Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Biljke za akvarijum bez hranljive podloge i prihrane Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sub Jul 19, 2014 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja nemam hranjivu i ne dodajem nikakvu prohranu , kao što ste mogli vidjeti na slikama u mojoj temi anubia, microsorumi , valisnerija , sagittaria , kripte , rogolist , guppy grass , lemna , rastu fino i razmnožavaju se , tj šire se Very Happy
Tako da eto još jedan prilog nekim od početnika Very Happy

Kakve uslove traže echinodorusi , šta mislite bil kod mene mogli uspjeti , konkretno echinodorus ''rose'' ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jul 19, 2014 11:00 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sub Jul 19, 2014 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od ''prohranu'' sam mislio na prihranu Very Happy , lapsus.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jul 20, 2014 1:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni amazonka, echinodorus ne znam kako tačno se zove Smile raste pod led trakom na nekih 0,25W/litri na dubini od 45 cm u senci valsinerije i kondenzacionog stakla.
Lapo raste u vis i širinu ali mislim nepravilno, trebalo bi da ima možda kraću stabiljku. Još je to mlado da mogu nešto da kažem. Pod boljim svetlom mislim da bi trebalo da raste bez problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Jul 20, 2014 2:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neznam kakva je procedura oformiti akvarujum sa nezahtevnim biljem a pri tom nemamo hranljivu podlogu ? Da li bi onda moralo da se dodaje malo prihrane dok nekrenu sa rastom?Ima li malo iskusnijih po ovom pitanju da nam malo podele saveta?

Bilo bi dobro da neko iskustan odgovori i na pitanje koje sam postavio na 1.stranici ne samo zbog mene vec bi sigurno jos nekom znacilo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shone Pa
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2011
Poruke: 305
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Ned Jul 20, 2014 2:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam nesto iskusan ali cu odgovoriti na pitanje jer je odgovor moguc u par stavki .

Procedura :
-postaviti akvarijum
-nasuti podlogu u akvarijum u debljini 4-10 cm (a moze i drugacije zavisno od maste)
-naliti vodom par cm preko podloge
-posaditi biljke nezahtevno
-naliti ostatak vode do zeljene visine vodenog stuba u akvarijumu
---------------------------------
Sto se tice drugog pitanja, odgovor bi iz mog ugla bio : NE bi moralo.
-dodavanje prihrane bi trebalo da bude adekvatno nedostacima u akvarijumu sto najcesce konstatujemo vizuelno pa kasnije i sa testerima (redje ali ima i takvih)
Nezahtevne biljke se tako i nazivaju jer mogu uspevati u vodama oskudnim raznim elementima.
Dovoljno je i pozeljno redovno menjati vodu , imati adekvatan broj riba u akvarijumu i zacikliran filter dobrog kapaciteta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Ned Jul 20, 2014 4:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Meni amazonka, echinodorus ne znam kako tačno se zove Smile raste pod led trakom na nekih 0,25W/litri na dubini od 45 cm u senci valsinerije i kondenzacionog stakla.
Lapo raste u vis i širinu ali mislim nepravilno, trebalo bi da ima možda kraću stabiljku. Još je to mlado da mogu nešto da kažem. Pod boljim svetlom mislim da bi trebalo da raste bez problema.


