Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 ReefrooM test - siporex suvi kamen Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temu
Objavi na Facebook
Autor Poruka
igoRR
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2011
Poruke: 215
Lokacija: Kalemegdan

PorukaPoslao: Pon Okt 20, 2014 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda od ovog i ispadne nesto Smile Wink

Inace no3 0.2 a po4 0.36 nesto si lose zapisao Smile

Sledece merenje je za tri nedelje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Okt 20, 2014 12:02 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Okt 20, 2014 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I evo zvezdice. Puževe ne mogu da uslikam zato što su jako sitni, kad uspem kačim i to. Sad još da pratim kako će životinje reagovati na siporex greben. Za sad im se svidja! Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Okt 20, 2014 12:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

igoRR ::
Mozda od ovog i ispadne nesto Smile Wink Inace no3 0.2 a po4 0.36 nesto si lose zapisao Smile Sledece merenje je za tri nedelje
ti reče pope se na 1, piši. I ja zapisa Very Happy A za fosfat sam pogrešio, priznajem. Jel treba Igore ovaj crv ovako da luduje i da izlazi na otvoreno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igoRR
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2011
Poruke: 215
Lokacija: Kalemegdan

PorukaPoslao: Pon Okt 20, 2014 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa da, to je normalno
1zrno hrane na svaka 3dana a on ce izlaziti cim ga ubacis Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Okt 20, 2014 12:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A treba li nešto da radim sa sundjerom ili je ok što sam ga samo spustio na kamen?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Uto Okt 21, 2014 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo je zvezdica, izašla na staklo da se pozdravi:-) Svi stanovnici su dobro i svi su aktivni!
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sre Okt 22, 2014 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

20 dan od starta voda se potpuno razbistrila. Zvezde su najaktivnije i u pokretu su stalno. Puža vidim ponekog, zbog bele boje siporexa teško ih je videti. Inače siporex dobija zelenkastu boju na mestu gde je protok najjači. I na par mesta sam primetio crvene tačkice. Iskreno se nadam da su i to neke alge, da ova betončina počne da liči na nešto Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sre Okt 22, 2014 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka čast na direktnom prenosu dešavanja . Mnogi ovo prate veruj mi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Okt 22, 2014 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedno glupo pitanje. Kako cete znati kad je kamen "oziveo" ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Čet Okt 23, 2014 12:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Livescore sam napravio. Samo live bet fali Very Happy Najlakše mi ovako da pravim hronologiju dešavanja. Nadam se da mnogi prate, to je jedan od ciljeva. Znaćemo da je živ čim se cikliranje završi, tad će biti pun bakterija i organizama koji sa živog prelaze na siporex. Crvi prelaze, zvezde, puževi, i ko zna šta još što ne mogu da vidim. Siporex je življi svakim danom!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Okt 23, 2014 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sobzirom na pocetak mislim da nece biti problema sa ribama, zvezdama, crvima, rakovima ... itd, dok ostaje da cekamo na rezultate posto se ubace korali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Čet Okt 23, 2014 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Složio bih se sa tobom, ja mislim i nadam se da neće biti problema. Ali ne treba prerano zaključivati ništa ovako rano, tek su 4 dana tu. U svakom slučaju koliko sam ja razumeo Igora za sad sps korali otpadaju zbog fosfata, ako ne budemo mogli da ih držimo pod kontrolom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Okt 23, 2014 1:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vise me interesuju meki korali i po koji LPS , jer na kraju krajeva ovo bi trebalo da bude idila za niskobudzetni akvarijum . Ko zeli SPS korale morao bi dodatno da ulozi u razno raznu opremu i hemiju.
Sa druge strane, kao i sto sam par puta naglasio, ako sve bude proteklo u najboljem redu, eto prilike da se ytong koristi u filteru a da se kolicina i zapremina u akvarijumu smanji zarad skejpa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Čet Okt 23, 2014 1:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa da, slažem se da neko ko želi tvrde korale ne namerava da buši blok siporexa i da se glupira sa ispiranjem istog. A i tačno ko ima para za skimere, sumpove i velike litraže ima i za kamen. Nije loše ni ako može u fish only samo da se koristi, mada apetiti nekoga ko bude eventualno koristio siporex bi sigurno porasli, a to bi značilo raditi sve ponovo. Mada se ja ipak nadam da će biti ok. A ako bude sve ok eto tebi prilike da postaneš vlasnik jednog siporex reefa:D
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blade
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2014
Poruke: 91
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Okt 23, 2014 1:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nadam se da ce ovo da funkcionise a bilo bi idealno napuniti sump sa ovim Razz
Nego se razmisljam mozda bi trebalo mikro elemente ispitati kada lepo zazivi a nadam se da hoce jer ima sve sto treba cak je i poroznniji nego LR Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temu
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kakav je ovo kamen? Juki Početak u akvaristici 1 Uto Jan 24, 2023 7:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Art pro crni kamen WoodyAllen Ponuda 0 Pet Avg 26, 2022 7:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vulkanski (lava) kamen Slepi_Putnik Tražnja 1 Sub Okt 16, 2021 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kamen goran012 Podloga 3 Sub Avg 22, 2020 2:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Kamen za morske akvarijume No 1 Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Jun 28, 2020 7:39 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License