Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pomoc za novajliju Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Uto Avg 19, 2014 9:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kupio bih akvarijum od oko 50Litra ima mozda i vise takav akvarijum ima staklen krov na otvaranjeivice akvarijuma su zasticene
okvirom u crnoj boji nisam bas gledao dal je plastika ili sta je vec ali nije skupo 2800 dinara,pumpu i grejac cu isto kupiti tako da ce me sve to izaci oko 4000 dinara, za lampu razmisljam da kupim onu baterisku lampu koja je dugacka kao neonka i puni se u struju ima direkni prikljucak bez kabla za punjenje.

E sad ono sto me zanima jeste to dal bi smeo da drzim pored muljara za kog sam cuo da ga svi akvaristi obavezno imaju a dal bi ja smeo njega da drzim sa onom ribicom sto se lepi na staklo i sa onom sto je kao glista to jest Kuli kuli koliko sam zapamtio ime i dal bi smeo da drzim 3 vrste ne kompatibilnih ribica jer kad sam ih gledao sve mi se svidjaju. Moze pomoc oko izbora za ne kompatibilne ribice a da se ne zapocnu akvarijumski rat . Od biljka razmisljam da ubacim jednu plutajucu kao one duzinske sa dunava zatim mahovinu za dno i jednu sto se drzi u saksiju a moj akvarijum bi hteo da napravim kao stena pecina.

Znaci problem oko izbora ne kompatibilnih ribica jer mi se skoro sve svidjaju .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Avg 19, 2014 9:24 am Snimi Poruku Nazad na vrh

bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Uto Avg 19, 2014 9:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i jos jedno me zanima samo. Cuo sam da neki koriste kisnicu ubacuju u akvarijum zasto i zbog cega to? dal je to dobro za sve vrste ribica ili samo za neke? Ako je uopste to tacno za kisnicu, da je dobro za mrest ili sta vecpomozite mi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Avg 19, 2014 9:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koridorasi,kuli i ancistrusi(a i drugi algari) mogu da se čuvaju zajedno, sa tim da i koridorasi i kuli vole da su u jatu(3-4 komada zajedno).Ovim bi uglavnom popunio dno i niže slojeve akvarijuma. Da li planiraš još nešto uz njih?
Neke vrste riba zahtevaju meku vodu za razmnožavanje(između ostalog),pa neko koristi kišnicu,a neko reversnu osmozu za omekšavanje vode.Primera radi neke vrste koridorasa zahtevaju omekšavanje vode,ancistrusima to nije potrebno,a kuli se vrlo retko razmnožava u domaćim uslovima.
Ali nemoj da te to baš odmah brine,prvo prouči sve o formiranju akvarijuma,a posle ćeš lako videti šta hoćeš i šta možeš.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Avg 19, 2014 9:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao prvo dobro dosao na forum! Bravo
Upisi u svom profilu mesto odakle si. Sto se tice ovog sto si pitao, klasika, na pocetku si, sve te zanima, pa ne znas gde bi pre! Laughing
Evo ti link i sve sa linka da procitas, naucis i da sve ces lepo da razumes. Ribice dolaze na kraju. Very Happy

http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html

Najbitnije je da obezbedis akvarijum, i dobru filtraciju za njega. Odi u tu radnju, nemoj da pises koja je zbog zabrane reklamiranja na forumu, izmeri tacne dimenzije akvarijuma, pomnozi duzina x sirina x visina u cm, rezultat podeli sa 1000 i dobices koliko litara ima...
Za sad uzmi samo akvarijum, taj unutrasnji filter sto si hteo, nemoj, veoma je losa filtracija sa njim. Vidi kako je kolega krenuo, preporucujem isti start i tebi. Sa spoljnim staklenim trokomornim filterom:

