Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum 40L Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

30 amazonaca?! U kojoj velicini?! Smile
Ako si iole odrasli to ce onda biti pravi "puzicnjak" Very Happy

Prijatelj je imao 7 odraslih na 60ak litara... to je bilo rasulo... sada je ostavio 4.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 10:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali amazonci su u pitanju tako da kad odrastu ostavicu sebi par komada a ostalo cu rasprodati Very Happy
Akvarijum je 40 litara ali eto, dobra ponuda pa ne zelim da propustim Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi, mali amazonac ima bar 1 cm a jako brzo raste, pozdravi se sa pola biljaka koliki im je apetit. O prljanju neću ni da ti pričam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Sep 03, 2014 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda cu da otkazem ovo sto sam narucio ako je tako kao sto kazes.. Ne bih da dodje do toga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Sep 03, 2014 1:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naruči par komada i puna kapa, jako su lepi puževi, nisu ni beskorisni. 30 komada je preterano sem ako nemaš da ih razdeliš.
Orijentaciono ti ide amazonac na 50 litara, može i dva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sre Sep 03, 2014 1:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta je sa hard scapeom? Ima sli kakvog kamena ili gde da nbavis neki? Ja bih tu ubacio neke oblutke i neke grane, lepo bi izgledalo... U svakom slucaju, odlican preokret situacije u odnosu na pocetak! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Sep 03, 2014 9:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam znao da je tako malo amazonaca dosta na moj akvarijum, videcu sta cu ubaciti Very Happy

Dovla, ja pojma nemam kako bi izgledao akvarijum kada bih ubacio tako nesto, nemam ja osecaj za to Smile
Moze li mala pomoc oko rasporeda biljaka, juce sam nesto premestao ali mi se ne svidja nikako...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 03, 2014 9:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene je 2 amazonca na 45litara. A uz to imam i dve nerite, tako da je i ova dva puno... a nisu bas ni u punoj velicini kao kod prijatelja.

Inace su dobri, aktivni, gotovo non-stop idu po akvarijumu, vise se krecu nego nerite. Samo im je mana to sto hoce da jedu travu... i to bez skrivanja Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Sep 03, 2014 10:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda ne smem uzimati Amazonce, ionako sam tek ubiljio malo akvarijum pa ne bih da ostanem bez ovog sto ima, mislio sam da jedu samo ako nesto istruli al ipak ne kako ti kazes Very Happy
Malezijci su odlicni puzevi, imao sam ih dugo vremena i bukvalno su isparili, kako i zasto ne znam. Sada imam mozda 5 zivih komada a imao sam preko 100 raznih velicina, nikad mi to nece biti jasno al eto..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Sep 03, 2014 11:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzmi amazonce slobodno, pojedu oni ponešto tu i tamo, ali prvenstveno lepo očiste akvarijum od viška hrane što je mnogo korisnije u odnosu da ti ćapnu neki listić tu i tamo.
Pošto nemam pojma da li si se uopšte malo informisao o amazoncima. Zovu ih i jabučari, zato što u prirodi mogu da narastu kao jabuka. U akvarijumu budu negde na 4-5 cm otprilike.
Nerite su takođe jako dobra opcija kao puževi pored amazonaca ali su skuplje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sre Sep 03, 2014 11:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zato se hard scape radi na suvo. Nabavi neke grane, anj, kamen pa se igraj van akvarijuma. Very Happy Kad ti se svidi ubaci unutra. Probaj tako. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Sep 03, 2014 12:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ljudi moji, da ja imam nekih para ili da radim negde pa da lepo skupim i uzmem malo veci akvarijum i od pocetka ga cikliram i sredim sve, ovako je samo mucenje oko svega pa moram da se krpim Very Happy Fax me sabija sa svih strana i onda jebada..

Znam da hard scape bolje ispadne kada se radi na suvo ali ja ne planiram da praznim akvarijum i sve ispocetka jer sam ga pre mozda 2 nedelje generalno cistio.. Pokusacu sad za par meseci da skupim pare pa da pravim neki aq oko 200 litara i da svo ovo znanje sto sam skupio ovde primenim na novom akvarijumu. Ovaj sto sada vidite je moj prvi koji sam napravio sam pre 2 godine i tu sam bukvalno sve isrobao i na njemu sam stekao neko iskustvo tako da ce mi novi akvarijum dobro-doci Smile

Otkazao sam onu narudzbinu za amazonce tako da necu puzeve ubacivati dok ne naidje neka sansa za te nerite, cak sam za te puzeve i zaboravio totalno da postoje..

Sta mislite za helene, koliko bi bilo dobro njih da ubacim u moj akvarijum od 40 litara uz to da nece imati sta da jedu od drugih puzeva, ima samo par malezijaca?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Sep 03, 2014 1:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa neće baš sve malezijce da pojedu, ostave oni njih da imaju za sutra-prekosutra. Imačeš balansiranu situaciju Smile
Uživaj u tom akvarijumu, mrdni malo biljke ako misliš da treba kad menjaš vodu, zalepi gore izolirku i ne ubacuj ništa više, ni podlogu, ni kamenje, ni panjeve. Samo pretrpavaš malu litražu.
Ja sam počeo sa gabaritima od 25 litara, pa izbacio televizor pa napravio policu u oslobođenom mestu, pa kornjači 10x40x25, pa iznad 250+ ltara i sada najzad zamenio dva mala za jedan 100+ litara gabarita. E to je trajalo ... i jedino što mogu da zovem poročnim zanimanjem pored pecanja.
Sad jeste da će da me zapale zbog ovog zadnjeg, ali oni se baškare na moru a ja crnčim ovde Smile
A ti, ti si mlad, fax, cice, kafane od jutra do sutra ... napravi od ovog sebi prijatan ambijent koji neće mnogo vremena da ti oduzima a da uživaš u njemu. Sve dođe polako vremenom Smile
Ne zaboravi na učenje tu i tamo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Sep 03, 2014 1:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ti primer, dno 130x45, nikad i ne vidim malezijce, iskreno nisam ni znao da ih imam dok nisam prebacio neku biljku i primetio par komada. Ima dve helene ukupno.
Ovako klopa jedno dan-dva i onda zaroni i ne vidim je po nekoliko dana, usput su tu i dve nerite koje ne diraju:
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Sep 03, 2014 2:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

haha neso care Very Happy
Pa realno i jeste tako, sada sam preuredio biljke i konacno nastimovao sve kako mi se svidja. Kupio sam jos 12 kozica tako da ih sada imam 16 i to je to od zivog sveta, jos cu kupiti helene posto sam primetio da mi izgleda iz kupi trave izlaze oni barski puzevi tako da to ne smem da dozvolim da se prosiri mnogo a sto je najgore nisam ni znao da ih ima. Tu ne mogu da krivim nikoga jer su oni bukvalno nevidljivi tako da jbg...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License