Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Malawi mbune 240l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2014 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na ta vrata ne planiram da ulazim jer ona već nisu u funkciji jer je sa druge strane sadašnji akvarijum od 90l, a za prekidač nema problema jer je akvarijum dovoljno odmaknut od zida.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2014 10:17 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Čet Okt 30, 2014 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo malog napredka, ovih dana sam sređivao još neke sitnice.
Postavljanje produžne kable sa 5 mesta
i povezivanje osvetljenja i to izgleda ovako
Image
Image
Image

Posle toga na red je došlo detaljnije čišćenje i pranje filtera i naravno dodavanje filter mase.
Image

A danas konačno došlo je na red i punjenje i testiranje samog akvarijuma, moram priznati da sam baš imao dozu straha jer do sada nisam imao ni približno ovoliki akvarijum i tek sam sad zaista shvatio kolika je to težina i koliko vode treba da se napuni sam akvarijum.
Image
Image
Image

Uslovi su takvi kakvi su pa sam morao vodu da donosim u ovo korito pa onda pumpom u akvarijum, jedino na početku nisam fiksirao crevo pa je na početku punjenja pobeglo iz akvarijuma pa sam morao brzo da ga pojurim da ne napravim poplavu i bez vode u akvarijumu. Zasad sve deluje ok, merio sam na sredini i ako sam dobro merio možda ima oko pola milimetra razlike ili svakako manje od milimetar, nadam se da je to ok?
Ostaviću ovako do sutra pa ću onda da ispraznim i sređujem krivine i creva filtera, kako bi nadam se uskoro ubacio pesak i kamenje i konačno započeo cikliranje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Okt 30, 2014 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma to boza od akvarijuma, dok ne vidiš dvometraš nisi video ništa Smile Bez zezanja, ima da se brzo navikneš ma koliko ti ogromno delovao.
Spaske, nabavi jedno 15 metara creva i one produžetke i zakačaljke za slavinu (ne bi trebalo da ispadne više od 500-600 dinara, valjda ti kupatilo nije dalje od toga) i biće kičmi lakše.
Ja kofu i korita više ne vidim Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pet Okt 31, 2014 12:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moraću to da nabavim i neke veće sudove za vodu, navikao sam se ja na samu veličinu akvarijuma ovo vreme koliko mi stoji tu prazan a izgledao je ogromno kad je stigao, ali kad sam počeo da ga punim nije mi bilo svejedno kako će i šta da bude, samo još da dočekam neki sunčaniji dan jer ovde nije bilo sunca više od nedelju dana pa da odem do obližnje banje i rečice po neko kamenje a pesak ću po svoj prilici ubaciti moravac za malterisanje i ako nemam predstavu kako će da izgleda u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bratislav
Akvarista



Registrovan: 13 Dec 2013
Poruke: 223
Lokacija: Beograd - Zvezdara

PorukaPoslao: Pet Okt 31, 2014 12:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze sve pohvale, deluje jako uredno. Ta razlika od mm nece praviti problem, i kod mene je ista situacija, vec godinu i po Smile

I poslusaj nesu, dok nisam kupio crevo vukljao sam vodu. Em vuces, em svud isprosipas, em traaaje. Ovako odvrnes slavinu, zapalis cigaru i gotovo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pet Okt 31, 2014 12:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To za crevo je jedno od sledećih stvari na spisku kao i folija za pozadinu, dali to znači da kad menjate vodu dopunjavate direktno sa česme bez da odstoji bar jedan dan?
Ovde je i manje od milimetar a možda nije ni toliko moraću da obeležim pa da merim na istom mestu da znam tačno, sad sam zadovoljan što sam zalepio poprečno ojačanje i ako nije bilo obavezno, sad je vodeni stub najveći jer je i malo preko crte a kad dođe pesak i dekoracija biće to dosta manje vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bratislav
Akvarista