http://www.akvarijum.org/forum.....18719.html

Sto se tice riba, cisto info, koridorasi (muljari) 4-5 kom, ancistrus (on se lepi na staklo), a od plivajucish sto ja kazem recimo neke zivorotkice, zute molike, ili platike, gupike, sta ti najvise volis. A ako neces da ti se kote i pune akvarijum malim ribicama, onda umesto molika, platika ili gupika koje su zivorotke, uzmes ikrasice. Tu imas razne tetre pa biras. Smile Ali ribe cemo na kraju kao sto rekoh, daj da resavamo egzistencijalno pitanje riba! Laughing
Samo polako i strpljivo, jer zurba je najveci neprijatelj akvarista, to da zapamtis. zop
Pozdrav! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Uto Avg 19, 2014 10:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Flojd ::
Koridorasi,kuli i ancistrusi(a i drugi algari) mogu da se čuvaju zajedno, sa tim da i koridorasi i kuli vole da su u jatu(3-4 komada zajedno).Ovim bi uglavnom popunio dno i niže slojeve akvarijuma. Da li planiraš još nešto uz njih?
Neke vrste riba zahtevaju meku vodu za razmnožavanje(između ostalog),pa neko koristi kišnicu,a neko reversnu osmozu za omekšavanje vode.Primera radi neke vrste koridorasa zahtevaju omekšavanje vode,ancistrusima to nije potrebno,a kuli se vrlo retko razmnožava u domaćim uslovima.
Ali nemoj da te to baš odmah brine,prvo prouči sve o formiranju akvarijuma,a posle ćeš lako videti šta hoćeš i šta možeš.
Pozdrav


Da naravno prvo cu kupiti akvarijum sitan pesak cu nabaviti to jest prosejan , citao sam kako se priprema pesak i drvo pa i kamen za akvarijum , formiracu akvarijum to jest vodu oko nedelju dana sa akvarijumom kao sto sam citao mogu i na video pratiti lepo upustvo takodje, zatim cu ubaciti pesak, bijlke, kamenje to jest stenu, ne razmisljam jos o razmnozavanju ribica bitno mi je da znam koje se slazu a koje ne za pocetak i recimo kao i to sa mekom vodom a i slatkovodne i slanovode ribe jer nebih da ubacim recimo ribice koje traze soli a druge koje ne traze soli bi mi umirale.

Svidja mi se cak i ribica borac ali kako sam ja citao ukoliko uzmem zenku za borca da ne bude sam nebi smeo druge ribice da drzim snjima, u ostalom te molly mi se svidjaju i nasao sam na netu ime jedne ribice za koju znam da je mogu nabaviti zove se Rasbora ali vremenom cu mozda druge videcu sta tacno zato sam ovde da lepo prvo naucim a ne kasnije da ih vadim umrle jednu po jednu iz akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Uto Avg 19, 2014 10:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Deo u kom cu staviti akvarijum je prema jednom zidu koji je prazan tako da ce extra izgledati mada razmisljam da kad kupim akvarijum od tih 50L mada mi malo deluje kao da ima vise litra u njemu bar jedno 60L ko zna vidim da mi se svidja jer je dovoljno veliki bas onako nit prevelik niti mali, pa razmisljam da razbijem zid napravim okvir za njega i gurnem ga unutra, ali sad tu ce mozda biti problem jer temperatura jednog dela sobe nije ista sa temperaturom druge sobe ako bi ga gurnuo u zid . Dal bi to isto bio problem ili ne?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Uto Avg 19, 2014 10:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::
Kao prvo dobro dosao na forum! Bravo
Upisi u svom profilu mesto odakle si. Sto se tice ovog sto si pitao, klasika, na pocetku si, sve te zanima, pa ne znas gde bi pre! Laughing
Evo ti link i sve sa linka da procitas, naucis i da sve ces lepo da razumes. Ribice dolaze na kraju. Very Happy

http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html

Najbitnije je da obezbedis akvarijum, i dobru filtraciju za njega. Odi u tu radnju, nemoj da pises koja je zbog zabrane reklamiranja na forumu, izmeri tacne dimenzije akvarijuma, pomnozi duzina x sirina x visina u cm, rezultat podeli sa 1000 i dobices koliko litara ima...
Za sad uzmi samo akvarijum, taj unutrasnji filter sto si hteo, nemoj, veoma je losa filtracija sa njim. Vidi kako je kolega krenuo, preporucujem isti start i tebi. Sa spoljnim staklenim trokomornim filterom:

http://www.akvarijum.org/forum.....18719.html

Sto se tice riba, cisto info, koridorasi (muljari) 4-5 kom, ancistrus (on se lepi na staklo), a od plivajucish sto ja kazem recimo neke zivorotkice, zute molike, ili platike, gupike, sta ti najvise volis. A ako neces da ti se kote i pune akvarijum malim ribicama, onda umesto molika, platika ili gupika koje su zivorotke, uzmes ikrasice. Tu imas razne tetre pa biras. Smile Ali ribe cemo na kraju kao sto rekoh, daj da resavamo egzistencijalno pitanje riba! Laughing
Samo polako i strpljivo, jer zurba je najveci neprijatelj akvarista, to da zapamtis. zop
Pozdrav! Bravo


Hvala puno za informaciju ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License