Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bolest ili ne? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 12, 2014 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidi druže,biofiber za mehaničku filtraciju i set za izleganje artemije nisu ni lekovi ni vitamini,ako me razumeš.
Antibakterije ne postoje na planeti Zemlji,čak iako ima još puno biljaka.
Ja bih se sad povukao iz ove rasprave,jer ipak nisam ja taj koji tvoje neznanje ovde treba da zauzda,ako me razumeš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 12, 2014 10:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 12, 2014 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što je mnogo, mnogo je! Više puta je upozoren da ne lupa, ali ne vredi, sa bublz se više ne družimo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 12, 2014 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije ni to rešenje.Njemu ne može da se ospori želja da pomaže i učestvuje u radu foruma.A nije nikog ni vređao.
Bilo bi dobro da preispitate svoju odluku i da nađete neki drugi način kako da bude ovde a da ne preteruje.
Na koncu konca svakog od nas treba pokadkad nadgledati.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zimlim
Akvarista



Registrovan: 29 Sep 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 13, 2014 8:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na kraju, moja tema napravi haos Sad. Sve greške koje sam napravio pri fomiranju ove teme i iznošenju mog problema su ne namerne, pošto sam početnik. naravno ovo nije izgovor.
Da se ispravim:
Akvarijum, litraža: 90 litara
Filtracija: Atman at-f 101, potapajuca filter pumpa.
Grejač Atman, 150w, drzim ga na 28c.
Osveteljene: 2 štedljive sijalice, ukupno 20w.
Biljke: Limun i bacopa.
Živi svet:Nekoliko gupika, 5 zebrica, 5 ksifoforusa, 2 black moli-a, 3 corydoras-a, ancistrus i to je to
Formiran pre mesec danan, Cikliran 2 nedelje.
Ishrana, listići, neke braon granulice (dobio od druga, ne znam ime). Jednom nedeljnoubacim u ishranu crvenu papriku i jedan dan su bez hrane, na postu Smile.
Jednom nedeljno menjam 20-30% vode, sifoniram dno i pri promeni vode, iako je odstojala para dana, dodajem Tetra Eazy Balance.
Što se tiče sadašnjeg stanja u akvarijumu, dosta se poboljšalo, izmet se normalizovao, jedna gupi ima malo crvenila oko analnog otvora i black moli ima kao neku crvenu linijicu. Neki Ksifo se ponekad očeše i to je sve, hvala bogu. Listao sam dosta tema u odseku bolesti, međutim ljudi pišu različito (neki fiču fmc, ffm, orgavil..), znači nisam samo postavio temu, jer me mrzi da čitam, nego sam bio zbunjen. sad konkretno imam 2 pitanja:
1. Šta da radim vezano za gore pomenuto crvenilo?
2. Koje vitamine, aditive ili slično, da dodajem ribicama, radi preventive i poboljšanja kvaliteta života?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zimlim
Akvarista



Registrovan: 29 Sep 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 13, 2014 8:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I hvala svima na odgovorima i sugestijama. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 13, 2014 8:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U principu ne treba da dodaješ nikakve aditive, nastavi da redovno menjaš deo vode i održavaš higijenu dna, ako se situacija poboljšava ne diraj ništa već samo prati u slučaju pogoršanja postavi fotografije problematičnih riba pa ćemo da vidimo zajedno o čemu se radi. Kod "mladih" akvarijuma je normalno da se dešavaju razni poremećaji kvaliteta vode, sve će to da se ustabili vremenom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zimlim
Akvarista



Registrovan: 29 Sep 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 13, 2014 9:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Nemanja. Trudim se i trudiću se da ribicama obezbedim što bolji život, pošto sam tip čoveka kojima je životinjica, koja god bila i kolika god ona bila, veoma bitna i neželim da se muči, pa mi je svaka promena na njoj čudna i odmah proveravam gde sam pogrešio. Provodim dosta vremena na forumu, tako da ću vremenom naučiti. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Okt 13, 2014 9:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zakrvavljenost oko analnog otvora mogu da izazovu bakterije: Enterococcus faecalis , Plesiomonas shigelloides, Vibrio anguillarum, Vibrio ordalii i Vibrio splendidus.To je znak da je kvalitet vode malo lošiji i da je po malo imunitet riba pao.Shodno tome,da sam na tvom mestu,razmislio bih o kvalitetnijem filteru,a to podrazumeva više filter mase nego što je ti imaš sada.
Kakva je ona crvena crta kod ribe?Da li joj viri iz anusa ili je na koži?Ako je na koži,onda bi moglo da bude kao i ono crvenilo,a ako viri onda gledaj da li se po nekad uvlači i nestaje,pa se posle pojavi opet.
Prati situaciju,pa javi kako je.
Verujem da je Nemanja u pravu kad kaže da će se to polako sve stabilizovati.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zimlim
Akvarista



