Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 cudno naprsnuce stakla Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Čet Okt 09, 2014 12:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto i sam naslov kaze, na levoj bocnoj strani akvarijuma je prsnulo staklo i to bas cudno, nije spolja, a ni iznutra akvarijuma vec je staklo puklo unutar svoje mase, ne mogu bolje da objasnim, ali evo vidite o cemu se radi.

Image

Ne pusta vodu, a mislim i da se pukotina ne siri, obelezio sam pa cu videti.

E sad zanima me, da li pod hitno moram da menjam staklo ili mogu da sacekam malo finansije dok prikupim?
Ne zelim poplavu u stanu koji iznajljujem da ne bih leteo napolje Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Okt 09, 2014 12:50 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Čet Okt 09, 2014 1:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bi ja tu nista cekao, mozes samo veci trosak dobiti Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Čet Okt 09, 2014 8:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kao sto rece Cvrc nemoj puno da cekas jel kad krene dalje gotovo je jos ako je veca litraza, aj slikaj ceo aq da vidimo gde stoji
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Čet Okt 09, 2014 10:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ništa tu nije čudno. Staklo puca baš ovako kao kod tebe i nikako drugačije. Pitanje je vremena kada će pukotina da krene dalje. Pozajmljuj pare i menjaj stranicu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Čet Okt 09, 2014 12:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok ljudi, pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 09, 2014 4:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Reci nam kako je doslo do ovoga?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Čet Okt 09, 2014 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo od sebe...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Čet Okt 09, 2014 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Reci mi koja je debljina stakla i kako su brusene ivice ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Čet Okt 09, 2014 6:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

6mm ne znam da li su brusene ivice uopste.
Jer kad sam menjao dno i prednju stranu, promenio je majstor i nju...
Sutra cu da idem kod njega na reklamaciju jer nemoguce je da mu staklo traje 6-7 meseci i da samo od sebe pukne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Čet Okt 09, 2014 7:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je 6-7 meseci onda definitivno nešto nevalja, dali je akvarijum dobro nivelisan?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Okt 09, 2014 7:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neka sila morala je da dejstvuje na tom staklu. Sobzirom da je na samom cosku akvarijuma gde je silikon najjaci, prva sumlja je fizicki dodir. Kontakt sa nekim drugim predmetom ( ovde ne mislim na kozu, gumu, alumunijum .... ).
Druga opcija moze da bude, mada sumljam, al zaista sumljam jer bi sila zaista morala da bude nenormalno visoka tj velika a to je krivo zalepljen akvarijum, i da nije nivelisan.
Treca i zadnja opcija jeste da je na tom mestu vec bilo staklo osteceno i da je silikonom samo zamazano .
Sobzirom kako je fuga uradjena rekao bih da ga je lepio "totalni" amater.
I da. Koliko se da videti na slici tu nije radjena KP obrada. A kako je rucno uradjena to je pitanje. Nekada i dobro rucno osmirglana ivica sa pravom granulacijom smirgle moze da smanji procenat tog efekta tj prskanja stakla. Ima akvarijuma koji su stari decenijama cije stranice stakla nisu obradjene Kp obradom , pa jos uvek traju.
Menjaj sto pre akvarijum tj prazni taj akvarijum jer je u bukvalnom smislu reci : Tempirana bomba. Da li ce popustiti za 1 minut ili 10 dana ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Čet Okt 09, 2014 7:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro je iznivelisan nigde nema pad, proverio libelom.
Definitivno sutra idem kod stakloresca da vidim sta ce da mi kaze i hoce li reklamaciju da mi uvazi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Čet Okt 09, 2014 7:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ujutru idem kod stakloresca da vidim to. Reci cu mu kako stoje stvari pa cu da vidim hoce li da prihvati svoju gresku jer ja sigurno akvarijum nisam udario.
Nadam se da ce ispasti korektan...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Okt 09, 2014 7:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prva opcija je verovatnija od ove dve ostale. Kada je akvarijum lose iznevelisan desava se da popusti u gornjim tackama tj da neko mikronaprsnuce koje nastaje secenjem stakla "proradi" usled veceg pritiska i krivljenjem stakla. Ukoliko je na tim tackama meso silikona tanko dolazi do kontakta stakla tj cesanja koje uzrokuje prskanje stakla.
To kod tebe dok se ne razlepi nece se ni znati sta je uzrok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Čet Okt 09, 2014 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro drugari, evo akvarijum je u fazi rasformiranja, a ja sutra nosim akvarijum kod stakloresca da vidim sta ce mi reci...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dimenzije stakla za akvarijum Zivadin Uradi Sam (DIY) 7 Uto Jul 20, 2021 10:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cene stakla? AleksandaT90 Ostala oprema 1 Sre Nov 11, 2020 12:41 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CENA stakla StefanB97 Ostala oprema 2 Čet Feb 28, 2019 1:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako mozemo biti sigurni da stakla/sp... Suncokret Početak u akvaristici 4 Pet Feb 15, 2019 4:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum od 220l sa debljinom stakla... Zivadin Akvarijumi 6 Sub Okt 13, 2018 11:38 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License