Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pomoc oko starog cistaca Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
branev
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2014
Poruke: 31

PorukaPoslao: Uto Avg 12, 2014 2:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cistac koga koliko sam primetio neki u mom okruzenju zovu i muljar a i somic jer jede svasta sa dna Smile . Ipak moj cistac je cistac e sad imam ga vec dve godine ja to zaokruzio na dve ali mislim da ima vise dostigo je od 4 do 5 cm rast mnogo se i ugojio za ove godine jedva ga prepoznam ( sto bi narod rekao nemogu te prepoznati brate , hahaha) . E sad problem je sledeci
od pre dva dana poceo je da se krije u chosak akvarijuma okrece mi ledja i nekako ne stoji pravo vise nego glava tezina na dole a rep na gore , izlazi uzme vazduh zaleti se ko metak izadje na povrsinu i pljas ponovo u vodu kao da gledam ribe na dunav kad se buckaju iz vode a ovaj moj pokupi vazduh i vrati se u sakriven deo i stoji tako sa glavom na dole a rep na gore proseta malo akvarijumom pojede sta pojede sa dna i ponovo se sakrije.

Zna li neko u cemu je problem? Jer mi on nikad nije za sve ove godine tako bio sa glavom na dole a rep na gore skoro kao da je pod uglom od 75 stepeni da kazem od prilike .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Avg 12, 2014 2:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

branev
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2014
Poruke: 31

PorukaPoslao: Uto Avg 12, 2014 2:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i da dodam u taj skriveni deo gde stoji ima iznad filter pa mu rep tu stane ne ide skroz na gore inace kad stane na cistinu odjednom rep se podigne i stoji kao prut uspravno , molim vas za pomoc nije mu valjda dosao kraj, plakacu za njim ko malo dete ako je tako ne zanimaju me druge ribice samo on da mi se oporavi jer sam ga toliko godina imao lupim u staklo prstom on dodje pored prsta i krene da izvodi neke tamo akrobacije a sad poceo da mi okrece ledja samo zato sto sam ubacio black jack i jednu crvenu zaboravih kako se ta crvena zove ali ista duzina i oblik kao black jack, vidim ne diraju ga a mislio sam da su ga napali ali nisu mirni su cak i ne prolaze pored njega. Molim vas za pomoc ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
esad92
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2012
Poruke: 99
Lokacija: Beograd, Banjica

PorukaPoslao: Uto Avg 12, 2014 3:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slika tvoje ribe bi bila od pomoci, da bi znali koja riba je u pitanju, kao i vise detalja o samom akvarijumu.

Moj algar podigne rep kada je uznemiren, ali to se retko desava i kratko traje, ubrzo ga spusti...

Ako izlece tako definitivno mu nesto nije potaman, neka iskusniji probaju da ti kazu sta je, ali moras dati vise detalja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
branev
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2014
Poruke: 31

PorukaPoslao: Uto Avg 12, 2014 3:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

esad92 ::
Slika tvoje ribe bi bila od pomoci, da bi znali koja riba je u pitanju, kao i vise detalja o samom akvarijumu.

Moj algar podigne rep kada je uznemiren, ali to se retko desava i kratko traje, ubrzo ga spusti...

Ako izlece tako definitivno mu nesto nije potaman, neka iskusniji probaju da ti kazu sta je, ali moras dati vise detalja.

pokusacu sad da ga slikam ako uspem da uhvatim pozu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
branev
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2014
Poruke: 31

PorukaPoslao: Uto Avg 12, 2014 3:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uspeo sam samo da ih ubacim sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Uto Avg 12, 2014 3:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je samo srećan što mu je akvarijum čist i voda promenejna posle 6 meseci. Moj muljar kad mu je sve suepr kao lud se zaliće ka površini vode, pa vraća nazada. To je nejgova igra, a još je zanimljivije kada ih imaš više pa to rade u grupi.

Ovu drugu situaciji rep na gore-usta dole ne razumem baš. Ali bi trebalo da je sasvim normalno. To što beži od tebe možda je samo naplašen. Jer koliko sam skapirao nisi im mnogo pažnje psovećivao i niti održavao akvarijum kako treba, tako da nije navikao na to.