Registrovan: 29 Sep 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 13, 2014 11:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Planiram da aktiviram spoljni filter, trokomorni, koji mi je u sklopu akvarijuma, ali predhodno moram da nabavim neki mali akvarijum i da ga pormiram za mladj gupija, koji mi se "uselio u filter", pa onda će biti i bolji filter Smile. Kod Molija je crvena linija na peraju. Menjaću vodu redovno, dilter cu formirati i naravno čitam dalje po forumu Smile.
Pozdrav i hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Okt 13, 2014 11:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo da dodam, nemoj da koristiš "neke" listiće. Kvalitetna hrana manje prlja vodu, ima sve potrebne vitamine, minerale i slično.
Imaš da kupiš kod dosta sponzora (baneri gore) kvalitetnu Tetra i Sera hranu na merenje.
Vrlo je moguće da su te braon granulice džigerica koje dosta utiču na prljanje vode a i pitanje je koliko su pogodne za ishranu tvojih riba.
Takođe imaš i Tetra diskus (crvene granule) da kupiš kako i koliko želiš, i to je jedna od najstandardnijih hrana u odgajivačnicama itd...
Takođe potraži na forumu kako se pravi hrana, ima odličnih receptura.

Ta potapajuća pumpa je jako slaba filtracija pa vidi da što pre formiraš spoljni filter. Samo polako i prati stanje, uvek na početku ili kod ubacivanja novih riba imaš potencijalnih problema, jednostavno je tako.

Mogao je bublz da popije preview mod, ima čovek želju i brzinu Smile Jbg ne ide svakom sve u životu lako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zimlim
Akvarista



Registrovan: 29 Sep 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 13, 2014 12:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvini Nešo, nisam lepo napisao, Tetra listići su u pitanju. Radi raznloike ishrane kupicu i tetra diskus, a kasnije cu se zabaviti i sa receptima Smile. Za sad ih jednom nedeljno hranim paprikom, a planiram i da barim grašak, 2-3 zrna, da oljuštim pa da im dam.
Filter cu da formiram do vikenda, sad planiram da čitam o formiranju filter mase, šta mi ti preporučuješ?
Jako sam posvećen akvarijumu, pa se nadam da ce sve biti ok Smile
Bublz se trudi, ima želju da pomogne, samo što ja ne igram na prvu loptu, svaki savet proučavam, šta da radim, takav sam Smile
Hvala Nešo punoo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Okt 13, 2014 12:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema puno filozofije oko filtera. Staviš dole na dno red biokugli ili keramiku, tu je najčistija voda, a i malo da odigne sunđere sa dna zbog protoka. Posle ređaš plavi sunđer.
Za vrh svako ima neki svoj način, ja stavim mrežu za komarce ili sitnu fasadnu duplo pa vatu i opet mrežu duplo, i na sam vrh tanji (3 cm) sunđer koji operem pod jakim mlazom tuša kad menjam vodu. tako prolongiram pranje filtera. Perlon vatu zamenim kad pocrni, kupiš na balu u nekoj tapetarskoj radnji, košta ko dve u pet shopu a usput napuniš i par jastuka Smile
Recimo iznad reda bio kugli imam jedno 2-3 cm džakova za krompir. Ima još sve i svašta od filter materijala ali meni je ovo dovoljno u principu, nije ni skupo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Okt 13, 2014 12:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad vidim oglas, ako ti taj atman staje u filter iskoristi njega kao motornu pumpu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zimlim
Akvarista



Registrovan: 29 Sep 2014
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 13, 2014 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel misliš da ga rasklopim, pa da umesto ovog nastavka i creva da stavim cev koja izbacuje vodu i da pumpu stavim na dno filtera? Hvala na savetu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Pon Okt 13, 2014 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo odvojiš plastične držače sunđera, mada možeš staviti celu filter pumpu, samo namestiš nastavke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Black moly bolest Sandra89 Bolest 0 Sub Dec 23, 2023 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili degenerativne promene kod ... sudyxor Bolest 0 Pon Feb 07, 2022 2:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili degenerativne promene kod ... sudyxor Bolest 0 Pon Feb 07, 2022 2:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili ne? Leđno peraje kod Mollya CvijetinAq Na poklon 1 Čet Nov 25, 2021 2:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License