Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum za biljke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Stefan TADDY
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2014
Poruke: 120
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Ned Sep 07, 2014 7:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas sam prvi put u zivotu napravio akvarijum koji ima litrazu 10l i koji cu koristiti za razmnozavanje biljaka , koji filter bi ste mi vi preporucili i treba li uopste filter za ak u kome ce biti samo biljke ?
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 07, 2014 7:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Ned Sep 07, 2014 7:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sta ces saditi u 10 litara ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Stefan TADDY
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2014
Poruke: 120
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Ned Sep 07, 2014 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

One dve biljke koje su mi u onaj veliki akvarijum pa sam misleo da ih razmnozim .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Sep 07, 2014 7:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje 2 billjke? Zasto si pravio akvarijum samo za to? Mislim ok, uvek treba, ja sam nabavio jedan od 7,5l, ali je potpuno svj hoce li ti se bilje razmnozavati u tom ili u velikom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan TADDY
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2014
Poruke: 120
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Ned Sep 07, 2014 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bice ove dve biljke Smile
Image
Image
I mozda neka mahovina ako nabavim .
Inace akvarijum nisam pravio samo zato , vec sam imao zelju da licno ja napravim akvarijum tj da probam i evo rezultat Image
Nigde ne curi voda . Sklepan i krov Very Happy sutra cu staviti jednu stedljivu sijalicu .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Pon Sep 08, 2014 1:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisi valjda odmah sipao vodu cim si zalepio? Al da te ne salecem odmah OK je sto si sam radio DIY varijanta i to Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
Stefan TADDY
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2014
Poruke: 120
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pon Sep 08, 2014 2:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam odmah proslo je oko 6sati i bio je stegnut silikon .
Lep je osecaj kad sam napraviš Smile Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Sep 08, 2014 3:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast za prvo delo, skroz je super! Very Happy Nisam siguran, ali mislim da si trebao jos da sacekas pre sipanja vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Pon Sep 08, 2014 10:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa kad si vec napravio tako mali akvarijum, pored bilja ubaci i kozice...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan TADDY
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2014
Poruke: 120
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pon Sep 08, 2014 11:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Videcemo posle nedelju dana kad se voda ciklira u njemu mozda kupim par gubbika ili kozice Smile
Evo kako stoje stvari sad Very Happy
Stavljena catobna zemlja i mrezica
Image
Pa pesak
Image
Onda zasadjene biljke i sipan sitan sljunak
Image
I na kraju voda i dva puza .
Image
Videcu danas da sklepam neki mali filtercic za sve ovo .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Pon Sep 08, 2014 11:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ček, napravio si akvarijum malih dimenzija da razmnožavaš Kriptokorinu? Pa ona će da raste gde god da je posadiš. A u nizak akvarijum džabe stavljaš biljke zadnjeg plana koje rastu i preko 40 cm.

Mnogo bi pametnije bilo da ti to bude akvarijum za akrantin, za mrest ili nano varijanta u kojoj je mahovina, biljke nižeg rasta i kozice
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Stefan TADDY
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2014
Poruke: 120
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pon Sep 08, 2014 11:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovu kriptokorinu sam stavio privremeno na dan dva dok moj komsija ne sredi akvarijum posle ide njemu . A u ovom akvarijumu ostaju samo ove dve koje su na trecoj slici i mozda dodam kladoforu i kozice . Koliko kozice idu na ovako malu litrazu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Pon Sep 08, 2014 11:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ti ubaci 10 kozica, pa ce se one same razmnoziti, prestaju da se mnoze kad nemaju prostora za zivot...cinimi se Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Sep 08, 2014 12:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajde bre pustite čoveka da se zanima i pomažite sa predlozima. Bolje nego da visi na ulici ili u kafani Smile

Možeš i bez filtera ali gledaj da menjaš vodu na dva-tri dana.
Sunđer filter nemoj, prska ko blesav a ne radi ništa.
Imaš onaj mali atman hang-on HF 0100, i pošto si vešt nekako ga uklopiš u haubu, staviš parče sunđera na usis (da ne uvlači kozice). To bi bilo najbolje rešenje, ne zauzima ti ništa mesta.
Ja bih savetovao da probaš jednu polovinu tepih HC cuba ili parvula, meni su lepo rasli u tako malom sa kozicama bez CO2.
Obavezno!!! stavi drezge ili sočivice (koju lako vadiš kada se prenamnoži), jako je mala litraža i balans ode u aut brzo a alge krenu ko lude.
Ubaci jedno 10-ak kozica i brzo ćeš da ih imaš mali milion, hraniš ih jako tanko na dva do tri dana.
Ostalo sadi po volji, pa ako preraste, u trange-frange ili prodaju pa probaš nešto drugo.
Grejač ti ne treba.
Odavno sam se igrao sa tako malim, mislim da je bio 7-8 litara, bilo je jedno 50+ kozica u njemu, jedna štedljiva minjonka, mislim možda 10W. Jedini problem sam imao sa mahovinom, nju je končasta laga razbijala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Sep 08, 2014 12:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Edit:alga ne laga Smile
Izbegavaj puževe da ubaciš bilo kakve (ne zbog toga što nisu korisni), kozice su sasvim dobri komunalci, dok puževi znatno više prljaju, što jako zakomplikuje stanje u malom akvarijumu. Kakvi malom, piko akvarijumu Smile
To je otprilike sve koliko mogu da se setim na osnovu ličnog iskustva. Sada se taj mali akvarijum koristi za uzgoj kaktusa Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License