Registrovan: 13 Dec 2013
Poruke: 223
Lokacija: Beograd - Zvezdara

PorukaPoslao: Pet Okt 31, 2014 12:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa da, kod zamene vode istocis i natocis istim crevom. Vodu vracam.dirwktno sa cesme, ali menjam.manju koliconu, 25 do 30%. Svaki put dodam i onaj preparat za odstranjivanje teskih metala i sl
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pet Okt 31, 2014 12:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok, nisam nikad dopunjavao direktno sa česme, mislio sam da nevalja zbog hlora i razlike u temperaturi vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Okt 31, 2014 1:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Direktno sa česme bez ikakvih aditiva. Prvi gornji tanak sunđer takođe perem pod česmom, taj bude urnebes prljav a nije ni 5% filter materijala. Ne znam kako ti ide protok kroz kantu, ali gledaj da imaš tako nešto, ili bar vatu koju baciš i menjaš da bude prva na udaru. Prolongiraš pranje filtera.
Znaš i sam kako ide sa velikim prljatorima Smile
Meni je otprilike nekih 60-70 litara zamena vode. Nemam pojma gde bi to držao u stanu.
Takođe isečeš neku dužu plastičnu flašu sa pipkom i natakneš na crevo, usisaš za pet minuta, taman dok ode u slivnik koliko treba.
Bratislave, ja već poduže ne palim, sad e-cigareta Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Okt 31, 2014 1:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravih, podesiš prvo vodu na česmi približno da bude kao u akvarijumu, što se tiče temperature. Zato je dobar onaj nastavak na klik.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Sub Nov 01, 2014 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Polako sređujem još neke sitnice a evo i slika
Izbušio sam još jednu cev za sprej bar
Image

Ovo je separacija u kućnim uslovima, kako nisam mogao da nađem pesak sitniji od jedinice koja je od 0-4mm rešio sam da prosejem i izbacim ove krupnije kamečiće od2-4mm i dobio pesak od 0-2mm granulacije, pesak je moravac ja mislim.
Image

otpad preko 2mm i odličan šljunak za neki biljni akvarijum
Image

Image

Evo i kamenja koje sam juče doneo
Image
a ovo je neko svetlije od ranije pa ću videti kakvakombinacija može da se napravi sa ovim
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pon Nov 03, 2014 11:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rešio sam da malo posložim kamenje na suvom da vidim koju varijantu izabrati
evo slike prvog pokušaja pa kažite vaša mišljenja mislio sam da na jednom kraju ide višlje pa na desno sve niže
Image

Ili ići na dve odvojene grupe kamenja
Image

Malo su lošije slike zbog svetla
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NikolaAr
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2012
Poruke: 29
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pon Nov 03, 2014 5:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svidja mi se kako je ispalo postolje, slaze se i sa TV policom koliko vidim Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pon Nov 03, 2014 5:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, ceo nameštaj je u tim bojama tv polica orman i stočić a sad i postolje za akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bratislav
Akvarista



Registrovan: 13 Dec 2013
Poruke: 223
Lokacija: Beograd - Zvezdara

PorukaPoslao: Uto Nov 04, 2014 11:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nekako mi ove kombinacije kamenja ne idu. Druga pogotovo, iz mnogo razloga. Prva je bolja, ali mi se cini da bi trebao da smanjis broj kamenja i ubacis i neku granu, deluje prirodnije bar meni Smile

U svakom slucaju, imaj na umu stabilnost harda u svakom slucaju.

Nemoj ovo pogresno da shvatis, samo moje skromno misljenje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Malawi ciklidi - Nis joca93knj Tražnja 0 Pon Dec 20, 2021 11:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malawi ciklidi celo jato Onix21 Ponuda 1 Ned Dec 19, 2021 11:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mastacembelus shiranus – Malawi Spinyeel Slepi_Putnik Tražnja 0 Pon Apr 19, 2021 9:02 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malawi squeaker (Synodontis njassae) Slepi_Putnik Tražnja 0 Čet Nov 26, 2020 12:41 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 240l juwel rio Kimi94 Akvarijumi 6 Ned Apr 12, 2020 3:27 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License