Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Polica za akvarijum 250 litara i oko 320 kg Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Blade
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2014
Poruke: 91
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Okt 04, 2014 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@cvrc Nekazem dato nesto nije lepo ili dobro ali meni ne odgovara treba neko resenje koje ce sa prednje strane da bude rupa kada se otvore vrata a pritom dovoljno jako da izdrzi 350kg na polici i 250kg u polici zato onakva skica koju jedvah nacrta Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Okt 04, 2014 10:23 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Okt 04, 2014 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

odi kod nekog majstora, videces kakve stolove imaju pa pitaj sta sve moze na tim stolivima da stavljaju. Iznenadices se Smile
4 noge na 120cm izdrzace tih 350-400 kg. Ako bas zelis da budes 150 % siguran ti isti model odradi od 35*35. Mada su kod tih kutija bitnija debljina zida.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Sub Okt 04, 2014 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blade ::
@spaske lepo ti kaze nikouro boja na bazi nitra brzo suva prvi put kada sam koristio za neka vrata posto sporo farbam dok sam dosao do druge strane ovo ostalo vec bilo suvo na dodir a po meni bolja varijanta od iverice jer ipak tezinu nosi metal a ne presovani opiljci koji nabubre kada se nakvase Smile lep primer one gotove police sa nikourove slike samo jednostavno ustafis vrata i stranice od nekog materijala koji ti odgovaracak mislim da ti je tako i jeftinije a sigurnije 300% Wink

Za moje dimentije jeftinije nije ali i ja mislim da sigurnije jeste, znam za nitro nije to nikakav problem.
Ivericu bi najviše izbegao zbog toga što može da nabubri jer znam kako kantuju i ovaj nameštaj gde nema vlage pa ode po kant trakama i razlepe se trake.
A na metalnoj i ako nabubri zameni se gornja tabla i polica ko nova.
Zna li neko par detalja tehničkih ako napravim konstrukciju od kutija koje šarke bi mogao i kako da upotrebim da se ušrafe spreda kao vrata direktno na kutije a da se nevide šarke?
I kako bi bilo da napravim konstrukciju dužine 110 a stavim gore dasku 120cm jer će toliki biti akvarijum, šta mislite o tome nekako mi je lepše estetski kad je gornja ploča bar malo šira?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Okt 04, 2014 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imaš tamo gde su siporeks blokovi skicu kakvu ja imam, od 30x30 (valjda sam dobro linkovao):
http://www.akvarijum.org/forum.....ukcija.jpg
Gore mi je 130x45x50 (voda na 42) a dole mi je 10 cm odignuto od poda i tu je 100x40x25 kornjačin, odignuto da mogu da menjam vodu ko čovek pomoću creva koje šibneš u slivnik u kupatilu Smile

Ono drugo je radnja ovde u PVO i samo prikaz šta sve mogu da nose kutije i da nema potrebe za preterivanjem. Ako mi veruješ da nema preko pola polica ništa osim stiropora, stoje akvarijumi na stiroporu i na kutijama. Radnja prilično dugo radi.
Akvarijum je kako je rekao moj stric mashinac Smile idealno opterećenje preko daske, ono koje mashinci sanjaju u svojim onim snovima Smile Pravilno raspoređena težina i opterećenje.
Ima još jedna, mislim da su kod njih 20x20, nisam skoro bio. Znam da sam se negde čudio šta sve 20x20 nosi.
Ono što ti Nikouro nacrtao je odlično. Debljina zida je jako bitna stvar. Ja sam zaboravio ali mislim da je kod mene negde oko 4 mm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Okt 04, 2014 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Spaske, meni je ploča 130x50 (polica 115 ili 120x45 valjda, raspao mi se metar).
ABS traka i prednji čoškovi urađeno ono sečenje na četvrtinu kruga, sad me ubi ali neki standard, 5-ca ili tako nešto.
Da nemam kornjaču dole ja bih stavio neka klizna vrata, možda iz tri dela, ne šarke i klasično.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Okt 04, 2014 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citat:
da nema preko pola polica ništa osim stiropora, stoje akvarijumi na stiroporu i na kutijama

Ima polica koje su radjene na dimenzije akvarijuma a bez ploca izmedju metala i akvarijuma . Izmedju je samo stiropor ... sto napisa Nesa Smile
Drugo, zagledajte, doduse nekada su bile sada kako gde ali one klupe po ambulantama i jos nekim cekaonicama. Varene su sa kutijama 10*10 a na njima po 3-4 cedna mesta .


Poslednji izmenio nikouro dana Sub Okt 04, 2014 11:06 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blade
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2014
Poruke: 91
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Okt 04, 2014 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@spaske1 pazi ja pravim istih dimenzija cena materijala kutije 2500 din ja idem na malo deblje jer zelim da kada otvorim vrata bude rupa nazad stavljam srednje ojacanje a ako stavis srednju od napred i nazad mozes i tanjim kutijama znaci jeftinije majstoru jednu crvenu da to zavari i obrusi i ostaje ti od tanje iverice da oblozis kada bi celu policu radio od iverice kontam da bi morao onu od 25 koja je dosta skupa pa izadje skuplje cela polica dosta.
@nesa69 znaci nema ulegnuca to je dobro znaci da se opustim i moze po mom crtezu za svaki slucaj deluje jako jos kad odozgo legne fosna od 25mm i preko stiropor akvarijum ce biti siguran Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Blade
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2014
Poruke: 91
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Okt 04, 2014 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@nikouro da da te klupice drze dobro nas teskase Smile ali i rade pa staklo se bas neuvija ko metal i drvo toga se i bojim Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Sub Okt 04, 2014 11:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Spaske, meni je ploča 130x50 (polica 115 ili 120x45 valjda, raspao mi se metar).
ABS traka i prednji čoškovi urađeno ono sečenje na četvrtinu kruga, sad me ubi ali neki standard, 5-ca ili tako nešto.
Da nemam kornjaču dole ja bih stavio neka klizna vrata, možda iz tri dela, ne šarke i klasično.

