Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj Mini Akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
branev
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2014
Poruke: 31

PorukaPoslao: Čet Avg 14, 2014 2:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da vam predstavim svoj mini akvarijum , slika nije bas cista jer nemogu da nadjem dobru kameru u HD formatu za telefon a i u takvom uglu mi stoji akvarijum gde dobija dnevnu svetlost inace razmisljam da pocnem sa kozicama jedno 15 kozica jedan black moli koga vec imam jednog Corydoras Paleatus uskoro i jos jednog za drustvo i mozda cu da nabavim jednog puza ali jos se nisam odlucio kog tacno da uzmem i odlucio sam se da kupim Hemianthus micranthemoides(biljku) to ce stajati gde je ovaj kamen koga vidite na slici ispred filter pumpice.

[trenutno]
1. akvarijum 25L
2. Monoselenium tenerum (trava)
3. crveni kamencici sa belim kamencicima koji se koriste za bunar pijacu vodu
4. Black moli
5. Corydoras Paleatus
6. Grana vinove loze

Medjutim ako neko od vas zeli bolji predlog za biljku koju da uzmem za kozice koje cu ubaciti da budu sa black moli i coridorasem slobodno recite . inace ovo je moj mini akvarijum .

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Avg 14, 2014 2:21 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

branev
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2014
Poruke: 31

PorukaPoslao: Čet Avg 14, 2014 2:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nisu imali crni ugalj ali cu i njega kupiti obavezno a trenutno imam bocu od 50ml

water conditioner
trenutno prilagodjava vodu iz slavine potrebama riba u slatkovodnim i morskim akvarijumima ph je neutralan, ukljanja hlor, vezuje teske metale, sadrzi jod,magnezijum vitamin D. ide 5ml na 20 litra vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
esad92
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2012
Poruke: 99
Lokacija: Beograd, Banjica

PorukaPoslao: Čet Avg 14, 2014 2:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Preporucio bih ti da pokusas da nabavis veci akvarijum sto pre.

Sto se tice ovog, izbaci crveni sljunak, i nabavi neku prirodniju boju za podlogu. Granulacija neka bude 2-4 mm, ova je cini mi se krupnija. Nalepi pozadinu, crnu ili tamnoplavu. I nabavi kvalitetniji filter, po mogucstvu hang-on.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Avg 14, 2014 2:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam na ćerinom akvarijumu od 25 litara instalirao spoljašnji stakleni filter. Ne zauzima ti prostor, u inače malom akvarijumu. Takođe, bolja je filtracija, i biće ti lakše da ga čistiš. Razmisli o predlogu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Čet Avg 14, 2014 2:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za kozice mu ne treba veći akvarijum. Nano akvarijumi lepo održavani su lepotinja Wink

Za kozice je dobra mahovina, koju privežeš za neki veći kamen ili granu.

Ne valja da je akvarijum izložen dnevnoj svetlosti, podstiče rast algi, pogotovo onih zelenih tačkastih na staklu. Nego, imaš li neku rasvetu u akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
branev
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2014
Poruke: 31

PorukaPoslao: Čet Avg 14, 2014 2:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

esad92 ::
Preporucio bih ti da pokusas da nabavis veci akvarijum sto pre.

Sto se tice ovog, izbaci crveni sljunak, i nabavi neku prirodniju boju za podlogu. Granulacija neka bude 2-4 mm, ova je cini mi se krupnija. Nalepi pozadinu, crnu ili tamnoplavu. I nabavi kvalitetniji filter, po mogucstvu hang-on.


Da to razmisljam da uradim da izbacim crveni i ubacim prorodnije boje imao sam 1kilo belog i zelene boje sitnog peska ali verujte nemam pojma gde sam stavio kesu smesno jeste ovaj cu da ostavim za kozice akvarijum a razmisljam da uzmem od 50L u kom cu ubaciti Black moli nekoliko komada, zatim muljase isto nekoliko komada sitnog peska specijalno sitnog za muljase i na 3 zida cu staviti mahovinu sa mrezicom samo prednji deo ce biti za gledanje a u sredini jednu biljku koja ce odgovarati uz to moje zamisljeno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
branev
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2014
Poruke: 31

PorukaPoslao: Čet Avg 14, 2014 2:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HORUS ::
Ja sam na ćerinom akvarijumu od 25 litara instalirao spoljašnji stakleni filter. Ne zauzima ti prostor, u inače malom akvarijumu. Takođe, bolja je filtracija, i biće ti lakše da ga čistiš. Razmisli o predlogu.


spoljasni filter razmisljam da uzmem jer ovaj mi zauzima mnogo mesta. hvala za predlog
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
branev
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2014
Poruke: 31

PorukaPoslao: Čet Avg 14, 2014 2:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

MiB ::
Za kozice mu ne treba veći akvarijum. Nano akvarijumi lepo održavani su lepotinja Wink

Za kozice je dobra mahovina, koju privežeš za neki veći kamen ili granu.

Ne valja da je akvarijum izložen dnevnoj svetlosti, podstiče rast algi, pogotovo onih zelenih tačkastih na staklu. Nego, imaš li neku rasvetu u akvarijumu?

rasvetu nemam nazalost
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Čet Avg 14, 2014 2:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa bez rasvete možeš da zaboraviš na biljke. Stavi neku štedljivu sijalicu od 10-15W i preko dana neka gori to svetlo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
branev
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2014
Poruke: 31

PorukaPoslao: Čet Avg 14, 2014 3:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

MiB ::
Pa bez rasvete možeš da zaboraviš na biljke. Stavi neku štedljivu sijalicu od 10-15W i preko dana neka gori to svetlo.


hvala za informaciju o svetlu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
esad92
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2012
Poruke: 99
Lokacija: Beograd, Banjica

PorukaPoslao: Čet Avg 14, 2014 3:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

branev ::
ovaj cu da ostavim za kozice akvarijum.


Jos ako uzmes crvene kozice, nece ti se videti uopste na crvenom sljunku.

Lepa je to litraza za kozice samo promeni sljunak, nije neki veliki posao, a i kolicina koja ti treba za tvoj akvarijum nije skupa, mozes da nabavis sljunak za 100-200din.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
branev
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2014
Poruke: 31

PorukaPoslao: Čet Avg 14, 2014 3:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

esad92 ::
branev ::
ovaj cu da ostavim za kozice akvarijum.


Jos ako uzmes crvene kozice, nece ti se videti uopste na crvenom sljunku.

Lepa je to litraza za kozice samo promeni sljunak, nije neki veliki posao, a i kolicina koja ti treba za tvoj akvarijum nije skupa, mozes da nabavis sljunak za 100-200din.

ima 1kilo je za 50dinara znam jeftino je
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Čet Avg 14, 2014 4:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupi crne koze pa ce da se vide na crvenom pesku Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Avg 14, 2014 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što se tiče pozadine, ja sada preporučujem da nalepiš providnu svetlo plavu foliju, pa od nazad usmeri neki slab izvor svetlosti. Još, ako ti površina vode talasa, dobija se vrlo lep efekat.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License