena 0 Sre Apr 13, 2022 9:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License