Tako ću i ja najverovatnije da odradim policu 110x40 a dasku 120x40 ili 45. mislim da će biti lepše na oko a abs traka sigurno na tu ploču, malo me je strah da idem baš knap sa ivericom mada bi najlepše izgledalo tako ali ako neko malo omaši eto problema.
Meni je potrebno da se otvara bar jedna strana jer planiram kanister filter, mnogo sitnih detalja koji mogu da se izvedu na 100 načina.
I ja smatram da je za moj akvarijum 30x30 dovoljno e sad debljina zidova varira od 1.8mm do 2.5mm ali tako ide i cena ali par majstora koje sam pitao preporučuju ili 40x30 ili 35x35 kao sigurnije je samo mi je jedan i to najskuplji reko da je 30x30 dovoljno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Sub Okt 04, 2014 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blade ::
@spaske1 pazi ja pravim istih dimenzija cena materijala kutije 2500 din ja idem na malo deblje jer zelim da kada otvorim vrata bude rupa nazad stavljam srednje ojacanje a ako stavis srednju od napred i nazad mozes i tanjim kutijama znaci jeftinije majstoru jednu crvenu da to zavari i obrusi i ostaje ti od tanje iverice da oblozis kada bi celu policu radio od iverice kontam da bi morao onu od 25 koja je dosta skupa pa izadje skuplje cela polica dosta.
@nesa69 znaci nema ulegnuca to je dobro znaci da se opustim i moze po mom crtezu za svaki slucaj deluje jako jos kad odozgo legne fosna od 25mm i preko stiropor akvarijum ce biti siguran Wink

To si tačno napisao za materjal ali ja tog majstora koji će to da uradi za 1 crvenu nisam uspeo da nađem pa najviše to povećava cenu izrade a ne materjal.
Od iverice bi koštala mojih dimenzija oko 5-5500.
Taj što mi je reko da je dovoljno 30x30 mi je tražio 60e bez farbanja a cevi obične 30x30 su 6m oko 900din pa ti vidi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blade
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2014
Poruke: 91
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Okt 04, 2014 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

al deru tu u boru ja nasao 40x20 2mm oko 1000 din 6 metara jos treba do jedne veleprodaje da odem koji rade secenje na meru pa me mozda izadje jeftinije a majstora nadji nekog prijatelja od prijatelja valjda neko zna nekoga ko vari tu kod tebe ostalo zasuci rukave nije neka nauka.
Koja je debljina te iverice za policu nesto mi to jeftino posto pravimo slicnih dimenzia aquraium jesi mu rekao tezinu od 350 kg da mora da nosi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Ned Okt 05, 2014 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obična iverica od 18mm gornja ploča kantovana abs trakom sad sam baš gledao fabrička juwel postolja i neka pravljena od iverice i drže bez problema i akvarijume od 450l juwel a nisu puna leđa na koja bi ja išao. Kažem samo bi izbegao ivericu zbog osetljivosti na vlagu.
Pa prošli put mi je manju policu vario neki komšija u garaži i to nije bilo baš pravo kad stavim dasku pa bi sad izbegao tu varijantu, da bude odrađeno kako treba.
Naplaćuju sav materjal pa plus 70% od toga za ruke.
A cene cevi su tu negde koliko vidim ovde je 40x30 oko 1100din 6 metra.
Ovako nešto od iverice sam mislio i sa vratima bi koštalo verovatno oko 6000 napomena da je kod mene visina oko 50-53 cm jer mi tako odgovara za dnevnu sobu.

Image

Ovako izgledaju juwelova za 240l i 400l a leđa su ojačana samo u središnjem delu police
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blade
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2014
Poruke: 91
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Okt 05, 2014 12:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam za juwel da tako radi ali ja panicar Razz nesto mi ne ide voda i parket a ispod imam i komsiju da ne moram ispod sump stavio bih dva vertikalna po sredini kao i na gornjoj i doljnoj polici verovatno tirpujem da ce se uviti cev od tezine pa reko da priupitam mozda neko ima iskustva vec ovde.
Ako nadjes jeftinog majstora za ram idi na tu varijantu kontam da ovo nije skupo od iverice a ako stavis barem gornju od 25 cm nece mnogo dici cenu a bice mnogo sigurnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Ned Okt 05, 2014 12:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baš tako, posle svega što sam čitao i ono što većina preporučuje ipak ću se i ja opredeliti za metalnu konstrukciju jer mislim da je trajnija a najviše sigurnija, pa ću videti kako kasnije dekorisati spolja ivericom ili nečim drugim, dok se ja smislim stići će mi pre akvarijum nego polica.
Za parket mi ne pričaj ja sam na zadnjem četvrtom spratu pa ne znam dali bi voda stigla do 3 ili možda 2 sprata a ako se desi da se iverica negde naduje šta onda ipak su cevi cevi.
Ja idalje mislim da je i ono postolje od ytong blokova sasvim dobro ali meni je tu problem što još uvek ne znam tačno gde će da stoji polica sa koje strane sobe pa je opet metalna u prednosti za premeštanje dok se ne odredi tačno mesto i sve uklopi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nemanja3183




Registrovan: 05 Okt 2014
Poruke: 1

PorukaPoslao: Ned Okt 05, 2014 5:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://imagizer.imageshack.us/.....vE6t2a.jpg

Istu ovakvu policu imam ja i odlicna je, ne savija se uopste...a moj akvarijum je duzine 100cm, sirine 50cm i visine 50cm Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License