Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj početak - pokušaj prvi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 2:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ala mi bode oči taj filter Smile Kako je u stavrnosti, da li se baš toliko vidi ili nije strašno.
Meni se sviđa ideja, čak i sa dve vrste kamena.
Možda jedino da probaš da ih grupišeš, sigu kao neki greben sa prolazima u jednom čošku (kao neka vrsta pozadine) a ovu drugu vrstu koliko možeš dalje kao u prvoj postavci, niski zakloni, koji izlaze iz peska.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 2:00 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 7:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa i meni se ne sviđa filter ali za to mora da se osuši akvarijum pa da se nalepi neko crno staklo ili pleksiglas na toj strani gde je filter.
Ima baš dosta prolaza između svog kamenja i sige i lave, sigurno može bolje da se složi ali nisam imao previše vremena jer dok mi je stigo kamen a i komadi su takvi kakvi su jer nemam izbor a morao sam da ih prokuvam i ubacujem jer su trebale i ribe da stignu pa je to odrađeno malo na brzinu, videću da uzmem još sige a da izbacim ovo rečno jer mi je uživo lepše ovo hrapavo kamenje a na slici ne deluje baš tako i mislim da bi lepše bilo da dodam sigu i da je pre toga sredim i napravim prolaze nego ovo rečno.
Mada polako razmišljam i o većem akvarijumu koji bi uredio bez žurbe i kako treba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pet Dec 05, 2014 12:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo malo da osvežim temu, pošto su ciklidi dobili novi veći dom http://www.akvarijum.org/forum.....9-60.html.
Došlo je opet do promene u akvarijumu, najmanji akvarijum koji imam oko 20-ak litara u kome su bile kozice, rešio sam da ispraznim a kozice i malezijske puževe kao i bilje koje sam imao prebacim u veći akvarijum.
Ovako je izgledao taj mali akvarijum.
Image
Što se tiče akvarijuma ovog od oko 90 l u njemu su bile prvo živorotke neonke i sl, i tada je akvarijum izgledao ovako kada je uraso
Image

Zatim je bio dom ciklidima oko 2 meseca i izgledao je ovako
Image

Juče sam sređivao celo popodne oba akvarijuma do uveče u 1 sat, da napomenem da mi je problem predstavljalo to što nisam imao mnogo toga pripremljenog pa sam radio bukvalno sa onim čim sam raspolagao, bez trenutne mogućnosti da bilo šta poručujem.
Prvo sam morao da ispraznim pesak i očistim veći akvarijum i da konačno iznivelišem policu, zatim sam morao da ispraznim manji akvarijum i isperem podlogu koju ću koristiti za veći akvarijum uz još druge podloge pa mi je sve to oduzimalo vremena.
Proces sređivanja nisam slikao ali sam otprilike radio kao i prvi put, podloga čarobna zemlja u tankom sloju pa preko rečni šljunak od 2-4mm koji sam prosejao od moravca, preko podloga od manjeg akvarijuma isto rečni šljunak ali granulacije od 1.5-2,5mm kada sam to ubacio delovalo mi je malo tanje nego što volim da vidim pa sam kao završnu podlogu dodao kvarc granulacije 1-2mm.
Kao što sam rekao zbog toga što sam se dosta otrošio oko velikog akvarijuma i svega toga a ne radim već 5-6meseci koristio sam samo ono što sam imao i od podloge biljaka i grane koju imam od ranije, od biljaka tu su, Valisneria, Bakopa par pelcera, Ludwigia, Sagitaria subulata, par kripti. Jedino što planiram da konačno u narednom periodu odradim i haubu za ovaj akvarijum.
Evo i slika kako je sve to ispalo.
Image
Image
Pogled sa strane.
Image
Evo malo i malezijskih puževa
Image
Ovako sad izgleda polica i veći ali i manji akvarijum
Image

Jedino što mi nedostaje je neka mahovina vezana za grane mislim da bi bilo dosta lepše ali zasad je ovako, razmišljao sam da možda kasnije ubacim jedan par ancutrusa unutra sa kozicama, ali otom potom.
Kažite slobodno vaše mišljenje i predloge kao i kritike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pet Dec 05, 2014 12:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voda se još nije baš skroz izbistrila ali se nadam da će do sutra biti bolje, ovaj put sam rešio da Valisneriu zasadim tako da sakrije filter nadam se kad se razraste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ninoslav030
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2014
Poruke: 53
Lokacija: Bor, Serbia

