Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sumi 3 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Pon Nov 03, 2014 3:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prestavljam jos jedan akvarijum koji je jos u fazi sredjivanja poceo sam pre nekih 40-tak dana.

Akvarijum dimenzije
80x40x35visina
112l

Podloga zemlja za cvece i preko sitni kamencici razne granulacije.

Filter za sad unutrasnji 600l/h

Grejac 100W

Osvetlenje 2x18W t8

Stanovnici: 14 Plavih skalara sa prugama(divljaci). Ima ih 14 posto su mali i ostace samo probrani a ostali ce ocici na poklon.


Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

slike su losijeg kvaliteta ali bice bolje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 03, 2014 3:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Pon Nov 03, 2014 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skalari jos nisu dobili plavu boju posto su mladi stari nekoliko meseci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pon Nov 03, 2014 3:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može još bar jedna neonka ili štedljiva i još koja biljčica. Što pre spremaj pravi filter a za višak skalara ne brini, ima ko će Smile
Pratim temu i čekam skalare.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Nov 03, 2014 4:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hahahah, da li mi verujes, ali juce sam 2 sata trazio tvoje teme da vidim koje skalare drzis. jos gledam gde ti je slika tog crnog skalara.
btw ovi divljaci su prelepi, voleo bih da nabavim par komada (ali kad budem povecao litrazu , ili izbacio sve iz mog pa samo drzao 2 komada)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Pon Nov 03, 2014 4:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesha barajevac ::
Može još bar jedna neonka ili štedljiva i još koja biljčica. Što pre spremaj pravi filter a za višak skalara ne brini, ima ko će Smile
Pratim temu i čekam skalare.


Bice i biljcica i moze jos jedna od 18W a za filter se cujemo i dogovaramo SmileSmileSmileSmile a za skalare nema da brines imam te na umu za drugare sve.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Pon Nov 03, 2014 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tealkjaffa ::
hahahah, da li mi verujes, ali juce sam 2 sata trazio tvoje teme da vidim koje skalare drzis. jos gledam gde ti je slika tog crnog skalara.
btw ovi divljaci su prelepi, voleo bih da nabavim par komada (ali kad budem povecao litrazu , ili izbacio sve iz mog pa samo drzao 2 komada)


E nazalost ako izostavim ove plave skalare koje sam jedva nabavio posto ovakve nisam nasao po radnjama, imam jos jednog crnog i belog ali taj akvarijum moram da islikam pa cu osveziti temu posto tema gde su bili sumi1 tu su sad samo neonkice i male jane ribe posto sam odlucio da ostavim prasumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
NikolaAr
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2012
Poruke: 29
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pon Nov 03, 2014 5:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

probaj da rasprsivace zakopas u podlogu zajedno sa crevetom, ja sam ih tako namestao i po meni izgleda lepse Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Nov 03, 2014 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sumi, zar nije malo nisko za njih. Znam da umeš ali nisam baš najbolje ukapirao, selekcija do nekog uzrasta pa u nešto veće ili da ostaju tu.
Ne znam za njih i svetlo, dosta njih kažu slabije, neki da je svejedno, iskreno nemam pojma, viđao sam u svakakvim varijantama. U principu idi na to šta je najbolje za ribe, ako su one prioritet, biljke na drugo mesto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ludwigia
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 26 Okt 2014
Poruke: 78
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 03, 2014 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rasprsivac za vazduh ti je absolutno nepotreban , podigni taj unutrasnji filter kako bi mreskao povrsinu vode, ako ces da drzis samo kripte, nane i aponogetone onda ti vise svetla ne treba u protivnom obavezno dodaj jos cevi tako da bude oko 0,7w po litru vode.

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pon Nov 03, 2014 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidi se da je ženska glava u kući smejanje smejanje , pazi koliko imaš aktivnih akvarijuma da ne bude tras urlanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bratislav
Akvarista



Registrovan: 13 Dec 2013
Poruke: 223
Lokacija: Beograd - Zvezdara

PorukaPoslao: Uto Nov 04, 2014 11:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovi skalari deluju na slikama poveliki za par meseci. U scakm slucaju deluju dobro uhranjeni i zdravi, svaka cast Smile

a na hardu ces sigurno jos raditi, ali deluje obecavajuce, pratice se razvoj. Samo napred Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Nov 04, 2014 11:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bar se ovaj otvara lakse nego prethodni Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Uto Nov 04, 2014 4:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

NikolaAr ::
probaj da rasprsivace zakopas u podlogu zajedno sa crevetom, ja sam ih tako namestao i po meni izgleda lepse Smile


hocu nego mi se sad nesto necacka dok se skalarcici palo ne privoknu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Uto Nov 04, 2014 4:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ludwigia ::
Rasprsivac za vazduh ti je absolutno nepotreban , podigni taj unutrasnji filter kako bi mreskao povrsinu vode, ako ces da drzis samo kripte, nane i aponogetone onda ti vise svetla ne treba u protivnom obavezno dodaj jos cevi tako da bude oko 0,7w po litru vode.

Pozdrav


Rasprsvac je trenutno dok ne namestim spoljni filter pa ce on da talasa povrsinu a ovaj unutrasnji mi je tezak pa kad ga podignem padne pa sam se odlucio za ovu varijantu,a svetlo cu dodati kad se malo ubilji pa pocnu biljke da upijaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Uto Nov 04, 2014 4:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nzivkovic ::
Vidi se da je ženska glava u kući smejanje smejanje , pazi koliko imaš aktivnih akvarijuma da ne bude tras urlanje



hehehehehehehehehe ima ona latinska izreka koja to resava hahahahahahahaha Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sumi 2013/2 sumi Gyppy contest 0 Pet Apr 05, 2013 1:34 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sumi 1 sumi Akvarijumi 126 Pon Okt 01, 2012 9:19 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License