Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Skalar mrest Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Apr 02, 2014 8:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

TeoDose

Lepi skalari Smile A i malci ce biti ekstra, bravo majstore! Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 02, 2014 8:29 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 03, 2014 4:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ostao je na zalost samo beli par jer kad su dosli kod mene u odvojeni akvarijum, nije bilo sanse da opstanu dva muzjaka.
Cisto sam hteo iz znatizelje da vidim da li ce to ikako moci da se ostvari ali ne vredi. Kao sto i sad pokusavam da beli par "ubedim" da podignu malce a ne da jedu ikru do besvesti. Kazu mi da je nemoguce ali videcemo. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Apr 03, 2014 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma predivan par scalara diamond, ako ne gresim? Aj bar jedan mrest odvoj pa posle nastavi sa teranjem po svome Smile, steta da toliko ikre propadne Smile Mozda bi bilo ovde nas koji bi zeleli u nasoj koleciji kojeg takvog malca. Retki su jako kod nas, zadnji put sam ih video u SU, kaze lik da ima samo jedan lik koji ih radi al to su verovatno pecaroske price kad ce i nas drug TeoDos sad da ih razmnozi.

E provali ovo za jedan dan tri para mi se izmrestila Very Happy Zezno sam i tiger barba LOL!

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 03, 2014 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma znam da je to veoma tezak poduhvat jer su skalari generacijama izgubili taj instikt ali nikad se ne zna. Smile
Bice i neki mrest i bez roditelja, samo polako. Ovo su neki moji eksperimenti dok ne podju Diskusi da vodee ljubav. Smile
Svaka cast za trostruki mrest!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
skalar 10
Akvarista



Registrovan: 05 Dec 2011
Poruke: 79
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Jun 20, 2014 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam jedan par skalara koji su sa mladima od pocetka nisu ih pojeli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
randemmk
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Mar 2014
Poruke: 7
Lokacija: Struga, Makedonija

PorukaPoslao: Uto Jul 29, 2014 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima,
ja sam iz Makedonije. Imam dva para skalara koi su se vec po jedan put izmrestili u velikom akvariumi i pojeli ikru posle dva dana. Ali drugi put stavi sam oba dva para u zasebni akvarum i oba para pustili ikru. Posle jedan dan kod prvog para ikra je pocela da postaje bela, a vec drugi dan skalari su pojeli ikru. Drugi par je polozuo ikru u zaseban akvarium i ispod ikre dodatno sam stavio rasprskivac da bi pojacao aeraciju. Ali i u ovom slucaju skalari su pojeli ikru. Ostavio sam svetlo da gori citavu noc. Ne u sta je problem i sto ne mogu da sacuvam ikru i dobijem ribice.
Molim vas ukoliko neko je imao vakvo iskustvo da mi pomogne. Hvala puno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Sre Okt 01, 2014 8:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

izvinjavam se unapred što ponovo pokrećem staru temu ali nemogu da pronađem odgovor....
skalari su počeli da se mreste u zajedničkom akvarijumu(na listu anubie),premestim panj sa anubiom(i sa ikrom)u mali akvarijum 10lit,ispod postavim raspršivač ali mi se ikra posle 2-3 pobeli i uhvati je plesan.....
kupio sam SAPOREX ali neznam kako ga treba dozirati,koliko puta, koliko dana traje tretman..
ako pšostoji već tema o ovome ,uputite me
hvala
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Okt 01, 2014 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dare, kako ja citah....a puno procitah jel evo i kod mene polozili ikru oko 15-18h, kad je ikra bele boje znaci da nije oplodjena od strane muskarca.
KOd mene sam ih video kako zajedno idu , ona postavalja a on ide iza i oplodjuje, mada sada enma muskog nigde a zenka mase perajima i kao da cisti list ...postavicu snimak kad se uplouduje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Okt 01, 2014 9:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo sada je muzjak pokusao da pridje.....odrala ga je od batina i vratila se da mase perajima iznad ikre.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Okt 01, 2014 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

muzjaka sam odvojio, tukli se jedno 3-4minuta, majka se vratila svom instiktu Smile

https://www.youtube.com/watch?v=mmC1n7cKYlA&list=UU6ioODZXulKw6n_4Fig-yLA
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sre Okt 01, 2014 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo Zhorz, puno sreće.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Okt 01, 2014 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pitam se samo da nisi ti bio pokretac ovog mresta......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Sre Okt 01, 2014 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma kod mene je bio čist školski primer,mužjak i ženka su se izdvojili od ostalih,očistili list,položili ikru i ubili od batina ostatak komšija i sve koji su pokušali da im priđu,pošto imam ancitruse a i zbog drugih riba rešio sam da izvadim ikru u drugi akvarijum,raspršivač,temperatura ....sve po redu
prvi dan sve je bilo ok
drugi dan pokoja ikrica pobelela
treći dan sve pobelele i uhvatila ih plesan

neću da dočekam sledeći mrest nespreman pa sam kupio ovu hemiju ali neznam kako da je doziram i koliko??

pomoć??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Sre Okt 01, 2014 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zhorz,
i kod mene je ikra izgledala kao na tvom snimku,prvi dan...
ali sam biljku sa ikrom izvadio od roditelja nakon 6-7 sati,tako da nisam baš siguran da je oplođena...

jbg, prvi put i meni i njima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Okt 02, 2014 9:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zato ja ostavih roditelje...mada kazem samo anci je unutra,nema drugih ribica, jutros vidim 5 belih jajasca, mislim da je to izuzetno dobro s obzirom da je ostalih 100-150 lepe braonkaste boje, pupupu, obavestavam o napretku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest Barbusa Tetrazone Aki1710 Razmnožavanje 0 Sre Apr 01, 2020 8:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License