Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Brdski potok - Hillstream Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Mar 18, 2014 1:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biće malo tesno ali borba je bila za svaki cm. Čeprkajući malo o ovoj temi našao sam da tamo daleko mnogi koriste akvarijum " 12 long" , što je ustvari kao neki standard u odnosu d x s x v. A to je, kada se sa inča prebaci u centimetre, akvarijum 90 x 21 x 24. Stranice su mu od stakla 5 mm a dno čak 12 mm, dok je kod mene sve 4mm. Tako da mala je razlika. Bitno je to da belosvetski akvaristi, ljubitelji hillstream loach-ova, smeste u dotični akvarium 10-ak stiphodona,npr, ili slično i jedno manje jato nekih riba poput kardinala.
Samo da ja to zalepim i da poteče potok...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Mar 18, 2014 1:11 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sub Mar 22, 2014 12:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Evo ga. Čisto da se stekne utisak koje su to proporcije. Nadam se da neće trebati gornja ojačanja, mada čisto sumnjam, jer bih želeo da bude otvoren. Sa visećom, što užom i nižom, haubom sa jednom T5 armaturom od 21 w biće to pravi mali praznik za oči.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Mar 22, 2014 12:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo malo meraka uz nargilu,pa onda lepljenje Smile
Kao zmaj! Very Happy
svidja mi se ovo (y)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
n1kolaola
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2011
Poruke: 152
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Sub Mar 22, 2014 12:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

iskreno ovo je jedina tema gde sa velikim iscekivanjem zelim da vidim sta ce biti Very Happy prostor sam vec ocistio gde ce da dodje hillstream a kamenje je spremno Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sub Mar 22, 2014 1:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ah nargila, pali se samo kada se skupi društvo a ja ne uspem da ih odvratim od te ideje. Posle mi cela kuća miriše na mentu, lubenicu i raznorazne orijentalne mirise.
A za lepljenje ruka mora da bude mirna, što jes- jes Cool
n1kolaola ::
iskreno ovo je jedina tema gde sa velikim iscekivanjem zelim da vidim sta ce biti Very Happy prostor sam vec ocistio gde ce da dodje hillstream a kamenje je spremno Very Happy


Temu sam pokrenuo u razno, čisto da se malo razmotri i proćaska o ovoj tematici. Kada dođe vreme za formiranje otvoriću temu tamo gde treba pa ćemo na tenane.
Inače, i ja sam poprilično nestrpljiv ali slobodnog vremena baš i nemam, tako da neće baš skoro. Toliko sam se načitao i odgledao klipova ( ne fotografija, samo video pruža pravi filing ) da ću silno da se smorim ako mi nešto ne uspe. Ponajviše me brine strujanje i povratni tok, mora sve lepo da se uštimuje kako bi ribe mogle da biraju između brzog toka i skoro mirne vode. Posle mora da se čeka i da se zaalgavi, zbog sevelia i stifodona.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
n1kolaola
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2011
Poruke: 152
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Sub Mar 22, 2014 1:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

iz tog razloga meni je u planu sirina od skoro 35 daje mi vise prostora za komad sa mirnijom strujom, takodje sa jednim vecim kamenom sam planirao da usporim tok na jednoj trecine akvarijuma, mesec dana sam proveo na stovaristu gde vade pesak i kamenje iz dunava Very Happy.. ubacim li jos jedan akvarijum imacu osecaj da spavam u ribarnici tako da i to je problem... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srki.acs
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2012
Poruke: 323
Lokacija: Zeleznik

PorukaPoslao: Sub Mar 22, 2014 3:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije to nargila, to je boca za Co2 smoker Laughing Laughing Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Chewu
Akvarista



Registrovan: 15 Nov 2011
Poruke: 38
Lokacija: Beograd - Cerak

PorukaPoslao: Ned Mar 23, 2014 6:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da probas da odvojis filtraciju, da bude nezavisna od pumpi koje bi previle jak protok? Npr sa jedne strane da bude filter koji bi funkcionisao sam za sebe, a sa druge jedna ili dve motorne glave usmerene tako da preve veliku turbolenciju vode? Dobra je fora to sa kamenom...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Ned Mar 23, 2014 7:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Videćemo, Chewu, kako će to da ide. Nije isključena ni ta opcija sa odvojenim filterom i pumpom. Malo sam isprobavao pumpu od 200l/h u akvarijumu 56x23x22 i sasvim solidno fura. Inače, u tom akvarijumu su kardinali koji se sasvim drugačije ponašaju kada osete jači protok. Nije baš da naprave jato ali se kao grupišu i svi su okrenuti ka pumpi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Čet Jun 12, 2014 11:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Dugajlija trenutno služi kao privremeni smeštaj za ribe . Formiran na brzinu sa vodom i filter materijalom iz starih akvarijuma. Morao sam zalepiti poprečno ojačanje zbog stomaka koji se stvarao. Malo kvari dojam al ajd sad. Tu je prelivni trokomorni filter i diy osvetljenje od el. kanalice 6x4 cm. Pod haubom je jedna T5 od 21w. Malo biljaka pozabadano na brzinu...
Ne verujem da će ovo ikada biti hillstream, u planu je jedan 117x27x30 ili 35 za koji je postolje trenutno u izradi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 7:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

^ jos bolje bi ispalo da si zalepio crnu pozadinu, bas kao sto je na onom cool klipu. Aj napravi snimak da vidimo kako izgleda jer ovako ne moze da se docara Very Happy

edit: sad vidim da si napisao da ipak nece biti hillstream, steta, bas sam htela da vidim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Šteta.Baš mi se dopala ideja. Verovatno ću ja nekada formirati ovako nešto. Kada odemo u selo kod tasta i tašte ja uživam u šetnji kroz rečni tok Jošanice. Ta šetnja me opasno opušta. Gaziš kroz reku, čuje se žubor vode, a snopovi sunca probijaju se kroz krošnje jova. A ti zagledaš kamenje za neke nove postavke, i biraš k'o u samoposluzi. Šta da vam kažem...zen. E, zato će ovako nešto sigurno krasiti moju dnevnu sobu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo je off, ali da se nadovezem na HORUSovu pricu. Odem u Negbinu i nadjem kamen, sivu i crvenu glinu i laterit. Ljudi moji koliko sam ja uzivao kopajuci, skupljajuci. Ne znam da li i vas takve stvari opustaju, ali cesto imam obicaj da idem kroz prirodu (zivim u selu) i trazim panjeve, grane, kakvo kamenje, itd. Sad jedva cekam da nakopam koren koprive da pravim kapi i da skupljam lisce leske i breze. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Sep 01, 2014 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je Neša ovo davao u oglasima a napravio nov druge koncepcije. Nisam baš pratio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka potok gupija vlada_nis Guppy fun club 92 Sub Sep 11, 2010 11:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License