Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pravljenje akvariuma-početak Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 14, 2014 7:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugari gde steeeeeee,,,pomagajte...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 14, 2014 7:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Ned Sep 14, 2014 8:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Montiraj ih naizmenično, dve od levog, dve od desnog kraja haube.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 14, 2014 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta da montiram, mislis na neonke?!?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Ned Sep 14, 2014 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, prvu i treću do jednog boka, a drugu i četvrtu do drugog, bez ubacivanja štedljivih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 14, 2014 11:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da bi imalo svetlosti svugde jednako?! Ubacicu 765 ili 865 .Sta uraditi za filter-filtraciju....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Sep 15, 2014 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čoveče, ode 5 strana da se smisliš za svetlo, ne smem ni da pomislim na filtraciju Smile
Ne znam, obično se to sve prvo isplanira pa kroji, pravi prema tome.
Kako sad stoje stvari ili kanister ili sump. Ne znam šta je lakše i šta ti više finansijski odgovara.
Računaj da će da padne neko bušenje haube, police ako ima leđa, odmicanje od zida ako nema mesta ...
Ima i varijanta da lepiš unutra sa zazorom. Neki veliki unutrašnji ili krovni.
Kažeš da imaš već dva akvarijuma, valjda znaš šta je dobro od filtracije i kako da je postaviš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 15, 2014 7:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam smislio šta za svetlo ali se i dalje informišem,imam dva akvariuma ali su ciklidi u njima i nema puno biljaka...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Sep 15, 2014 12:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam, jako se lepo uklopilo u kosinu. Ja ne bih ništa što mora manipulacija od gore.
Tako da ti ostaje kanister koji je jednostavniji za montažu i ubaciš ga u policu, ili sump koji bi morao da praviš i možda prekrajaš policu dole što je komplikovanije.
Postoje i neki boks filteri koji idu u akvarijum, takođe i veliki unutrašnji i neki krovni (ali pitanje da li staju pod haubu), ali nemam iskustva sa tim.
Uglavnom nešto sa najmanje 1200 litar/h protoka. Iako je biljni i možda ne bude puno riba, opet treba filtracija, samo ređe pereš nego kod ciklida.
Ne znam, moraš da vidiš šta ti odgovara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 15, 2014 12:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma kupiću verovatno sutra Atman 4 i podlogu,i da poručim od Rainforesta hranljivu podlogu i osmokot...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Sep 15, 2014 12:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obavezno premeri gde će šta da stoji, često creva nisu dovoljno dugačka pa da dokupiš šta fali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 15, 2014 1:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hoću naravno....Videću kolika su creva fabrička koja dolaze uz njega...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 19, 2014 7:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 19, 2014 7:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 19, 2014 7:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Sep 19, 2014 7:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pravljenje rasvete od Led cipova 3w Ikebana Oprema u morskoj akvaristici 26 Sub Avg 13, 2022 7:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak- Juwel Primo 60 roachdani Početak u akvaristici 2 Ned Okt 10, 2021 9:05 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License