Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 led rasveta Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ssasa81j
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Okt 2013
Poruke: 5

PorukaPoslao: Pon Okt 13, 2014 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hteo bih da stavim led traku u akvariju dimenzija v=40,d=60,s=40.Prodavac mi je rekao da se prodaje na metar i da mi treba napajanje ( ispravljac). Koliko bi mi trebalo duzine led rasvete za moj akvarijum? I na koji nacin bih nogao da pricvrstim tu traku za poklopac? U akvarijumu ima bilja,ali nije neko zahtevno,dosta dobro napreduje sad sa jednom neonkom od 18 w (daje rozu svetlost) i jedna kineska sijalica od 20w. Ako mi mozete reci bar priblizno koliko mi treba trake,posto ne znam bas nista o tome.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Okt 13, 2014 9:46 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 13, 2014 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Minimum isto kao i sada, znaci bar 40-50W. Zavisno od vrste trake, to moze biti od 2 do 10 metara.
Vecina traka su samolepljive, kao selotejp. Smile


Poslednji izmenio Blue dana Pon Okt 13, 2014 9:52 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Okt 13, 2014 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Traka 5050, 14,4 W/m, hladno bela, oko 1300 dinara 5 metara. Sečeš npr. 5x(60cm-jedno 3 diode) i imaš oko 40W.
Napajanje kupiš namensko, najlakše je, nekih 60 ili 70W, oko 1000 dinara plafon.
Lepiš direktno na haubu ili na alu profile koje imaš jeftino u gvožđarama.
To ti je najjeftinije rešenje, budi spreman da menjaš posle nekog vremena kad diode požute ili oslabe, sve zavisi šta ti se zalomi. Po meni, ostavi to što imaš i kuliraj.
Možeš i 5630 trake ali skupo za moj džep pa nisam još probao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ssasa81j
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Okt 2013
Poruke: 5

PorukaPoslao: Pon Okt 13, 2014 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na brzim odgovorima. Znaci treba da pazim da svetlost koju odaje traka bude hladno bela? Druge ne smeju,jel da? A oznaka je 5050?Sada sam malo guglao pa vidim da ima raznih oznaka tih traka pa reko da obratim i na to posebno paznju.Hvala vam jos jednom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Okt 14, 2014 12:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Video sam 5630 ali nisam koristio i ta je najbolja po meni, na limenoj lajsni, zalepiš sa par tačaka silikona itd... Jednog dana Smile
5050 gledaš hladno belu, 300 dioda ili 14,4W/m. Najbolje bez zaštite, IP 20 nešto standard ako imaš kondenzacione poklopce, IP60 nešto sa zaštitom ako nemaš (skuplje).
Smeju i žute (toplo bela, akvarijum odvratno izgleda) i RGB.
Kako želiš ali ne bih ti savetovao da menjaš postojeće svetlo koje imaš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Okt 14, 2014 3:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Vidite i sami razliku izmedju ova tri modela.
Sto se tice odabira tj da li uzeti sa ili bez zastite ja sam za zastitu. Skuplja je ali je preporucena zbog nasih uslova.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ssasa81j
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Okt 2013
Poruke: 5

PorukaPoslao: Uto Okt 14, 2014 5:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako uzmem ove sa zastitom,to znaci da mi ne treba kondenzacioni poklopac,koji je u mom slucaju staklo koje deli rasvetu od vode? Ta rasveta moze bez problema da se izlaze vlagi,cak i da voda prska po njoj i da se nista ne desi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
voja
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2010
Poruke: 61
Lokacija: Ekaterinburg - rusija

PorukaPoslao: Uto Okt 14, 2014 6:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi da ti LED odgovara. Gotovo sve LED diode svetle u zelenom i zutom spektru koji ne odgovara biljkama. Njima treba plavi i crveni spektar. LED diode postoje za akvarijume i u americi 80 cm i 25 W kosta 210 $.

Fluval Daylight Aqualife & Plant LED Aquarium Lamp
Adjustable From 24" - 34" Length
25 Watts
Internet Price: $209.99
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Okt 14, 2014 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ssasa81j ::
Ako uzmem ove sa zastitom,to znaci da mi ne treba kondenzacioni poklopac,koji je u mom slucaju staklo koje deli rasvetu od vode? Ta rasveta moze bez problema da se izlaze vlagi,cak i da voda prska po njoj i da se nista ne desi?


Kondezacioni poklopac nije tu zbog traka. A i da postavis poklopac moras da otvoris koju rupu kako bi se vazduh iznad vode koliko toliko cirkulisao tj razmenjivao sa spoljasnjim vazduhom. Ne valja "hermeticki" zatvarati akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 14, 2014 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam naruičo ovo
LED CHIP- 6.000 DO 6.400 KELVINA
Imaću bele, plave i crvene diode.

Da li će i kako biljke rasti ne znam. al javiću vam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 14, 2014 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Woody, bas nam nista nisi rekao, daj neke detalje, znas kako volimo da diskutujemo... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 15, 2014 12:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Woody, bas nam nista nisi rekao, daj neke detalje, znas kako volimo da diskutujemo... Smile


Diode su od 3w, napajanje 12V.
Ukupno će biti oko 200 wati osvetljenja.

Ove diode sam koristio nekih mesec dana u kombinaciji sa t5 neonkama. Jedino sam primetio da niskorastuće biljke koje su ranije sa samo 2 t5 neonkama išle visoko zbog slabog svetla ostale pri dnu kada sam dodao LED, a počela je da se pojavljuje i crna čupava alga što valjda govori da LED ima efekta na bilje... valjda. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Okt 15, 2014 8:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A koje je litraze akvarijum ?
200 W LED osvetljenja ... prepostavljam da je litraza preko 400 litara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 15, 2014 1:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
A koje je litraze akvarijum ?
200 W LED osvetljenja ... prepostavljam da je litraza preko 400 litara.

200 litara Very Happy . Nisam baš siguran koliko wati ima. Večeras stiže pa javljam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sakis
Akvarista



Registrovan: 04 Avg 2014
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 17, 2014 1:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@WoodyAllen

Da li je stigla LED rasveta? Kako izgleda?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka LED rasveta Japonikus Tražnja 0 Uto Apr 12, 2022 2:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta Stefanbgd Tražnja 0 Uto Jun 01, 2021 11:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY led rasveta za morski. xxxvelja Uradi Sam (DIY) 12 Uto Mar 16, 2021 2:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Diy Led rasveta Malina Rasveta 3 Sre Nov 18, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License