Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pocetnicki setovi nano morskih akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Avg 06, 2014 2:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Piši Laki i o većim (recimo bolje 100 litraši) i o kombinacijama. I otvaraj neku import-shvertz kombinaciju pošto ovde možeš samo da fantaziraš o polovnom a dobrom Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Avg 06, 2014 2:10 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Avg 06, 2014 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Piši Laki i o većim (recimo bolje 100 litraši) i o kombinacijama. I otvaraj neku import-shvertz kombinaciju pošto ovde možeš samo da fantaziraš o polovnom a dobrom :-)

sto se vecih stvari tice evo ovo ti je aqua medic cubicus koji ima istu opremu samo led lampa 24w 14.000k i naravno zapremina aquarijuma je 140l nekih 60x60x50 -displej 100l i tehnicki box 40l
i naravno cena je previsoka za tako nesto jer kosta oko 500 e
Image
Image
skimer i strimica su isti jer su dovoljni cak i za 200 l akvarijume
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Avg 06, 2014 2:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

https://www.youtube.com/watch?v=bHSdbspCqgE
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Avg 06, 2014 2:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

izvini pogresio sam lampa je 60w
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Avg 06, 2014 2:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ali nije vredna ovog paketa jer kosta puno oko 300 e a ne vredi jer za 300 evra mozes a i manje da kupis maxspect razor r420r 16k 60w koji je zakon za te dimenzije(provereno jer ga vec imam)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Avg 06, 2014 3:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

izacicu malo iz okvira teme i prestaviti vam jedan DIY set za koji bi se ja kao pocetnik odlucio tehnike a da ima sve sto je potrebno da jedan reef nano funkcionise savrseno.
da se razumemo-pustite bajke koje neki pripovedaju ja tvrdim da pored redovne izmene jednonedeljen od 10% vode da bi sve funkcionisalo savrseno jedan akvarijum cak i minijaturnih dimenzija mora da ima sledecu opremu i to minimalno !!!!
ZNACI:
1-akvarijum - ja predlazem kocku iz vise razloga iako je mnogi ako citam komentare ne vole
prvi ralog je cirkulacija-posto mnogi nisu u mogucnosti da sebi priuste dobru stream pumpu i odlucuju se za potapajucu protoka do 600 l na sat jedna takva pumpa ne moze da dobaci mlaz tj rasprsti ni vise od 20-30 cm,sto implicira da na dimenzije 60x30x35 koji mnogi imaju ta pumpa stvara mnogo mrtvih uglova dok bi na kocki dimenzija 30cm kubnih do 40cm kubnih savrseno pokrivala sve cocskove i cak davaka kruzno kretanje vode ako se na pravi nacin psotavi.

Image
2- osvetljenje - je jedna od najbitnijih stvari i jako je bitno da lampa ispunjava sve uslove morske akvaristike zato se za te dimenzije predlaze 2x11 t5 varijanta sa jednom plavom i jednom belom ili ako vec moze dve plave i dve bele-savrsena lampa za te dimenzije je aquael marine 2x11w koaj kosta na amazonu oko 40 evra.da se ne lazemo ni jedna diy led po mom misljenju ne moze da joj vodu donese a ujedno je i pouzdana i ne sme vas izdati bar godinu dana nakon cega mozete menjati lampe.
Image
kao sto rekoh potapajuca koja ce nam menjati stream pumpu bilo koja moze atman a moze i nesto ovako koja je zanemarljive cene u odnosu na ostalo

Image
(bilo bi pozerlöjno da se jacina protoka moze regulisati)
3 sledece je nesto sto sam vec u nekim temama objasnjavao a izgleda ovako i ajo je koristna stvar(koristio sam je i kosta zamearljivo)
vecina vas vec ima neki hang on filter slatkovodni koji izgleda ovako
Image
skinemo mu poklopac i u nejga ubacimo jedan savrseni low cost skimer a to je sander piccolo koji kosta 20 evra na ebay-u a ima i konkurencija koje kostaju i manje
Image
i na koji se kaci vazdusna pumpa sa regulatorom protoka vazduha da bi nam regulisala jacinu mehura koje stvara skimingom
(siguran sam da vecina od vas ima vec ovakvu pumpu kuci a i ako je nema ona kosta manje od 10e)
posto nam je poznato da skimer mora da ima konstantan nivo vode da bi imao rezultata - da se ne bi bacali na trosak i kupovali dozer pumpe stavicete sander piccolo u rezervoar hang on filtera koji jelte ima stalan konstantan niovo vode i time dobiti izvanredan low cost filter sistem za akvarijume do 100 litara
Image
Image
4 stvar je grejac od 50w npr sa termostatom koji isto tako svi imate vec kuci a i koji isto tako kostaa manje od 10e
posto akvarijum svako od nas moze sam da napravi te je trosak samo staklo a i vecinu ovih stvari od opreme vec mnogi od vas imaju kuci ovaj set ne bi smeo da vas kosta izmedju 60 i 90 e sto je za jedan pocetnicki set priznacete idealno a sto ce vam pruziti i vise nego dobre uslove za napominjem SVE VRSTE korala(SPS LPS SOFT)....sve to kad se slkopi u celinu izgleda ovako
Image
Image
Image
ovaj sistem se u svetu odavno koristi kao najekonomicniji moguci i funkcionise vec godinama besprekorno sto vam mogu mnogi youtube klipovi i dokazati.
nadam se da sam vam malo pomogao pri ustedi sredsatva u koliko se neko odluci za ovakvu kombinaciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Avg 06, 2014 3:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zadnaj slika preuzeta sa "rieros miniriff".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Avg 06, 2014 3:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sto se lampe tice mozete da kupite i dva komada od po 9w i ustedite jer jedna kosta oko 15 eura od aquael.
tu naravno ko zeli kvalitet moze da racuna i na dennerel reeflight 24 ili 36 (60-90e)koje su idealne za kocke itd....
sledeci akvarijum ce biti predlog za malo vece dimenzije do tada uzivajte pozzzzzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Avg 06, 2014 6:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo DIY je vrlo praktično.
Ono što me zanima, hang on sa slike skuplja vodu sa površine takođe. Ako recimo ubacim parče perlon vate u njega na jedan dan (ili zamena na jedan dan ili kako god) zar ne bih imao isti efekat kao sa skimerom.
Mislim, vata je skoro džabe, a onu čašicu skimera ionako moraš da pereš non stop kako sam razumeo.
Što se tiče oblika, meni više leži 60x40x40 nego 40x40x40, evo kod mene možeš da vidiš da atman 600 l/h sa pola metra cevi, kolenom i ventilom za aeraciju može da dobaci i više nego što kažeš. Ali nije bitno to, ne razumem zašto kocka ima prednost. Po meni ne stoji to za cirkulaciju a i nije baš za poređenje jer se kupuje pumpa u odnosu na litražu i dimenzije.
Mislim, ipak je to stvar ukusa pojedinca. Dosta onih "kocki" fabričkih više nisu kocke kad im ubace onaj box pozadi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Avg 06, 2014 7:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