PorukaPoslao: Pet Dec 05, 2014 1:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast. Bice ovo mnogo lepo kad uraste sve Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Sre Dec 10, 2014 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mala izmena danas vezao sam malo mahovine za granu i ubacio isto mali mikrosorum ako uspe da se oporavi jer su ga ciklidi izgrickali a od stanovnika tu su pored kozica sada ubačena i dva Ancitrusa.
Image
Juče mi je stigao i akvarijum od 54l za male ciklide uskoro bi trebalo da ih bude pa cela polica u hodniku izgleda sada ovako.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Sub Dec 13, 2014 1:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne otvaram novu temu, imam pitanje u vezi ovog novog akvarijuma donjeg na polici koji je 50-ak litara i napunio sam ga i pustio da se ciklira nisam ni palio svetlo ni gledao mnogo ali danas sam primetio da je dno prekriveno kamencem i stranice nešto manje ali sve je bilo puno kamenca pa sam čistio i filter čiji je sunđer bio pun kamenca?
Do sad nisam imao ovakvo iskustvo ali nikad nisam ni imao akvarijum bez podloge ne znam od čega se kamenac svugde nagomilao?
U akvarijumu je unutrašnji filter potopni i grejač i pustio sam aeraciju dali neko ima ideju u čemu je problem?
Grejač je bio podešen na malo veću temperaturu koja je dostigla 28-29 c ali ne verujem da je to neki problem danas sam smanjio i ugasio aeraciju pa rade samo pumpa i grejač a akvarijum spremam za malce ciklida pa nebi stavljao podlogu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Dec 13, 2014 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Isto se desavalo i meni. Isto kao i kod tebe, a kamenac na dnu i po stranama akvarijuma. Mislim da je u pitanju previse tvrda voda, pa se visak silikata talozi po stranama. Eventualno ubaci puzeve, da trose kalcijum za svoje kucice, pa da tako obaras tvrdocu vode. Skidaj redovno naslage, da ne prodjes na kraju cikliranja kao ja, jedva skinuo naslage, uzas.
I nemoj vise da otvaras nove teme, mozes pitati i ovde kao sada sta te zanima. A ako nemas strpljenja, onda ovo i nije hobi za tebe. Bez ljutnje. Samo strpljivo i lagano! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Sub Dec 13, 2014 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam da je kod mene tvrda voda to je sigurno možda su promenili izvorište posle onih nestajanja zbog struje što je bilo pre 7-8 dana, ali do sad nisam imao ovakvo iskustvo u drugim akvarijumima a koristim istu vodu samo kažem izgleda gde ima podloge to se ne primeti, za 3 dana se baš nahvatalo dosta a od puževa imam jedino malezijske ali ne znam kako bi se snalazili bez podloge? Ili da pazarim nekog amazonca.
Izgleda da ću morati da čistim na par dana dok se to ne sredi, ovo što ostane na dnu kad izmešam to usisam i tako u krug.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Dec 13, 2014 11:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda da probas da ispraznis komplet vodu, ocistis to sircetom i sipas vec odstajalu vodu.. Mislim da bi pomoglo.
Meni se to jednom desilo u akvarijumu gde je bila samo mladj gupika, posle menjanja veceg dela vode. Isto sam uradio i pomoglo je.
P.S. Daj sliku tog aq sa kamencom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Sub Dec 13, 2014 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam i sipao odstajalu vodu a ne direktno sa česme a juče i danas sam promenio sigurno pola vode, nije mi problem da ispraznim svu vodu i da sipam odstajalu koju uvek imam oko 50l po balonima.
Slikaću sutra kako trenutno izgleda kao što se vidi gore skroz je prazan sem vode i pumpe i grejača nema ničega.
Staklo sam lako očistio jer se to nije mnogo uhvatilo pa se lako skida sunđerom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ninoslav030
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2014
Poruke: 53
Lokacija: Bor, Serbia

PorukaPoslao: Sub Dec 13, 2014 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Spaske nasa voda je dosta tvrda. Terao sam tetku pre 2 meseca posto radi u institutu, u laboratoriji da izmeri pH i dH. dH je oko 20 in nesto sto spada u prilicno tvrde vode, a pH je 6.
Tvrdocu mozes da smanjis tako sto ces da pomesas cesmovacu sa destilovanom vodom. Ma ima i hlora mnogo u vodi, ja kad sipam u flasu ona pobeli kao da sam sipao mleko. Inace jel stigo neki pelcer valsinerije i prinove malezijskih? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Ned Dec 14, 2014 1:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poslao sam ti pp.
Znam da je tvrda voda ali do sad niti sam omekšavao mešao i bilo šta slično u ostalim akvarijumima pa ne verujem da ću i ovde, a posebno da vučem destilovanu vodu na 4 sprat.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Dec 14, 2014 10:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pokusaj da je prokuvas.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Čet Feb 19, 2015 7:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da malo osvežim temu sa par slika.
Akvarijum sad izgleda ovako
Image

Od stanovnika tu su kozice i 2 ancija kao i 4 amazonaca i mnogo malezijaca.
Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvi akvarijum? Maridza Početak u akvaristici 3 Čet Jun 01, 2023 12:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 140l Aquascape pokusaj prvi - Baia Baia Akvarijumi 17 Ned Feb 05, 2023 12:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License