Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Amaterski Akvarijum 70L by bublz Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da vam predstavim svoj akvarijum koga sam nazvao " Kosturski Brod " a videcete i zasto sam ga tako nazvao jer su grane od vinove loze i vrba u obliku broda , ono sto zelim reci jeste da bi iza tog broda to jest granja stavicu dve biljke Aponogeton boivinianus zatim ispred broda Echinodorus bleheri a ispred kamena Gymnocoronis spilanthoides biljke . kao sto vidite slike nisu bas ispale zbog svetla najbolje ali od tih biljaka na dno imam Monoselenium tenerum , Cladophora aegagropila koja je bila iza pa je nisam uslikao a ona biljka na grane zaboravio sam naziv inace ona je bolja u velikoj kolicini i da se veze za grane a ja to nisam uradio sa tom sto stoji na grane, a kasnije videcemo. Ribice black molly(muzijak zenka), i dva muljasa.

A sad slike i molim vas ne zamerite mi jer sam pocetnik , a sa najvecom radoscu cu prihvatiti svaki savet i svaki dodatak koji bi vi uradili u ovaj akvarijum.

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 4:33 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 4:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko su slike mnogo male slobodno pogledajte moju galleriju istih slika ali u vecem formatu odnosno rezoluciji na
Akvarijum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
potpis88
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 166
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 6:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

MOj savet ti je za pocetak da lepo ispraznis akvarijum i da lepo stavis bar stiropor 1cm debljine ispod njega... Ne vidim da imas neku rasvetu? Ili je neka viseca? Ako zelis biljni akvarijum trebace ti rasveta nekih 36w da bi ti te biljke opstale u akvarijumu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
potpis88
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 166
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html evo ti jedan linka koji treba obavezno da iscitas. Nesto mi govori da si vecinu od ovoga preskocio...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 6:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

potpis88 ::
MOj savet ti je za pocetak da lepo ispraznis akvarijum i da lepo stavis bar stiropor 1cm debljine ispod njega... Ne vidim da imas neku rasvetu? Ili je neka viseca? Ako zelis biljni akvarijum trebace ti rasveta nekih 36w da bi ti te biljke opstale u akvarijumu...


hvala to cu upravo i da uradim jer vidim i ja da sam to pogresio nisam stavio stiropor, Hvala...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 6:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

potpis88 ::
http://www.akvarijum.org/forum/sve-vezano-za-akvarijum-t5845.html evo ti jedan linka koji treba obavezno da iscitas. Nesto mi govori da si vecinu od ovoga preskocio...


Da nemam rasvetu postavljenu jer radim krov odnosno poklopac za akvarijum da bih ubacio neonku malu od F6W tako pise na nju japanska proizvodnja za srbiju hehe , inace imam stakleni poklopac ali ravan nije to to zato pravim poklopac od laminata hehe podicicu ga jedno 20cm da bih napravio otvor, vrata poklopca... znam vecinu stvari od biljaka jos treba da ubacim a sto se tice algi ne verujem da cu imati problema jer cu imati i svetlo za biljke-akvarijum i uzecu jos nekog algara ribicu .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 6:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

eh da zanima me koju bi vi ribicu preporucili jos uz ove black molly a da su dobre za pocetnike a kasnije videcu mozda uzmem neke teze ribice ali prvo da se ispraksiram sa ove pocetnicke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 7:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zavrsih stavio sam stiropor od 5cm debljine ispod vratih vodu i zamalo da poginem kabal sa strujom pored akvarijuma a ja vracam vodu u akvarijum i isprskam kabal i uticnicu Shocked preziveh nekako
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 8:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OPREZZZZZZ sa kablovimaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa1!!!!!
zato ih sad odmah sredi tj spakuj da budu van domasaja vode i pamet u glavu za ubuduce.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 8:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ono prvo šta iskusniji akvaristi savetuju je da kada radimo oko akvarijuma poisključujemo sve iz struje i udaljimo produžni kabl.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 24, 2014 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mnogo ti je 5 cm stiropora ispod 2 cm ti je dovoljno...drugo kao sto rekose kolege sa strujom nema igranje pre svega skloni to izvan domasaja vode pa onda kreni drugo da sredjujes...sto se tice ovako aq nije lose al nekako natrpano i deluje vestacki bar za moj ukus...neki moj savet oko harda pogledaj kod Horusa ima lepih i dobrih objasnjenja nacices sigurno nesto za sebe il bar ces doci do neke ideje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Pon Avg 25, 2014 6:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

laki983 ::
OPREZZZZZZ sa kablovimaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa1!!!!!
zato ih sad odmah sredi tj spakuj da budu van domasaja vode i pamet u glavu za ubuduce.....

video i zapamtio sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Pon Avg 25, 2014 7:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Choda1987 ::
mnogo ti je 5 cm stiropora ispod 2 cm ti je dovoljno...drugo kao sto rekose kolege sa strujom nema igranje pre svega skloni to izvan domasaja vode pa onda kreni drugo da sredjujes...sto se tice ovako aq nije lose al nekako natrpano i deluje vestacki bar za moj ukus...neki moj savet oko harda pogledaj kod Horusa ima lepih i dobrih objasnjenja nacices sigurno nesto za sebe il bar ces doci do neke ideje Smile


toliki stiropor sam imao , da na slici vestacki izgleda i ako imam tri vrste biljka inace onaj kamen sam izvadio dok sam stavljao stiropor pa sad ima vise mesta grane ostale isto a kao sto sam rekao ubacicu one biljke sto rastu listovima u visini pa ce kasnije biti drugacije kako sam zamislio samo da dodjem do biljaka i to je to , a bas one biljke koje ja zelim nema kod mene pa ih moram naruciti preko interneta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bratislav
Akvarista



Registrovan: 13 Dec 2013
Poruke: 223
Lokacija: Beograd - Zvezdara

PorukaPoslao: Pon Avg 25, 2014 11:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za pocetak i nije toliko lose... posto si sredio stiropor, sredjujes i svetlo, moja preporuka ti je da stavis plavu pozadinu (jer ti je kamen taman), ubacis u desni ugao, iza kamena neku visoku biljku (tipa Vallisneria spiralis) i malo rasporedis grane, deluju nekako nabacano. Pored tih grana ti ne bi lose cucnula Eleocharis. I da, naspi vodu do kraja, da te Reventon ne opominje Smile

Za struju ne moram nista da ti pricam, sve si sam shvatio Sad

Samo napred, odlican pocetak!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Pon Avg 25, 2014 12:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bratislav ::
Za pocetak i nije toliko lose... posto si sredio stiropor, sredjujes i svetlo, moja preporuka ti je da stavis plavu pozadinu (jer ti je kamen taman), ubacis u desni ugao, iza kamena neku visoku biljku (tipa Vallisneria spiralis) i malo rasporedis grane, deluju nekako nabacano. Pored tih grana ti ne bi lose cucnula Eleocharis. I da, naspi vodu do kraja, da te Reventon ne opominje Smile

Za struju ne moram nista da ti pricam, sve si sam shvatio Sad

Samo napred, odlican pocetak!

Da plava pozadina je dobra nije lose to, visoke biljke su odlicna ideja cim dodjem do njih grane su najmanji problem odmah cu ih rasporediti drugacije, moracu polako sve da ga nebi kasnije opet kao namestaj po kuci premestao Very Happy ovako uradim sve kako treba i to je to bez daljih diranja , vodu cu dodam do kraja cim ubacim poklopac danas ga zavrsavam.
Hvala...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License