Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Polica za akvarijum 250 litara i oko 320 kg Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Ned Okt 05, 2014 8:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Spaske, meni je ploča 130x50 (polica 115 ili 120x45 valjda, raspao mi se metar).
ABS traka i prednji čoškovi urađeno ono sečenje na četvrtinu kruga, sad me ubi ali neki standard, 5-ca ili tako nešto.
Da nemam kornjaču dole ja bih stavio neka klizna vrata, možda iz tri dela, ne šarke i klasično.

Imaš li neku sliku police da postaviš?
Ja sam razmišljao da čelična osnova bude 110(108)x34 a da gornja ploča bude 120x40cm znači sa strane bi daska bila šira po5-6cm a napred i nazad po 3cm.
Nešto razmišljam ako stavim da profili budu iste širine kao akvarijum i gornja daska biće bezveze ako obložim ivericom a da ona štrči u odnosu na gornju ploču.
Širina(dubina može da ide još 2cm i da bude 38 da ostane samo napred 2cm da se uklopi ako se dodaju vrata od iverice, jer pozadi ne mora da se pusti šire zato što taj deo ide do zida i nema oblaganja ivericom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 05, 2014 8:03 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Okt 05, 2014 12:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad sam pravio, mislio sam da akvarijum bude 120x45 osnove, polica isto, a daska 130x50.
Možda sam i trebao da se držim toga i ostavim po 5 cm sa strane a akvarijum i polica i daska poravnati po zadnjoj strani, pa imaš 5 cm ispred. Onda me nagovorili da stavim do daske znači 130. Meni je raspad sistema stalno po kući, zavlače glavu kod kornjače, lepe sličice gde stignu, marker umetnici i tako ... uglavnom digoh ruke od estetike Smile
Ne obraćaj pažnju na haos, treba da spremam i menjam vodu, mobilni neki zamenski od Lelenora:
Image
Image
Image
Slikao sam ti i desni, taj je na čistoj iverici, leđa su ona tanka kao šper. Napred je samo čušnuta cev da poravna pošto je uglavnom služila kao stolica. Taj je 80x35x50 (voda 40).
U principu sve ovo je bezveze, ima da ispoklanjam jednom i stavim ljudski 2 metra dužine Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Ned Okt 05, 2014 3:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na slikama sad mi je mnogo jasnije i ovo kako su sečeni ćoškovi, onda će ova konstrukcija koju sam ja planirao da drži bez problema sve isto samo sa vertikalama u sredini jer kod mene neće ispod ništa da bude eventualno kanister filter.
Video sam se sa dečkom koji će verovatno da to radi i on predlaže 35x35 kutije debelozidne za svaki slučaj.
samo još da vidim dali da idem na manju širinu postolja a dasku koliko i dno akvarijuma ili samo da pustim širu dasku a da postolje bude širine akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Okt 05, 2014 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stvarno ne znam za kutije koje su, ja lupih 4 mm otprilike pa vidim da se ne rade. Mogu da ga pitam kad ga vidim, bili zajedno, on rekao 30x30 i pokazao ili rekao, ovi mu nasekli grubo. Trebalo bi da su one jače od 3 mm, znam da su prilično teške bile onako na gomili.
Moj ti je savet da ti varioc ugradi parče metala sa rupom na dva-tri mesta, vidi se na zadnjoj slici gore desno, tako je najlakše da pričvrstiš dasku. Nijednu kutiju nisam bušio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Okt 05, 2014 4:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravih, nemam pojma šta je pametnije, da bude knap ili ne, ako je knap onda ne drndaju mnogo oko akvarijuma, ako je kao desni onda se nalakte i bleje Smile ali i spuste sve i svašta tu pa stalno merkam da ne bude neki cangr Smile ali je praktičnije.
Nisam pametan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Ned Okt 05, 2014 5:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije loša ta ideja za šrafljenje iverice, ja sam na mom bušio kutije i šrafio kroz njih dasku, nešo hvala na pomoći nekako mi je lepše knam a ako ima mesta i kod mene će deca svašta tu stavljati a za rad jeste praktičnije kad može nešto da se spusti i odloži.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Okt 06, 2014 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedno pitanje samo, kada se pravi postolje od cetvrtastih cevi, da li daska sa gornje strane mora da se srafi ili moze samo da se nekako zalepi ili jednostavno spusti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pon Okt 06, 2014 11:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po mom mišljenju jedina svrha šrafljenja je da se daska ne pomera dok se akvarijum postavlja ili pomera da ne sklizne sa postolja.
Kad se optereti ona više neće da mrda a verujem da može i da se zalepi nekim montažnim kitom ili silikonom ali je šrafljenje najjednostavnije i najsigurnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Okt 06, 2014 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolje da nekako fiksiraš da se ne šeta dok nameštaš, ipak je to glatka površina na glatkom pa ume baš da mrdne kad postavljaš akvarijum. Može i par malih šrafova ili šta ti je god zgodno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blade
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2014
Poruke: 91
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Okt 20, 2014 1:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo kako napreduju radovi kolega izvario kako sam zamislio ja prezadovoljan.
Ja prefarbao u osnovnu izlepio zastitne kao nogice od filca valda se tako zove da ne grebe parket i sada dalje cekam oblogu da smislim kako cu pa zastitu unutrasnje strane metala i obloge iverica drvo leksan videcemo.

Inace postavio filter odozgo cisto da ga maknem sa puta on ce biti unutar police 100x60x30v Very Happy
PS Haos u sobi jbg radovi Wink

Image
Image
Image

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pon Okt 20, 2014 6:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postavio sam slike u temi o akvarijumu ali evo i ovde da postavim slike samo postolja kako je kod mene ispalo za akvarijum od 240l

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Okt 20, 2014 2:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uuuuu jes dobro ispala na ovoj zadnjoj....cestitka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blade
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2014
Poruke: 91
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Okt 21, 2014 1:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kako si resio vrata tj sarke na metalu i iverici
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Okt 21, 2014 6:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To sam i ja dugo razmišljao kako da rešim ali pošto sam ivericu ravnjao sa strane tako da bude ravno sa cevima spolja ostalo je da se preskoči još nekih 1 ili 1,2cm a ovako su mi namestili ovi što su uklapali ivericu samo su podmetnuli parčiće tu gde se šrafe šarke, evo slike
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milostzr@gmail.com
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Apr 2012
Poruke: 108
Lokacija: Raca

PorukaPoslao: Pon Okt 19, 2015 11:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i koliko kosta ovako jedna polica da se napravi,znaci cevi i ova iverica ili ti m. japan koliko to ukupno kosta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License