NE ne bi.zasto bi onda postojao skimer.svi bi koristili medija filtere samo.SKimer je obavezan to potpisujem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Avg 06, 2014 7:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako prvo skimer cistis jednom u dve nedelje-zavisi od zagadjivaca i naseljenosti akvarijuma.al minimum jednom nedeljno,a vatu menjas na svaka dva dana,koristim je pa znam.sto se kocke tice to je bio samo moj predlog jedna od prednosti pored strujanja je i lakse pokrivanje svetlosti jer su nano lampe koje sam predstavio tj moduli tih lampi predvidjeni bas za kockaste akvarijume tako da bi u tvom slucaju morao da koristis ove dve a ne jednu sa dva modula-to je vec stvar ukusa.
zna se da jacina strujanja vode mora da bude u zavisnosti od korala koje drzis i postavke.ne mozes ni mnogo slabu da stavis a ne moze ni prekjaka koja ce ti prelomiti korale poput cunamija i blokirati ih da se pravilno otvaraju.npr na zapreminu akvarijuma pomnozis sa 10 minimalno(30 je preporucceno) i dobijes potreban protok strujanja vode na sat.
znaci akvarijum 60lx10=600l na sat za to sam i naveo 600l/h racunajuci na akvarijume 35x35x35 gde mu dodje x20
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Avg 06, 2014 7:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovi modeli hang ona ne skupljaju vodu sa povrsine te bi talog sa povrsine morao da razbijas strujanjem vode usmerenim malo ka povrsini ili da predjes na ovaj hang on koji to radi al je ujedno i mnogo skuplji od obicnih i kosta oko 60 evra-kolko para tolko i muzike-jbg

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Avg 06, 2014 8:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, jasno za skimer i vatu.
Onaj hang on na 4-toj slici skuplja sa površine, provereno, atman HF-0600, nije ni toliko skup, nekih 15 evra ovde.
Neću da ti gnjavim temu, nema toliko veze oblik sa cirkulacijom, samo sam to hteo da kažem. Mnogo toga utiče na cirkulaciju.
Inače na slikama sve kocke ti imaju po dve lampe isto kao i pravougaonik Smile
Što se tiče svetla ako budem planirao korale znam da će da bude kuku-lele Smile
Samo nastavi i izvini što prekidam jer me zanima. Planiram i ja polako morski pa pratim sa zanimanjem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Avg 06, 2014 8:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

slusaj da ne polemisemo oko nepotrebnih stvari najbolja cirkulacija u akvarijumu koji ti zelis su dve pumpe jedna dijagonalno od druge 600 l/h i resio si problem.sto se lampi tice u pravu si mozes ih razdvojiti ako su dva kom i to reseno-jel tako.sve se uklapa.ovo je samo moj predlog sklopa tehnike tako da ne trebamo vise kometarisati sta bi terbalo u ovom setu menjati jer za to postoje druge teme.pozz i sve najbolje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Avg 06, 2014 9:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvini ako sam te nečim uvredio, nema potrebe da se ljutiš.
Jednostavno sam pitao šta me zanimalo pošto je sve ovo špansko selo za mene i to prilično skupo. Malo sam zbunjen nekim objašnjenjima i to je to i ostalo je na tome.
Ako ne želiš pitanja i komentare, naglasi i nema problema.
I Vama svako dobro.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nano cube ideja, upomoć Nerd Početak u akvaristici 23 Uto Avg 15, 2023 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali akvarijum NANO TANK Kacica Početak u akvaristici 11 Sre Mar 15, 2023 5:55 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License