Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Malawi mbune 240l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Uto Nov 04, 2014 11:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u afro-ciklidne akvarijume ne stavljamo panjeve, bar vecina nas. Inace mi se svidjaju obe opcije slaganog kamenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 04, 2014 11:27 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Nov 04, 2014 2:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zašto profiterole? Ako može neko pojašnjenje, da li zbog pH ... Nadam se da se Spaske ne ljuti što pitam.
Baš gledam temu od @nzivkovic-a i lepo mu legli panjevi. Ako budem ikad pravio neku Afrku, takođe bi ubacio neki panj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Uto Nov 04, 2014 3:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zato sto vecina nas, a verujem i spaske juri biotop. ne kazem, ko voli neka stavi panjeve ali nekako nije to,to. malawi ribe su brze i rasplivane pa im ne odgovaraju prepreke, izmedju ostalog i ph.
...ali je zivkovic pogodio u centar sa multijima! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Nov 04, 2014 6:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po mom skromnom mišljenju u malawi akvarijume ne idu panjevi mada ko voli može, koliko znam panjevi malo omekšavaju vodu ali mislim da to ne smeta toliko, u samom jezeru kome mi svi težimo je uglavnom krupno kamenje i sitan pesak a svi se trudimo da što više podseća na to a česta je i siga u akvarijumima jer povećava tvrdoću vode, afrikanci vole tvrdu vodu, grane više idu za američke ciklide.
Danas sam složio prvu postavku i sredio creva i ostalo što je potrebno i pustio akvarijum u cikliranje sad samo da se čeka, a nestrpljenje ubi.
Evo i slika kako će to otprilike da izgleda, biće nekih sitnih izmena možda crna pozadina ali videću još.
Ovde mi je delovao pesak kao pravo blato pa sam se malo zabrinuo ali na kraju je ok.
Image

Ubacivanje kamenja i punjenje
Image

Sprej bar u funkciji, koji sam nastavio i izbušio cev koju sam skratio sa krivine.
Image

Sa osvetljenjem
Image

I sa pozadinom, probaću ovih dana kako će biti sa crnom pozadinom
Image

Za kraj kompletna slika, možda bude nekih malih izmena ali zasad je to otprilike neka zamisao koja je ostvarena.
Image

Komentari i predlozi uvek dobrodošli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Nov 04, 2014 7:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dopada mi se što vrlo studiozno i strpljivo realizuješ svoj projekat. Moje mišljenje je da si sam akvarijum uradio mnogo kvalitetno, ali da si u hardu malčice zakazao. Vi u Boru imate kamenja koliko ti duša hoće. Mislim da mogu i panjevi da se ubace, ali treba drugačije da izgledaju. Kod biljnih akvarijuma se koriste razgranati panjevi, a kod ovih se više koriste panjevi koji više podsećaju na debla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Nov 04, 2014 8:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slažem se, pesak i kamenje sam trebao ranije da pripremim i proberem jer sad mi je izbor bio sužen pa sam odradio sa onim što sam imao, najviše sam vremena i živaca izgubio oko postolja i drgih teh. sitnica a najmanj vremena posvetio onome što bi trebalo da je vizuelno i za ribe najbitnije i prvo.
Što se tiče kamenja stene iz kamenoloma ima da se probere ali rečnog kamenja i ne baš, jer nema ni reke kao u većini gradova, već mora da se ide negde sa strane i juri neko kamenje.
Koliko god da čovek radi polaka i trudi se da ne žuri uvek nešto promakne i vidiš da si neke stvari mogao da odradiš bolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Uto Nov 04, 2014 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma gde ste vi u malawiju videli debla i korenje ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Nov 04, 2014 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kamenje bi bilo najbolje da bude u istoj boji. Što se drveta tiče, ja ću ga staviti u svoj malawi. Znam,znam ne ide to ali u jezeru nema ni staklenih pregrada, grejača, creva, mehurića...pa mi opet stavljamo sve to.
Ma možeš kako hoćeš, meni je najdraže da ti je akvarijum čitav, s obzirom ma onaj mm- dva do stiropora Smile
Šta planiraš od riba?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Nov 04, 2014 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa obrusio sam policu i posle nije bilo tih1-2mm na sredini izdignuto, tako da je to ok.
Znam za kamenje ali nikako nisam trenutno mogao da nađem više u ovoj crvenkasto-braon boji pa je tako ispalo ali srediću i to nadam se, od riba planiram da prvo prebacim ovo što imam u manjem akvarijumu a to je 6-7 Karleusa i 6 mpangi pored toga planiram još 3-4 vrste po 5-6komada.
verovatno demasone a za ostalo još da vidim šta bi se tu uklopilo sa njima, još učim to jer sam početnik sa ciklidima, daj neki predlog šta bi išlo uz ovu kombinaciju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Nov 04, 2014 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cvrc, šta kažeš na ovako nešto? Ako se ne varam, ovo je malawi akvarijum.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Sre Nov 05, 2014 12:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa i na tarabi pise p.c..a pa ne znaci da je to sta pise.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Sre Nov 05, 2014 1:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Doduse mozes ti unutra i slona ubaciti opet ce to biti malawi, ali ko nadje te sastojke u jezeru ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Nov 05, 2014 1:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

He he, manite se ćorava posla.
Zelen sam ti ja spaske u ovim vodama da bih iz iskustva predlagao kombinaciju riba. U te dimenzije sigurno može da ide više ozbiljnijih riba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Sre Nov 05, 2014 8:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pored nabavke još kamenja treba osmisliti koja kombinacija riba da se ubaci to mi je sad preostalo da razmislim dok se akvarijum ciklira.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Ned Nov 09, 2014 8:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo slika kako izgleda akvarijum sa zasađenih par pelcera Valisnerie i sa crnom pozadinom, dodao sam i 7-8L vode iz drugog akvarijuma kako bi koliko toliko pospešio i malo ubrzao cikliranje.
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Malawi ciklidi - Nis joca93knj Tražnja 0 Pon Dec 20, 2021 11:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malawi ciklidi celo jato Onix21 Ponuda 1 Ned Dec 19, 2021 11:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mastacembelus shiranus – Malawi Spinyeel Slepi_Putnik Tražnja 0 Pon Apr 19, 2021 9:02 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malawi squeaker (Synodontis njassae) Slepi_Putnik Tražnja 0 Čet Nov 26, 2020 12:41 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 240l juwel rio Kimi94 Akvarijumi 6 Ned Apr 12, 2020 3:27 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License