Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pocetnicki akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Uto Sep 09, 2014 11:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U saksiji je dok se ne proda ,kada se proda , os strane PET shopa ili RF onda ide u pijeska ili drugu poslogu i u hranjivu ...
Tu je samo da malo pusti korjenje da se može prodati i da se razvije ... a kad dođe kući u akvarijum , saksija napolje , biljak u podlogu .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 09, 2014 11:28 am Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Sep 09, 2014 12:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ružno i neprirodno izgleda kada se vidi saksija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan TADDY
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2014
Poruke: 120
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Sep 09, 2014 1:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veceras cu malo preurediti. Inace zna li neko kako se zove biljka u levom cosku ? Neki kazu limun ? I kako se ona razmnozava ? Jedna stabljika je pustila zile na prvom stepenu i odma iznad 4cm druge zile pa ako neko zna kako se razmnozava neka napise bio bih mu zahvalan .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Sep 09, 2014 2:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Limunu možeš slobodno da žiletom isečeš vrh. Ubodeš vrh u podlogu, i eto ti nove biljke. Pustiće koren, i sve tako dok dok ti ne zaguši akvarijum od silnih biljaka. Smile
To što je pustio žile, to je normalna pojava. Čak neki stabljiku iseku pri dnu, pa onda razgranaju stabljiku, i naprave žbunastu formu. Inače, kada isečeš stabljiku na tom mestu izađu dve nove. Eto. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan TADDY
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2014
Poruke: 120
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Sep 09, 2014 2:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala horuse a treba li mu mozda co2 , zato sto je na jednu stabljiku jedan list uvenuo tj postao zut ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Uto Sep 09, 2014 8:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jao hvata zamjerku za jedan list hahhaha , sve biljke odpuštaju stare listove i dobijaju nove , tako i ona Very Happy
Svim biljkama treba CO2 tako da , nekim u većoj količini , nekima u manjoj , tako da..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Sep 09, 2014 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidi, uzgajivači akvarijumskog bilja uglavnom uzgajaju biljke emerzno (na suvom). Kada ubaciš takvu biljku u akvarijum ona odbacuje stare listove koji su neprilagođeni za vodenu sredinu. Nakon odbacivanja starih listova krenuće da rastu novi koji su prilagođeni vodenoj sredini. Eto. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan TADDY
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2014
Poruke: 120
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Sre Sep 10, 2014 12:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala momci na lepom objasnjenju, ja se uplasio da nije nesto strasno Smile . Nisam stigo veceras da presadim biljke iz saksije ali sutra obavezno .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan TADDY
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2014
Poruke: 120
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Sre Sep 10, 2014 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas lepo presadio biljke ali ovaj limun kad sam izvuko iz saksije imao je dosta trule listove tako da cu da vidim da ubacim danas ili do kraja ove nedelje DIY varijantu CO2 .
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Sep 10, 2014 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E, sada pronađi neki razgranati panj, pa za panj odnazad veži taj kamen za aeraciju (ako baš insistiraš da imaš takvu aeraciju).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan TADDY
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2014
Poruke: 120
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Sre Sep 10, 2014 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne insistiram da imam ovakvu aeraciju vec sam ga stavio onako bezveze da vidim kako ce ispasti a planirao sam da kad stavim mahovinu po podlozi odvojim jedan deo u nekom cosku i stavim rasprsivac. a mozda i da stavim crevo ispod ove stene po celoj duzini i da na crevu izbusim sitne rupice i da ide bez rasprsivaca .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Sep 11, 2014 12:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako imaš spoljašnji i motornu pumpu, kao što i verovatno imaš, samo usmeri da talasa vodu kad je vraća.
Ne znam šta imaš i kako ti vraća vodu pa ne mogu ovako napamet da ti kažem.
Inače sam imao tri vazdušne pumpe, dve otišle na poklon, jedna ostavljena za svaki slučaj ako moraju ribe u neko bure ili padne neko lečenje, što se nadam da neće.
Slobodno ih se otarasi, nema buke, nema prskanja ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Sep 11, 2014 8:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slažem se sa nesa69. Ako želiš mahovinu po podlozi, moj ti je savet da tražiš pljosnato kamenje, pa na to pljosnato kamenje vežeš mahovinu. Tako možeš da prekriješ celu podlogu, a da opet bude sve kompaktno i prenosivo. Razmisli malo, možda dođe u obzir i ricija fluitans.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan TADDY
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2014
Poruke: 120
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 3:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juce kupljen par black molly
Ovo je muzjak kako su mi rekli
Image
a ovo zenka
Image
inace jos uvek se plasim za ovu biljku
Image
a evo kako sam akvarijum zateko jutros kad sam ustao ( Keva se malo igrala i pravila raspored )
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 6:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taj mužjak baš i nije black. Smile Skalar će vrlo brzo prerasti taj akvarijum, a japanka ima načisto da ti oplevi bilje, i rasturi podlogu. Znači, keva kad obriše prašinu, ona napravi i veliko spremanje akvarijuma. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License