Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 C02 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Stefan TADDY
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2014
Poruke: 120
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravih da napisem na zatvaracu i ispod sam stavio siliklon tako da sad samo cekam da se stegne i pustim uredjaj u funkciju .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 7:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Čet Sep 18, 2014 5:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav ljudi,

nasao sam na netu kako lik pravi DIY CO2 difuzor, mislim da odlicno izgleda moram probati ovo.....

pogledajte pa procenite sami:

Kako se pravi:

Link


Kako izgleda u akvarijumu:

Link


Poslednji izmenio nemanjask dana Čet Sep 18, 2014 5:08 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igla
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 13 Mar 2014
Poruke: 108
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Pet Sep 19, 2014 9:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam ovako napravio od sprica. Samo treba dobro nabiti tufer i ravno odseci, pa onaj vrh sprica povezes na crevo... Radi odlicno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
trut
Akvarista



Registrovan: 26 Okt 2014
Poruke: 16

PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2014 7:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze li sa za ovaj CO2 uredjaj koristiti staklena boca od infuzije,u kojoj ce bit mjesavina kvasca i secera?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2014 8:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze koja god hoces posuda, samo da sistem dobro dihtuje, ali ne shvatam sta fali flasama od gaziranih pica...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2014 9:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možda je neko već pisao, ali nisam video pa ću pitati. Probao sam rupe na čepu oko creva da zasilikonišem, i drži to do sledeće promene smese recimo, kad promenim smesu i ostavim krene CO2 par dana, i prestane, jer se silikon na čepu sa unutrašnje strane odvoji od plastike i pušta gas napolje. Rešenje, ima li neko ideju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2014 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je dobar silikon mora da zadihtuje dobro, da zalepi oko creva, tako je kod mene. Ne bih trebalo da se odvoji. Koji si silikon koristio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DeMoNoiD
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2013
Poruke: 93
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2014 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo konacno i ja veceras napravih ovaj famozni dyu co2(secer-kvasac)Smesa je 350 gr secera i oko 8 gr suvog kvasca marke C.Konacno su poceli mehurici i sve je to ok ali imam 2 nedoumice....
Prva je kada sam stavio sigurnosni ventil nije radilo Sad Sad zasto nemam pojma kada sam ga skinuo i posle jedno minut dva poceli su mehirici da izlaze iz rasprsivaca Very Happy Sada meni nije jasno po kojoj logici sa sigurnosnim ventilom nece a ovako na suvo hoce(plasim se iskreno poplave da nepovuce crevo vodu iz suprotvnog smera Sad
I drugo pitanje je da li je previse ovo co2 u akvarijumu jer kao sto rekoh ovo mi je prva smesa koju sam napravio a ne bih da ujutru zateknem okrenute ribe naglavacke....interesanto je isto to da vec posle nekih 5 min otprilike su poceli da izlaze sitni mehurici iz 2 sagitarie i 1 ludwige rupens....evo i slika sigurnosnog ventila i kolicine co2 koja izlazi....

Image


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2014 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristio sam TKK, za zaptivanje oko prozora i popunjavanje pukotina, za donekle vlažne uslove.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2014 11:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DeMoNoiD ::
Evo konacno i ja veceras napravih ovaj famozni dyu co2(secer-kvasac)Smesa je 350 gr secera i oko 8 gr suvog kvasca marke C.Konacno su poceli mehurici i sve je to ok ali imam 2 nedoumice....
Prva je kada sam stavio sigurnosni ventil nije radilo Sad Sad zasto nemam pojma kada sam ga skinuo i posle jedno minut dva poceli su mehirici da izlaze iz rasprsivaca Very Happy Sada meni nije jasno po kojoj logici sa sigurnosnim ventilom nece a ovako na suvo hoce(plasim se iskreno poplave da nepovuce crevo vodu iz suprotvnog smera Sad
I drugo pitanje je da li je previse ovo co2 u akvarijumu jer kao sto rekoh ovo mi je prva smesa koju sam napravio a ne bih da ujutru zateknem okrenute ribe naglavacke....interesanto je isto to da vec posle nekih 5 min otprilike su poceli da izlaze sitni mehurici iz 2 sagitarie i 1 ludwige rupens....evo i slika sigurnosnog ventila i kolicine co2 koja izlazi....


Moras biti malo strpljiviji, zbog nepovratnog ventila potreban je veci pritisak da CO2 dodje do akvarijuma, samo ostavi jedno sat-dva i trebalo bi da krene, imao sam i ja isti problem.
Za kolicinu CO2 u akvarijumu ti je najbolje da kupis dropceker kako bi bio siguran kolika je doza CO2 u akvarijumu. Ovako jedino mozes po ribicama da vidis Smile.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Čet Okt 30, 2014 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

proveri da nisi nepovratni ventil pogrešno okrenuo ili stavi aparaturu iznad akvarijuma ili bar u ravni sa njime...

moraćeš da počneš sa čitanjem teme od početka,tamo ti je sve lepo objašnjeno...

u drugoj bočici (koja sluši za prečišćavane co2 ,ujedno kao i brojače mehurova) je idealno ako ima po jedan mehur na svakih 5-6 sekundi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igla
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 13 Mar 2014
Poruke: 108
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Okt 30, 2014 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@crvić
Iste muke imam i ja. Dihtuje mozda mesec dana (recimo tri izmene smese). Sada sam zalepio plasticne cevcice kroz cepove loctite super lepkom u gelu. Kada se dobro osusi i prestane da se oseca (za par dana) navlacim creva na cevcice i testiram. Mislim da ce biti mnogo bolje nego kada sam direktno creva provalacio kroz cepove.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DeMoNoiD
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2013
Poruke: 93
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Okt 30, 2014 12:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@CRVIC 4 mm burgija posle toga sa unutrasne i spoljasnje strane cepa nabaci super lepak(onaj mali u plasticnoj bocici)i ima da radi kao sat.
@DARE 021 sad sam bas gledao izbacuje mi tacno 1 mehur u sekundi u 2 manjoj boci(od 0.5l)Jer je onda ovo mnogo?Da li da
vadim rasprsivac ipak ja veceras onda?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igla
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 13 Mar 2014
Poruke: 108
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Okt 30, 2014 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@DeMoNoiD
Po ovom snimku, CO2 se u vodi uopste ne rastvara vec izlaze veliki mehurici na povrsinu. Napravi rasprisvac od sprica i tufera (imas video par postova iznad)... Mehurici treba da budu sto sitniji. Rasprisivac za vazduh nije koristan za rasprsivanje CO2.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Čet Okt 30, 2014 12:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

4-5 tifera i spric 10ml idealna stvar za diy rasprsiva, sljaka samo tako....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License