Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 50l tealkjaffa Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Avg 31, 2014 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto mali akvarijum napreduje jako lepo (neke biljke su poludele a neke se jos prilagodjavaju) odlucio sam da uzmem malo veci akvarijum i odradim sve kako treba. Akvarijum je polovan ali sam ga malko picnuo. Zalepio sam foliju sa svih strana i na ivice, nasao lepu policu i smestio akvarijum. akvarijum je vec oko mesec dana aktivan ali jos nisam nista veliko radio u njemu. Ima dvokomorni filter a od filter materijala imam kugle,sundjer i perlon vatu, u ponedeljak cu dodati aktivni ugalj i keramicke prstenove. Zasad vazdusna pumpa cirkulise vodu ali cu uzeti obicno pumpu zbog veceg protoka. Danas sam napravio mesto za sijalicu ,koristicu 20 ili 25 w stedljivu (nisam kupio zatvoreno je sve) sa verovatnocom prosirenja za jos jedno sijalicno grlo i jos jednu stedljivu(otom potom) . gajtane i produzne cu sakriti (trebam da dodam pozadinu iza) a i produzni je zalepljen za komodu.
Planiram da stavim sitne kamencice kao podlogu i mozda osmocot (ako budem nasao) , nazalost gledao sam po pet shopovima ali nema niko da prodaje hranljivu podlogu. Od ribica imam par korija i gupika. Zelim da uzmem jos jedno 5-6 koridorasa (nigde nema patuljastis ) Sad ali i aeneusi su dobri. Takodje ako neko moze da mi preporuci koju vrstu ribica da drzim, smanjo mi se broj gupika a i nemam vise vremena da se bakcem sa malcima a zao me je kad ih stariji pojedu. Razmisljam izmedju neonki i razbora (pogotovo mi se svidjaju zelene neonke) i mozda bih uzeo par ramireza.Da li neko moze da mi preporuci ribice koje ce lepo leci u 50l ?

evo slika, moram jos par stvari da doradim ali...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Avg 31, 2014 12:15 am Snimi Poruku Nazad na vrh

tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Avg 31, 2014 12:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

zadnja strana je uradjena kao i prednja ako mi se nekad izgrebe prednja pa da mogu da okrenem...i dvorac leti napolje , drezga ide napolje a ubacicu kriptu, nanu i sagritaria
imam mahovinu jedino moram naci nacin kako da vezem monoseleium tenerum (valjda sam dobro napisao) za kamen jer kako raste tako spada sa kamena, u malom mi je prekrila gotovo celo dno akvarijuma ( sto i nije lose, lepo izgleda a i voda je cista, 3 nedelje bez filtera i odrzavanja i voda je i dalje bistra a ribice su tu , cak i kozice) (bez filtera je zato sto moji isljuce sve osigurace u kuci kad idemo na odmor......)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Avg 31, 2014 12:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da i ta noga od svetla ce biti skracena do trake i prefarbacu sve u crno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Choda1987
Akvarista



