Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 theoduxus danubialis puzevi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milosh88
Akvarista



Registrovan: 14 Okt 2013
Poruke: 20
Lokacija: Beograd-Višnjička Banja

PorukaPoslao: Sub Okt 11, 2014 6:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Al si prvo morao da ga usnimiš. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Okt 11, 2014 6:02 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Aquamaniac
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2011
Poruke: 194
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sub Okt 11, 2014 6:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trebao si da ga ostavis,mozda se samo popeo na njega radi lude i brze voznje Smile ...a i ko jos drzi ove glupe puzeve Smile
Znam one koji ih drze bez problema sa Helenama...

spaske1 ::
Moraću da probam sa ovim puževima kad sredim novi akvarijum.
Dali čiste možda braon algu ili samo ove zelene?


Napisao sam u prvom postu u ovoj temi koje sve alge jedu ovi puzevi...braon,praskasta,tackasta i vecinu ostalih u ranoj fazi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Sub Okt 11, 2014 7:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguće da mi je promaklo ili sam zaboravio u međuvremenu.
Izvinjavam se što nisam pazio na času.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filter
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 190
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 11, 2014 8:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam i Theodoxus danubialis od Aquamaniac i Theodoxus fluviatilis od jedne clanice foruma, ima cak i tema o tome. Stvarno dobri cistaci. Za razliku od nerita zebra, ovi mi se pentraju i po bilju. Nadam se da ce uspeti da povecaju populaciju pa da sirimo dalje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Okt 11, 2014 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam pojma kakav je cistac i tome slicno, ali ja mogu da se zakunem da imam bar 2 komada u akvarijumu, a odakle tu, pojma nemam...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igla
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 13 Mar 2014
Poruke: 108
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Sub Okt 11, 2014 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam 4 komada. Ciste listove nane od algi najbolje u akvarijumu, a biljke ne jedu. Moram priznati da su me pozitivno iznenadili (za razliku od stiphodona koji alge ne jede uopste).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Okt 12, 2014 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da ciste, ciste....juce sam jednog skinuo sa stakla i stavio na list nane....nije ocisto, samo da ga nadjem ide kod helene u aq odma'
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Uto Okt 14, 2014 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre par dana kupio sam 10,(dobio 13), komada. Posle prilagođavanja, otprilike 1 dan, krenuli su u potragu za hranom,(algama). Čim jedan pronađe mesto sa algama, kao da zove i ostale, sjate se po 4 - 5 kom. Dok sve ne očiste, ne napuštaju teritoriju. Jedini problem za njih je što imam vrlo malo algi. Stvarno su odlični. Zahvaljujem se Milošu na brzoj isporuci Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 14, 2014 2:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam letos ubacio četri komada. Nisam ih kupovao. Skinuo sam ih sa brodića. Tu se nekada nakupe kada se ne plovi neko vreme. To su sigurno dunavske nerite. Ne znam zašto ih tako zovu, kada ih ima i u Savi. Prošlo leto sam ih video dosta na Baričkoj adi. Kao da se voda pročistila (čitaj Sava), poslednjih godina. Sve više viđam puževa i rakova. Ne ubacuj te ih puno, zato što se lako razmnožavaju. Meni su ova četri komada očistila sve, pa su mi svi otocinklusi uginuli od gladi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Okt 14, 2014 3:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moja desetina stigla danas, par komada bonusa koje sam dobio (hvala jos jednom!) sam prosledio kod bake u njen mali aq a meni za pocetak 10kom.

Javljam utiske za koji dan Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Uto Okt 14, 2014 4:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam ih uzeo pre 15-ak dana i za svaku su pohvalu. Bas su vredni. Kao male nerite.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filter
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 190
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 14, 2014 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja danas vidim malce od Theodoxus fluviatilis. Njih sam prve nabavio pa su se prvi i razmnozili. Iz iste su porodice kao theoduxus danubialis, tako da ce mi se i oni valjda razmnoziti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
makich
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2011
Poruke: 143
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 14, 2014 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

o filter, lepo bogami, razmnozili se Smile i kod mene ima jos malaca, mada se ne razmnozavaju nesto brzo
moracu da nabavim i dunavske. ovi su mi bas gotivni sto su mali pa mogu da se veru i po najsitnijim listicima
a da rade posao...ne pamtim kad sam prala staklo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Okt 14, 2014 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam ove puzeve skupljao pre dve godine na Adi. Nalaze se odmah povise Bandzi dzampa na Adi ciganliji. Najlakse ih je sakupiti kad se voda malo povuce, mada ih ima i na kraju Ade , u pravcu Makisa. Kod mene su se pokazali kao odlicni cistaci stakla. Drzao sam ih sa ciklidima. Medjutim, posle nekog vremena su mi uginuli. Primetio sam to i kod kolege akvariste, starseg . Ne znam koji je razlog dal nedostatak hrane ili slicno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Okt 21, 2014 8:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko brzo rastu mali danubialisi?
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Puzevi NS Cvrc Tražnja 0 Sub Apr 29, 2023 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni barski i malezijski puzevi Veverac Tražnja 0 Ned Jan 22, 2023 12:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni obicni bladder puzevi - Phys... UrosB Tražnja 0 Ned Jul 11, 2021 9:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red Cherry kozice i Helene puzevi nikouro Ponuda 9 Pon Maj 31, 2021 1:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras Pygmaeus, sakura red, malez... Veverac Tražnja 5 Uto Nov 10, 2020 8:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License