Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pomoć oko panja Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

skoro sam nabavio jedan panj(kupljen jeftino iz inventara propalig pet-šopa)
koji planiram da stavim u sledećoj postavci svog akvarijuma
ali nemogu da odgonetnem šta je ovo:
Image

lozu i ružu sam već pripremao,to sigurno nije....
e sad, drvo je veoma teško za svoju veličinu i tvrdo(odsekao sam jednu malu granu pa znam),mislim da nemora da se potapa u vodu da bi se napilo jer će potonuti ko kamen

još jedno pitanje,
kao što već rekoh planiram da ga počnem pripremati za akvarijum ,pa pošto nemam dovoljno veliki sud za kuvanje...
da li će biti dosta da ga držim u zamrzivaču par dana (da bi se potamanile bakterije)
ili da ga potopim u hipermangan(blagi rastvor)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 9:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubaci ga u korito ako imas veliko ono decije i dolivaj tusem vrelu vodu iz bojlera ja sam to uradio sa panj koji nije stao u lonac i menjao vrelu vodu iz bojlera tusem svakih 5 do 6 sati tako sam radio dva dana i super bilo , cak i granu plutajucu isto dva dana traje proces dok ne potone , a te bakterije ce na vrelu vodu uginuti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 9:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li može vertikalno da stane u lonac, pa okreći prvo jednu, zatim drugu stranu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 9:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Preskočili osnove je li bublz Smile

Ubaci ga u rernu na 100 stepeni oko dva sata. Onda kuvanje na okret, ja sam zadnji kuvao na tri okretanja. Mani se hipermangana, nema potrebe, jedna voda slana, jedna bez soli, isperi i potopi u hladnu vodu i to je to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok,
hipermangan otpada...
ali zašto mora kuvanje,misli da bi i držanje u zamrzivaču ubilo sve bakterije....
nekada su se tako sterilisali instrumenti u bolnicama..
ali,nije ni važno,rešićemo to,natopiću ga već nekako Very Happy
nego,
koje je ovo drvo??

mangro??mopanj?? nešto treće??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguce da je mopan, nisam siguran.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pet Okt 10, 2014 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mopan je težak kao što kažeš i on uglavnom ima šare po sebi. Kao da je iscrtan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Okt 11, 2014 12:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni deluje kao mopan takođe, mada ko to zna, kucaj u google "mopane tree for aquarium" pa gledaj slike.
Zašto pečenje i kuvanje objasnio nikouro u lepljivoj temi a ti kako voliš i želiš:
http://www.akvarijum.org/forum.....t1629.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Sub Okt 11, 2014 12:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Preskočili osnove je li bublz Smile

Ubaci ga u rernu na 100 stepeni oko dva sata. Onda kuvanje na okret, ja sam zadnji kuvao na tri okretanja. Mani se hipermangana, nema potrebe, jedna voda slana, jedna bez soli, isperi i potopi u hladnu vodu i to je to.

Ja sam sa mojim panjem to uradio u korito za decu za kupanje malo sam se surio zbog vrelog tusa ali tone bez problema i znam da za ta dva dana ispustalo gadnu boju sad u akvarijum ne ispusta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Sub Okt 11, 2014 12:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DARE021
Lep panj Bravo
Ja takve volim tog oblika a volim i one
koji u akvarijum lice kao da je drvo u vodi
zasadjeno to jest prirodno izraslo iz zemlje kao u sumi pa se vidi debelo stablo do vrha akvarijuma , sve u svemu
Panj je prelep Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Okt 11, 2014 1:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bublz, ja imam drugare koji su baš brzi, što na umu to na drumu, ali ti si car za njih .... još da uskladimo kojim ko jezikom govori pa da se razumemo Smile
Kamo sreće da si tako uradio kao što nisi, pa ne bi kuckao par dana od opekotina, čačkao akvarijum i lečio icn ili ich ili šta si već popio iz reke u big akvarijum bez karantin...
Definitivno dižem ruke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Sub Okt 11, 2014 1:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Bublz, ja imam drugare koji su baš brzi, što na umu to na drumu, ali ti si car za njih .... još da uskladimo kojim ko jezikom govori pa da se razumemo Smile
Kamo sreće da si tako uradio kao što nisi, pa ne bi kuckao par dana od opekotina, čačkao akvarijum i lečio icn ili ich ili šta si već popio iz reke u big akvarijum bez karantin...
Definitivno dižem ruke.

Jesam se izgore DA ali imam mast koja brzo deluje, nebitno
A to za ich greskom napisao. Nema veze vidim da se ovde ki petlovi kljucaju haha . Nastavljam ja svoje citanje a vi uzivajte, lepo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvijo
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 338
Lokacija: Skopje

PorukaPoslao: Sub Okt 11, 2014 1:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hipermangan ,zamrzivac - nista ... a zasto termicka priprema-zna se !. ovako meni ne lici ni na mangro ni na mopan ? to sto je tvrdo to je super a to sto je tesko kao kamen nemora da znaci da ce potonuti iz prve .prema plocicama ne izgleda preveliko, po meni nekih 50cm sto i nije neki problem za kuvanje u nekoj vecoj posudi ako nista drugo na okretanje .
inace panj je super Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Sub Okt 11, 2014 7:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok,shvatio sam...
lončina pa u vodu,nadam se samo da neće ispuštati boju...
panj je zaista dužine 50 cm

hvala svima na savetima i pomoći Bravo

postaviću sliku kada bude u akvarijumu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Praćenje od početka uz pomoć tropica ... sallediznilend Početak u akvaristici 0 Pon Feb 14, 2022 8:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoć oko novog akvarijuma Zmaj Početak u akvaristici 0 Čet Apr 08, 2021 9:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Molim za pomoć Biljana_bilja Početak u akvaristici 9 Ned Nov 15, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoć oko redanja materijala - Atman ... obarhar Filteri i pumpe 3 Sre Okt 28, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka branem pomoć oko algi branem Akvarijumi 17 Uto Sep 08, 2020 8:38 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License