Ako jede lepo, prekopava dno, plivka i nema fizičke promene, siguran sam da je sve okej.

A to što je debeo je znak da mu kupiš društvo jer očigledno ima previše hrane samo za njega na dnu Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
branev
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2014
Poruke: 31

PorukaPoslao: Uto Avg 12, 2014 3:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo nisam uspeo najbolje ali eto slike kako visi na travi za kamenje

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
branev
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2014
Poruke: 31

PorukaPoslao: Uto Avg 12, 2014 3:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ah ovaj share za slike bas uzasan probacu drugi host za upload slika
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
branev
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2014
Poruke: 31

PorukaPoslao: Uto Avg 12, 2014 3:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

eto ga jasnije kad krene da pliva on je normalan ali samo kad stoji on se digne repom gore

slika nije jesna zbog blica inace akvarijum nije na svetlost trenutno , pa cu cim se ukaze prilika da namestim svetlost da se vidi super jasno ceo akvarijum






Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
esad92
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2012
Poruke: 99
Lokacija: Beograd, Banjica

PorukaPoslao: Uto Avg 12, 2014 4:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je Corydoras Paleatus.

Ova poza naglavacke mi nije poznata. Inace i moji izlecu na povrsinu i to je sasvim normalno.

I predstavi svoj akvarijum u posebnoj temi, pa da dobijes neke savete generalno...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Avg 12, 2014 4:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovde njemu moze samo svasta da smeta... Nemoj se uvrediti ali sa prilozenih slika ti nemas akvarijum nego igracku... Sareno bojeno kamenje. Veliko kamenje ko zna kakvo, sundjer filter na vazduh pumpu, cak i na ovako losim slikama vidi se da ti je voda i dalje mutna...

Tu treba svasta da se sredi pa tek onda da se pita sta fali ribicama
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
esad92
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2012
Poruke: 99
Lokacija: Beograd, Banjica

PorukaPoslao: Uto Avg 12, 2014 5:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se sa kolegom.

Zato sam i rekao da predstavis svoj aq u temi, pa da dobijes savete...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
esad92
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2012
Poruke: 99
Lokacija: Beograd, Banjica

PorukaPoslao: Uto Avg 12, 2014 5:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovde imas uputstvo: http://www.akvarijum.org/forum.....t1199.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
branev
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2014
Poruke: 31

PorukaPoslao: Uto Avg 12, 2014 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sijamski_Mrmot ::
Ovde njemu moze samo svasta da smeta... Nemoj se uvrediti ali sa prilozenih slika ti nemas akvarijum nego igracku... Sareno bojeno kamenje. Veliko kamenje ko zna kakvo, sundjer filter na vazduh pumpu, cak i na ovako losim slikama vidi se da ti je voda i dalje mutna...

Tu treba svasta da se sredi pa tek onda da se pita sta fali ribicama


za vodu sutra uzimam onu tecnost za ciscenje vode , neznam kako se tacno zove ali video sam u radnji da imaju oko 5ml se sipa na 100L vode ima meru od 1ml pa do 5ml mutnu cisti a cisti i zelenu vodu poznajem prodavca a znam i neke ljude koji kupuju od iz te radnje sve pohvale.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
branev
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2014
Poruke: 31

PorukaPoslao: Uto Avg 12, 2014 6:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

esad92 ::
Ovde imas uputstvo: http://www.akvarijum.org/forum.....t1199.html

ovo je moj akvarijum od 25L stoji mi u chosak sobe gde nema svetlosti sa prozora pa se tako vidi jer boja zida je malo zuta , nameravam da postavim pozadinu nekog zida kao poster stari sam skinuo inace se bolje videlo. okej postavicu na onu stranicu cim uhvatim bolje slike , inace me brine samo ta jedna ribica vec nekoliko godina nju imam a ovde dve crnu i crvenu pre neki dan kupio i od tad ova pocela da stoji kao stap uspravno to me brine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License