Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 wamiona sp Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

"nezeljeni flatwormsi"

posto sam veliki perfekcionista,i kao sto ne zelim sebi nepozeljne organizme po svom aquarijumu tako sam skretao paznju nekima od kolega(konkretno govorimo o flatwormsima),a oko cega sam mozda nepotrebno digao prasinu-po nekima (bez da se iko od kolega oseti prozvanim jer su moje kritike krajnje dobronamerne)red je da se nesto i napise o tome uz objasnjenje iz mog ugla oslanjajuci se na izvore iz enciklopedija o morskoj akvaristici.
ogromna vecina flatwormsa su nepozeljni organizmi u nasim akvarijumima.veliki broj njih je bezopasan po sam zivi svet u njemu.medjutim psotoji nekoliko vrsta pljosnatih crva oko kojih se vode polemike da li su sa razlogom ili ne oslovljeni stetocinama.jedan od najcescih tipova ovih crva su BRAON RUST FLATWORMS sa kojima cemo se svi mi pre ili kasnije susresti i koji su anjcsci oblik ove nazovimo je "bezazlene" napasti.ovaj naziv nije njihova stvarna klasifikacija al ih vecina akvarista naziva tim imenom jer su smedje boje pljosnatog oblika.
dva najcesca roda ove vrste su Convolutriloba(takodje popularno zvana red flatworms)

Image
i vamiona

Image

wamiona ima tendenciju da obitava iskljucivo na koralima dok Convolutriloba naseljava sve moguce povrsine unutrasnjosti akvarijuma bez ikakvih pravila.e sada njihova stetnost dobija na svojoj tezini kad se toliko namnoze da nam prekriju sve moguce povrsine u akvarijumu ukljucujuci i same korale i tada mozemo sa razlogom reci da smo pod epidemijom. iako se oni ne hrane samim koralima neki strucnjaci tvrde da kad se kolonija meri epidemojom tj kad prekriju veci deo povrsine korala sprecavaju dolazak svetlosti do korala koja je kljucna za njihov napredak i time uticu na njihov rast tj nerast(propadanje).pored svega toga rekao bih da je problem njihovog postojanja ujedno i estetske prirode.laka meta ovih organizama bice akvarijumi sa visokom koncentracijom hranjivih materija s toga je jedan vid borbe protiv njih uz naravno uklanjanje usisavanjem il koriscenjem raznih predatora i smanjenje unosa hranjivih materija.i dok nehotice ne cine neku preteranu stetu povecan br ovih parazita ce dovesti vas akvarijum do nezeljenog izgleda sto ej slozicete se svakome od nas koji se trudimo da nam akvarijumi izgledaju savrseno veliki trn u oku.inace da napomenem ovi organizmi su NEZELJENI ORGANIZMI te ih niko ne bi smeo tretirati sastavim delomnasih ekossistema.neshvatljivo mi ej da neko na bilo koji nacin opravdava postojanje ovih organizama i tretira ih kao nesto na sta se ne treba obracati paznja.jer vodjeni tom logikom trebamo prestati i alge da struzemo sa stakla jer u poredjenu sa flatwormsima one su takoreci nepostojeci problem LJUDI MOLIM VAS uozbiljite se!!!

Laki
septembar 2014.


Poslednji izmenio Laki dana Uto Dec 30, 2014 2:32 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Poslednji izmenio nikouro dana Pon Sep 22, 2014 8:24 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 10:37 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 10:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Convolutriloba
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 10:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vamioma sp
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

(preuzeto sa "SCOTT W. Michael fotos Oc"
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License