Znači može Echinodorus Amazonicus da uspije , ja tražim taj echino. skoro pola godine po BH sajtovima , forumima , al ne može se naći xd
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jul 20, 2014 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni ga čovek ubrao sa one grane na kojoj pušta nove izdanke i cvetove. Bukvalno ni koren nije imao. Ako imaš neku šemu da ti donesu, javi pa da organizujemo Smile
Ja bih se složio sa Shonetom u vezi dodavanja prihrane, ne mora. Pratiš pa ako ne ide gurneš malo osmokota u najlon čarapi kod korena. Meni se ranije to pokazalo kao najbolji metod. Trenutno ribe sasvim pristojno đubre, ugasilo mi se svetlo pa ne mogu da slikam i ubacim u album da može da se uporedi napredak za oko dva meseca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 12, 2014 12:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pogostemon octopus ne treba joj hranljiva podloga ali voli jace svetlo (mada ne propada ni pod slabim) brzorastuca je i tera jako puno pelcera .
takodje najas guadalupensis je jako brzo rastuca. stavio sam u podlogu jedno 10 pelcera svi su bili visine 8cm sad kad je pustila koren za 3 dana je sa 8cm visine dosla do povrsine vode (oko oko 20cm je porasla za 3 dana, neverovatno)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Okt 12, 2014 2:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemojte mesati brzinu rasta sa "jurenjem" biljke ka svetlu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djokic
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2014
Poruke: 153
Lokacija: Zvezdan, Zajecar

PorukaPoslao: Ned Okt 12, 2014 3:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

-Aponogeton boivinianus, bez problema na obicnu sijalicu
-Ludwigia repens
-Vallisneria(mislim da je bila spiralis)
-Hygrophila difformis
Pamtim da su Ludwigia i Hygrofila rasle i sirile se ali desavalo se da donji listovi pozute.
Kasnije sam dobio neonku neku malu i ubrzo sam morao Hygrofilu da izbacim jer je preterano bujala.

Bez spoljnog filtera, i bez ikakve prihrane i hemije.


Mada nista od svega ovog ne mora da znaci, desi se da neka"zahtevna" biljka odlicno napreduje u losim uslovima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 12, 2014 7:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

TheDoVla ::
Nemojte mesati brzinu rasta sa "jurenjem" biljke ka svetlu...

razumem, ali najas je bas dosta listova pustio(na svakom clanku po par listova, a razmak izmenju clanka je 1cm), i uvece se javi perling, bukvalno cela biljka ispusta mehurice...a npr. bacopa mi raste jedno 2-3cm nedeljno ali zato svaki dan ispod listova su mehurici i to puno...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 12, 2014 8:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada je biljkama malo svetla i kad se bore za bolji položaj onda se izdužuju,gube formu,listovi budu ređi,crvene biljke pozelene,dođe po nekad i do propadanja.I to nema veze nikakve sa brzinom rasta niti se može zameniti sa istim.
Ono što je Tealkjaffa opisao su biljke koje imaju dovoljno CO2 i svetla pa mogu da izvedu perling na taj način.A sam Najas guadalupensis i Pogostemon octopus su brzorastuće biljke i kad im je sve po taman one prosto podivljaju.A podivljaju jer im je omogućeno da iskoriste svoj genetski potencijal u najvećoj mogućoj meri.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Ned Okt 12, 2014 8:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam odusevljen bilo kojom biljkom iz RF
u mom mestu sam kupio sa saksijom i nazivom biljke i RF
Verujte mi i one zahtevne i ne zahtevne koje sam kupio a imam ih jedno 16 vrsta u akvarijum i skoro svaka druga pusta pelcer sa dna ili u visini krene da raste tako sto primetim novi rast na vrh pa se posle dva dana odprilike otvori kao list.
Ja kao totalni Noob u gajenju akvarijumskih biljka nemam nekih problema niti straha za jace ili slabije svetlo pustam da priroda c
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Ned Okt 12, 2014 8:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dodatak = Pustam da priroda cini svoje.
Jedino mozda ali drzim neonku upaljenu skoro ceo dan i celu noc to je to
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
njanja
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 146
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Pon Nov 24, 2014 9:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po mom iskustvu najbolja Ceratopteris Thalictroides , dok je bila usadjena u zemljanu podlogu nije se pomerala ..mesecima. Onda sam je izvadila (listic od 2cm) i zabila u obicnu podlogu (same kamencice) i sad buja kao blesava , pokrila mi je citav Aq, nemogu da je obuzdam Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neke crvene biljke nasdvoje Na poklon 0 Pet Dec 08, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License