Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 riba ili puz protiv algi? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
branev
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2014
Poruke: 31

PorukaPoslao: Pon Avg 11, 2014 5:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

riba ili puz protiv algi? da pojasnim pitanje da nebi ponovo dobio zelenu algu koja vrsta cistaca ili puza je dobra protiv algi ili nesto drugo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Avg 11, 2014 5:46 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Pon Avg 11, 2014 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj glas ide ribama (sijamski algar, oto, anci) ali oni su tu da očiste kada se alga pojavi u manjim količinama. Treba sprečiti pojavu algi ili ih svesti na minimum Wink Prvo potražiti uzroke zašto se alga pojavljuje, koji parametri su doveli do toga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
lauking
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2012
Poruke: 42
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 11, 2014 6:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo čovek je najbolji algar. Ribe i puževi će ti samo pomoci ali daleko od toga da će ih sve ukloniti. Koju zelenu algu imaš tačkastu, končastu... Drugo treba ukloniti uzrok algi jako svetlo, disbalans hranljivih materija, manjak biljne mase. I na kraju mala kolicina algi je normalna u svakom akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
branev
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2014
Poruke: 31

PorukaPoslao: Pon Avg 11, 2014 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

lauking ::
Prvo čovek je najbolji algar. Ribe i puževi će ti samo pomoci ali daleko od toga da će ih sve ukloniti. Koju zelenu algu imaš tačkastu, končastu... Drugo treba ukloniti uzrok algi jako svetlo, disbalans hranljivih materija, manjak biljne mase. I na kraju mala kolicina algi je normalna u svakom akvarijumu.


imam sitno kamenje iz akva shopau bojama , i obicno primetim na belim kamencicima i ispod kamencica prvu pojavu koja sa dna raste i koliko sam primetio tackasta je skuplja se nenormalno bar pre u prosli akvarijum dok sam imao u onaj nisam menjao vodu po 6 meseci nisam dirao nista samo sam hranio ribice i kozice i i imao kineze puzeve ali dzaba kad je alga sirila ko luda inace nocu svetlo a danju dan i drzim u chose akvarijum . Pitam jer u novo formirani akvarijum zelim da nemam njih zelenih tackastih algi .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
branev
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2014
Poruke: 31

PorukaPoslao: Pon Avg 11, 2014 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

MiB ::
Moj glas ide ribama (sijamski algar, oto, anci) ali oni su tu da očiste kada se alga pojavi u manjim količinama. Treba sprečiti pojavu algi ili ih svesti na minimum Wink Prvo potražiti uzroke zašto se alga pojavljuje, koji parametri su doveli do toga.


Hvala za izbor , ja kad dekorisem akvarijum ne diram ga po 6 meseci osim minimalne hrane koju ubacujem ribicama koristim vinovu lozu kao dekoraciju kupovno sitno kamenje u bojama crni kamen za smanjenje stresa kod riba tako sam cuo i koristim biljke slicne mahovini i pokretne biljke , ne koristim one koje se sade vec mahovinu pokretne i plutajuce biljke .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Avg 11, 2014 8:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo i osnovno jeste da se izbalansira akvarijum sto podrazumeva cikliranje i sazrevanje. Posle par nedelja ili meseci ( sto zavisi od iskustva akvariste ) treba svesti na minimum pojavu algi. Inace, svaka alga govori nam o odredjenom problemu tj disbalansu elemenata i osvetljenja
. Takodje, normalno je da se na svetlijim telima prvo uoci odredjena alga ( u vecini slucajeva to je zelena tackasta alga) .
Ribe ili puz ... sobzirom da je rec o stanovnicima akvarijuma koji mogu da zive bez problema, bez sukoba ... rekao bih : I ribe i puzevi.
I da, ne treba dozvoliti toliki period izmedju dve zamene vode. Takvim postupkom mozemo samo doprineti bujanje algi, a i bolesti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
branev
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2014
Poruke: 31

