Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Juwel Rio 180 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Ned Okt 26, 2014 1:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ukusi su razliciti , ali nesto je i cinjenica. akv ima 180 l pa ima, drzao u njemu 2 oskara ili 300 neonki, litraza je ista i nece biti veca s neonkama..... a sto akv mora da izgleda veci nego sto jeste? staklo je neistegljivo i dimenzije su konacne, zauzima prostor u sobi toliki koliki je. akv od 180 l nije mali, i moze lepo da izgleda u raznim varijantama sto uredjenja sto riba, nit veliko nit malo. i kad je biljni i kad je skoro prazan, u smislu 2 panja - 3 kamena, i kad su u njemu oskari i kad su u njemu neonke Smile . drugo su manji akv od 20-30 litara, gde i neonke izgledaju ko da nemaju gde.... ne mora svako da preferira ribe koje ne rastu preko 5-10 cm. da ne pominjem ako je pleko dugogodisnji stanovnik, onda se ne moze tek tako izbaciti (a potekao je iz akva 40x30x30....) . pri tome, ne deluje da mu je tesno u 180 l i da "ne moze da se okrene" oko sebe. meni izgleda da ima prostora za sve Smile . ako poraste na 60-70 cm kao u prirodi, onda ce mu stvarno trebati veci akv Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 26, 2014 1:37 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Okt 26, 2014 2:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

io, grešiš. Vizuelni efekat je drugačiji kada u akvarijumu imaš manje ribe. Nije isto kada čak imaš širokolisne i sitnolisne biljke. Ako želiš da akvarijum vizuelno izgleda lepo onda moraš da planiraš i biljke i ribe. Ako želiš da gajiš oskare onda se oprosti od lepog izgleda akvarijuma. No, to ne znači da ti nečeš uživati u njemu, ukoliko voliš oskare.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Ned Okt 26, 2014 2:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Činjenica jeste da akvarijuma ima 180 litara, ja to naravno ne poričem, ali upravo ovo što HORUS kaže, vizuelni efekat većeg akvarijuma bi se postigao kada bi se plekostomus izbacio, ali opet je to samo moje mišljenje Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Ned Okt 26, 2014 3:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se za pleka, ali nikako ne mogu da se oprostim od njega, samnom je 6 punih godina.
Slazem se i da bi akv bio lepsi bez njega na slikama, ali sta je tu je.
Trihogasteri kad porastu ostavicu po jedan par leeri i plavi ostali ce biti poklonjeni, a onda mozda uzmem jos jedno jato, rodostomusi ili razbore, videcemo....
Strpljenja samo Smile Smile......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Okt 26, 2014 3:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vacko000, ja sam samo komentarisao izjavu io-a. Akvarijum je tvoj, pa čini šta ti je volja. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Ned Okt 26, 2014 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno, zato i kacimo slike ovde, da bi ljudi komentarisali i davali predloge, a da li cu ih ja usvojiti to je na meni. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2014 8:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Novi clan anci i matori pleco.....

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2014 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

joj sunce ti....ovaj pleco me plasi i preko slike Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Uto Nov 04, 2014 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Update

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Uto Nov 04, 2014 11:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napreduje , napreduje , lijeva strana te izdaje , ubaci šta tu , barem koji pelčer Valisnerije da ubije pojam ..
Ili stavi Echinodorus Amazonicus umjesto tih tu što imaš , ili sačekaj da se razviju ovi već što imaš.

Lijepo izgleda zaista , al pleco je veliki višak , zaista ... ne znam kako , ali moraćeš ga se riješiti , sigurno .Jer kvari opći dojam cijelog akvarijuma .

Bravo Bravo Bravo Ide na bolje , svaka čast.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sre Nov 05, 2014 12:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne znam zasto su oskari ruzni, al dobro. vizuelno su lepih boja i oblika tela, odnosno meni jesu. najbolje je da svi imamo akvarijume od preko 1000 litara, a u njima mikrorazbore i kozice, jer izgleda lepse, i tonu bilja, pa akv moze ceo da se sagleda sa 15 metara, a ribe sa 40 cm od stakla. i da biljaka bude u svakom cosku da ribe ne mogu da mrdnu dalje od prednjeg stakla, kad se pridje na tih 40 cm da se vide :p . po toj logici ispada da svi koji drze akve radi riba razlicitih vrsta i velicina a ne radi bilja i sitnih vrsta riba imaju ruzne akve, ili ne kontam o cemu pricate? recimo ako neko uredi malavi ili tanganjiku, bez biljaka, akv je ruzan, jer te ribe nisu dovoljno lepe ako su vece od 3 cm ili ako akv nije pun biljaka? da li je nesto vizuelno lepo je takodje stvar ukusa, ono sto je meni vizuelno lepo ne mora da bude i drugima, kao i obrnuto. meni su sve ribice lepe i evo za ovih 20 godina koliko drzim akve ne primecujem da gresim toliko da bi trebalo da znam da su ribe vece od 3 cm ruzne, a akv sa njima manji. vizuelno je meni licno pleko lep koliki god da je akv, a ako je od 180 l ne mislim da je malo za njega. i ja imam jednog pleka doduse duplo starijeg od tog i da ga nemam akv bi bio ruzan Wink dakle, kome je sta lepo neka stavi, meni licno se ovaj pomenuti akv svidja sa plekom i sa ribama koje su u njemu i sa ovoliko biljaka koliko ima, dakle ne previse. to je moj ukus, ne mogu tu da gresim. (imam oci i vidim sta mi se svidja a sta ne, vizuelno).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Sre Dec 03, 2014 9:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo malog updatea, trenutni stanovnici su:
4 trihogastera, 2 leeri 2 plava
25 kraljevskih neonki
11 koridorasa paleatus
4 ksifo, 3 zenke 1 muzjak - verovatno i njih poklonim kada malo porastu
4 sijamska algara
1 ancistrus - u planu jos 2
2 botie
Par kribenzisa - odlicno su se prilagodili, zauzeli jednu pecinu u pozadini koju sam sakrio, u zadnje vreme ih vidjam samo kad je hranjenje
2 amazonca - dosta su veci od botia pa ih ovi ne diraju
I naravno pleco

Razmisljam o jatu rodostomusa ili razbora, jos se nisam odlucio, mislim da ce biti lepo jos jedno jato...

Evo i slicica


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Pet Dec 26, 2014 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle 6 godina i tri promenjena akvarijuma uginuo je pleco Sad
Jutros krecem na posao kad vidim njega izvrnutog na dnu Sad
Tuzan dan za moj akvarijum.
Sta da se radi, idemo dalje, verovatno cu uzeti dva tri ancistrusa da rade njegov deo posla......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Dec 26, 2014 6:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baš mi žao.
Imaš i manje varijante pleka ako ih više voliš. Recimo Panaque Maccus ima kod nas, nije toliko skup a raste nekih 10-ak cm, kao ancistrus.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Dec 26, 2014 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel to onaj sto sam video neki dan? E bas steta...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum Juwel Rio 180 ASX Ponuda 1 Sre Jan 11, 2023 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel Rio 125 - dodavanje osvetljenja Rooster Uradi Sam (DIY) 0 Ned Jun 26, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License