Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko africkih ciklida Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mixi767
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 77
Lokacija: Beograd-Umka-Pecani

PorukaPoslao: Pet Jan 17, 2014 6:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze li neko da mi preporuci kombinaciju razlicitih vrsta ciklida koji idu zajedno i mogu da budu u akv od 120 l ? Svidjaju mi se carleusi ali bih voleo jos neku vrstu...
Zapocinjem novi akv i do sad se nisam bavio afrkancima... Smile riba riba riba
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 17, 2014 6:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

stsasa
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2012
Poruke: 148
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 17, 2014 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za ambiciozan malavi malo vode treba ti bar 150 litara. Ima nekoliko manjih mbuna koje bi se uklopile u tu litražu ali to znači jedna vrsta dominatna da osetiš čar ciklidastike a ostalo da ti daje boju.
Tanjganjika ti je bolja opcija na tu litražu. Imaš solidan izbor riba u beogradu pa uživaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Jan 17, 2014 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

super se slazu i nema ukrstanja kod mresta
-Labidochromis Caeruleus
-Pseudotropheus elongatus mpanga
-labidochromis perlmut
-Labeotropheus trewavasae "marmalade cat
-Melancochromis maingano
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Pet Jan 17, 2014 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo kako možeš to da uradiš.Mislim da je Cvrc-ov akvarijum baš 120 litara.
http://www.akvarijum.org/forum.....tanganjika
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Pet Jan 17, 2014 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To nije malawi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
mixi767
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 77
Lokacija: Beograd-Umka-Pecani

PorukaPoslao: Pet Jan 17, 2014 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima Very Happy Jos cu da razmislim pa uskoro da vam pokazem sve moje akvarijume Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mixi767
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 77
Lokacija: Beograd-Umka-Pecani

PorukaPoslao: Pet Jan 17, 2014 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo zanima me da li krenzisi mogu sa ovim ribicama? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mixi767
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 77
Lokacija: Beograd-Umka-Pecani

PorukaPoslao: Pet Jan 17, 2014 11:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kribenzisi *
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stsasa
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2012
Poruke: 148
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jan 18, 2014 8:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Različiti biotopi. Sa nekima će lepo živeti - tj zavisi od kombinacije riba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Sub Avg 16, 2014 1:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Počeo sam i ja da razmišljam o prelasku na ciklidni akvarijum, pa me zanima kolika je neka minimalna litraža za malawi?
Za početak sam razmišljao o ove dve vrste riba
-Labidochromis Caeruleus
-Pseudotropheus elongatus mpanga
e sad dali bi bilo previše po 4 karleusa i 4 mpang-e za litražu od 100L.
Ili je možda bolje početi sa Tnaganjikom za malu litražu ali u početku svakako nebi išao sa više od 2 vrste.
A klasnije se nadam ako bude neki veći akvarijum da se proširi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada33
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2013
Poruke: 135
Lokacija: leskovac,srbija

PorukaPoslao: Sub Avg 16, 2014 6:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to na kraju yavisi od vrsta u akvarijumu,ja imam oko 120l,12 demasona i 11 caerlueusa,jeste da nisu jos u full velicini ali su ya sada bez problema,jedini caerleus koji fali (bila kombinacija 12-12) je uginuo kada je dosao...sad sam se primio na onaj hongi sweden tako da mislim da ce se brojnost povecati u neko dogledno vreme
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Sub Avg 16, 2014 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je baš gužva. Kako napreduju u tolikom akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Avg 16, 2014 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nece biti previse spaske1 ni 10 riba na tvoju litrazu, slobodno uzmi-kupi i uzivaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada33
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2013
Poruke: 135
Lokacija: leskovac,srbija

PorukaPoslao: Sub Avg 16, 2014 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napreduju super, nisu jos selektovani, za sad svakako imam dva muzjaka demasonia viska, demasoni se i pare, caeruleusi su nesto mladji i oni se jos ne pare, kad se zavrsi selekcija ocekujem da ih bude najvise 15 zajedno, maksmalno ce ih biti oko 20 ako budem nasao ove hongi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Ned Avg 17, 2014 12:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To tek planiram za jedno mesec dana da vidim šta ću sa postojećim ribama i biljkama pa tek onda da krenem sa preuređenjem i kasnije cikliranjem.
Dotle čitanje i proučavanje.
Kakav treba da bude odnos mužjaka i ženki kod ovih vrsta koje sam gore pomenuo?
Dali ide isti odnos kao kod živorotki ili ima razlika?
Problem je što ovde nemam neki izbor pa sve moram da naručim i od filter mase pa nadalje, a o samim ciklidima da ne govorim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License