PorukaPoslao: Pon Avg 11, 2014 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Prvo i osnovno jeste da se izbalansira akvarijum sto podrazumeva cikliranje i sazrevanje. Posle par nedelja ili meseci ( sto zavisi od iskustva akvariste ) treba svesti na minimum pojavu algi. Inace, svaka alga govori nam o odredjenom problemu tj disbalansu elemenata i osvetljenja
. Takodje, normalno je da se na svetlijim telima prvo uoci odredjena alga ( u vecini slucajeva to je zelena tackasta alga) .
Ribe ili puz ... sobzirom da je rec o stanovnicima akvarijuma koji mogu da zive bez problema, bez sukoba ... rekao bih : I ribe i puzevi.
I da, ne treba dozvoliti toliki period izmedju dve zamene vode. Takvim postupkom mozemo samo doprineti bujanje algi, a i bolesti.

pre mi nisu predstavlje ogroman problem jer su pocele izbijati na dno pa i na kamenju imao sam puzeve koji samim prolazom kao da su pravili putice , staze na dno Smile ali posto sad razmisljam da napravim dekoraciju u smislu jesenjeg izgleda gde ce biti zuto crveno i crno sa granama vinove loze ipak ta tackasta alga zelena mi nece trebati pa je zelim na vreme usporiti da ne naraste prepuno jer i onako vec imam zelenilo mahovine plutajucih biljaka i 4 ribice dovoljno je sad nekad na pocetku sam imao po 12 i vise ribica pa sam resio samo 4 ovog puta da imam uz 3 do 5 puzeva.

HVALA ZA OBAVEZSTENJE .... pocecu da menjam vodu bar jednom mesecno, razmisljam da koristim tecnost za ciscenje vode ima da se kupi u shopovima ali cu se prvo raspitati o toj tecnosti koliko je dobra i koja su buduca ocekivanja te tecnosti ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Avg 11, 2014 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakvo crno jednom mesecno? Voda se menja minimum 15-20% na svakih 7-10 dana
drugo, da bi smanjio zelenu algu pocni da ubacujes co2 to ce pomoci...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
branev
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2014
Poruke: 31

PorukaPoslao: Pon Avg 11, 2014 10:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sijamski_Mrmot ::
Kakvo crno jednom mesecno? Voda se menja minimum 15-20% na svakih 7-10 dana
drugo, da bi smanjio zelenu algu pocni da ubacujes co2 to ce pomoci...

mogao bih i na sedam do 10 dana da menjam nije problem sve samo da ih se resim zbog dekoracije kojoj nece biti potrebno imati mnogo algi. HVALA
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 15, 2014 5:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam Nerite i Corona puževe. Po dekoraciji i biljkama (nanama) očiste sve. Staklo slabo obrađuju pa to skidam sam.
Za zelene taćkaste alge puževi su lek. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Sep 15, 2014 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja uradio eksperiment dok si mi bila dva mala akvarijuma, u oba po dve nerite i u jednom od njih podmladak ancistrusa.
Gde su bili i ancistrusi nema uočljivih algi (jesam cvikeraš ali nisam ih video) gde su bile samo nerite vidljiva tačkasta na presnjem staklu.
Recimo nerite mi nisu skinule onu tamnu kao dlaka po obodu listova (prehranjeno i slabo svetlo), dva velika ancistrusa je sredila za jedan dan.
Nerite mi uglavnom po panjevima i zadnjim staklima, retko na prednjem i biljkama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Slepi_Putnik
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2013
Poruke: 129
Lokacija: Beograd, Batajnica

PorukaPoslao: Uto Nov 04, 2014 12:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja glasam za Amano Shrimp i ostale kozice. Ja se oduševim kad ih gledam kako bukvalno kidaju komade alge i jedu. Drvo su mi očistile za 7 dana. Potpuno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Neka vrsta zelenih algi ViK Alge 1 Sre Okt 26, 2022 10:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je ovo riba? pubicna__kost Razno 4 Sub Mar 19, 2022 6:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Unistavanje algi nercibald Alge 39 Čet Sep 23, 2021 8:28 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zašto se riba razboli? LouzaWeah Bolest 3 Pon Apr 26, 2021 8:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License