Registrovan: 02 Jul 2014
Poruke: 192
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 31, 2014 12:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lep akvarijum al za moj ukus dosta zamerki,prvo stavi vise podloge u proseku od 5,6 cm,drugo kucice brodovi to nikako bar po meni neide ako hoces lep pravi akvarijum,a trece skloni pozadi ovu prelicnu cev da ti nestoji napred dok neuzmes nesto bilja i ubilis malo i naravno da sredis hard...nista licno ovo su samo saveti Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Avg 31, 2014 8:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada budeš sređivao pozadinu nemoj lepiti foliju na staklo od akvarijuma. Ja sam sada uzeo staklo istih dimenzija kao zadnje staklo akvarijuma, pa sam na njega nalepio foliju. Na jednustranu sam zalepio crnu, a sa druge tamno plavu. Tako sada mogu da menjam po potrebi. Kasnije, kada budeš malo napredovao, videćeš da će ti možda zatrebati pozadisko svetlo zbog posebnog efekta. Ako zalepiš foliju na staklo akvarijuma, onda nećeš moći da postigneš taj efekat. Vidim da si dosta čitao teme sa foruma, pa ne bih trenutno stanje akvarijuma komentarisao. Biće mnogo promena u njemu. Ono što svima savetujem...hardskejp sklapaj na suvom, pa kad budeš zadovoljan izgledom ubaci ga u akvarijum. Što se tiče ribica, napravio si odličan izbor. Sa manjim ribicama akvarijum izgleda veći. Vidim da će ovaj akvarijum biti bombonica. Samo napred, ali strpljivo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Avg 31, 2014 11:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve već rečeno i dobro smišljeno Smile
Ako su iste komore, obrni da filter materijal bude nazad i time i prelivna cev (i skrati je slobodno da bude jedno 1-2 cm iznad dna). Pošto imaš kugle, ne treba ti i keramika. Ugalj ako baš želiš, mada je po meni bolje da dodaš što više tog plavog sunđera.
Gledam kako stoji u pregradi, uvek seci sunđer 1 do 2 cm više nego što su dimenzije komore i onda lepo i ravno uglaviš i ništa ne prolazi pored (ako isečeš knap, skupi se i cirkuliše voda pored njega).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Avg 31, 2014 11:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima. Ovu podlogu sam stavio samo privremeno jer sam bio na odmoru a glupo mi je bilo da akvarijum bude prazan... Zamenicu komore, evo upravo sad praznim akvarijume pa taman da zamenim i ubacim ugalj (moram da probam, citam neki stavljaju neki ne, pa aj da vidim...) kupicu jos sundjera i kugli.
A cev sam mislio da zamaskiram sa valisnerijom a ispred malo bacope...
Hard ce doci kasnije, zasad samo da podebljam podlogu pa cu videti, verovatno cu uzeti neki panj pa na njega mahovinu i nanu ili microrosum... imam ideju kako ali vdecemo.

Jel znate koje ribice bolje da stavim, neonke ili razbore? (ili obe, 5 od svake? )


Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Avg 31, 2014 3:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Niko ne može da ti kaže koje ribice je bolje ubaciti. Dobre su i jedne i druge. Stvar je u tome koje ti se više dopadaju, i koje se više uklapaju u tvoju viziju postavke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Avg 31, 2014 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razumem, samo reko koje su izdrzljivljije... Verovatno cu zelene i plave neonke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Ned Avg 31, 2014 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

izvin'te ako sam neupucena, koje su to zelene neonke Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Avg 31, 2014 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Paracheirodon simulans- zelena neonska tetra
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Ned Avg 31, 2014 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sta,nemaju crveno Smile lepe su.nisam ih vidjala. nepravedno zapostavljene u odnosu na plavu ili ih ima od skoro.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Avg 31, 2014 10:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imaju crveno,ali je slabije izraženo.

Tealkjaffa ako ne možeš da vežeš tenerum,nabavi negde mrežicu,od klikera,belog luka ili kivija.Tako ga je lakše smestiti na kamen,a da ne beži.Kad proraste,do šišanja ili raščupavanja nećeš imati problem.A nećeš ni onda,ako ga pri tome vadiš iz akvarijuma.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Avg 31, 2014 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam nikad imao neonke, imam razbore ne znam ni sam koliko dugo, ko zmajevi su Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Sep 03, 2014 12:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

pre toga, samo da vidite filter.
Image

dvorac izbacen. Sada trazim panj kako bi vezao mahovinu za to jer se za ovaj kamen ne vezuje. Ubacio sam sijalicu 20w 6400k u planu mi je ili jedna neonka ili jos jedna sijalica od 20w 2700k . Kupio sam 2 razbore, drze se zajedno i cini mi se da se potrefilo da je jedna zenka a drugi muzjak . (kupicu jos jedno 5 razbora, a kasnije kada se razraste akvarijum jedno jato neonki (ili boras brigittae) .

Ovo nije uopste konacno, sada sam mozda na nekih 5 % ( to znaci da imam biljke) a videcu jos kako da ih postavim i sve, ne znam koje da postavim na sredini ili najbolje da drzim po strani a u sredinu neke nize da stavim (tipa ludwigia, ili jednu nanu i mahovinu na panju) . moram jos otici da uzmem pumpu i jos jednu cev za odvod (i gumice jer mi cev ide levo desno (drzi je jedna gumica) ... Jos puno posla

Da , skoro sve biljke su od Flojda kome zelim da se zahvalim na Velikoj pomoci, takodje zelim da se zahvalim i clanu Pit koji mi je pomogao da sredim mali akvarijum .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License