Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bucephalandra? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 01, 2014 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,
Sarajuci po internetu naisao sam na ovu vrstu biljke.... tacnije ima mnogo varijacija i iskreno ne znam koja je lepsa od koje.
Zanima me da li je neko imao prilike da ih drzi u akvarijumu kod nas i moze li se u Srbiji negde videti i nabaviti?
Pozzz,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 01, 2014 11:19 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Aquamaniac
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2011
Poruke: 194
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Čet Okt 02, 2014 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam 3 vrste,a do njih sam dosao tako sto sam ih nabavio iz inostranstva...cena im je mnogo visoka...neke vrste dosezu cenu od 100e... Tesko,gotovo nemoguce je nabaviti u Srbiji,jer je biljka postala od skoro popularna,a uz to je spororastuca...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Okt 02, 2014 9:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

za one koji kao ja ne znaju kako izgeda ova biljka Smile

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Čet Okt 02, 2014 9:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aquamaniac ::
Ja imam 3 vrste,a do njih sam dosao tako sto sam ih nabavio iz inostranstva...cena im je mnogo visoka...neke vrste dosezu cenu od 100e... Tesko,gotovo nemoguce je nabaviti u Srbiji,jer je biljka postala od skoro popularna,a uz to je spororastuca...


Da li su zahtevne? Da li si ih razmnozio?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamaniac
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2011
Poruke: 194
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Čet Okt 02, 2014 10:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima mnogo lepsih Bucephalandri od ovih sto je Zhorz postavio...ima oko 300 vrsta,od malih do velikih i svaka je lepa na svoj nacin. Biljka je postala toliko popularna da se prave akvarijumi samo sa njom,pa se gleda da se nabavi sto vise razlicitih vrsta. Biljka jeste lepa,ali sam misljenja da je tesko uklopiva u samu postavku...pricam sa akvaskejperskog stanovista.

To su rizomske biljke,rastu brzinom kao i Nane,a i te su zahtevnosti. Nabavio sam ih malene,sa 2,3 lista,pa su do sada utrostrucili svoju velicinu,a imam ih oko 7,8 meseci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Aquamaniac
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2011
Poruke: 194
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Čet Okt 02, 2014 10:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo kako izgledaju kod Tom Bara...ceo akvarijum je sa Bucephalandrama

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Okt 02, 2014 12:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Auuuu. Kakva biljka, citami ne verujem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 02, 2014 1:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam video da ima mnoogo lepsih od ove sa slike, i zato nisam ni stavljao. Nisam ni pomisljao da je bas toliko skupa Sad
Bas ce pokusati da jos malo procackam kako bi dosao do 3-4 vrste pa da isprobam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 02, 2014 1:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aquamaniac ::
Ima mnogo lepsih Bucephalandri od ovih sto je Zhorz postavio...ima oko 300 vrsta,od malih do velikih i svaka je lepa na svoj nacin. Biljka je postala toliko popularna da se prave akvarijumi samo sa njom,pa se gleda da se nabavi sto vise razlicitih vrsta. Biljka jeste lepa,ali sam misljenja da je tesko uklopiva u samu postavku...pricam sa akvaskejperskog stanovista.

To su rizomske biljke,rastu brzinom kao i Nane,a i te su zahtevnosti. Nabavio sam ih malene,sa 2,3 lista,pa su do sada utrostrucili svoju velicinu,a imam ih oko 7,8 meseci.



A da li je u praksi tacno da im ne treba jako svetlo niti bilo kakva prihrana, CO2 i sl... ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamaniac
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2011
Poruke: 194
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Čet Okt 02, 2014 3:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa,u principu im ne treba,ali ce kao i svaka biljka rasti bolje ukoliko im se sve to obezbedi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sub Okt 04, 2014 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nudio mi je neki tip sa indonezije koji ih skuplja po sumi neke uskolisne bucephalandre po 15 dolara za rizom sa 5 listova, ali sam ga oladio, mnogo je skupo....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bucephalandra sp. aqua artica Milivoje Lampa Biljke 0 Sub Maj 21, 2022 8:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bucephalandra "Wavy green" ... Aquamaniac Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Nov 09, 2018 9:02 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bucephalandra "Wavy green" Aquamaniac Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Okt 04, 2018 7:46 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bucephalandra Skybuffalo Biljke 0 Uto Sep 11, 2018 3:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bucephalandra sp. Red Gargi Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Nov 14, 2017 2:19 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License