Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 nano kocka 60l morski akvarium (laki) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Uto Nov 04, 2014 9:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo Laki, ali hajde daj opet i neki lep izbor slika bez fotosopa, da se nagledamo prirodne lepote kod tebe.
Kako ide veca litraza?
Ja digao ruke, evo gasim svu filtraciju ovih dana pa na Low Budget.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 04, 2014 9:43 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Nov 05, 2014 12:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sve sto mogu da postavim to su stare slike od malog akvarijuma koji vise ne postoji....mozda da iskopam neke koje jos niste videli od mog prvog ,drugog il treceg aq...
a u novom se ne desava nista sto bi prijalo oku..sve je i dalje nekako mrtvo sem sto sam ubacio komad zivog kamena od par kila da ubrza cikliranje...
amonijum se spusta sad je na 1,0 dok su nitriti na vrhuncu 2,0. tako da sad cekam da se amonijak skroz izgubi i pojavi nitrat a i sam znas koliko je to dosadan proces.cak sam izmerio i fosfate od 0,5 te sam danas u filter ubacio fosfatremover jer new zelim da mi alge podivljaju u sledecem mesecu..
kao sto si i ti primetio i meni nesto izvlaci Ca a sta j... li ga -nisam pametan
dodajem buffer od aqua medic i podignem ga sa 360 na 380 za dan sa jednom dozom sutra dan sam na 360 opet ne kapiram kako ,a posto on dize i kh stigao sam na 11 dok mi je Ph prenizak 7,7 i nikako da skoci-luftiram ko lud stan tako reci smrzavam se u ovo vreme-zena ce me ostaviti zbog toga ukljucujem ventilator oko akvarijuma ,ubacio sam jos jednu stream pumpu tako da sam sad sa strujom na 50 puta l/h od zapremine vode sto ej za sps savrseno al bas za lps i nije al o tom po tom ....nisam pametan...
cekaj a ja tebe nisam bas razumeo ?!odustajes od projekta a tolike si pare ulozio,vreme,trud.......?! daj covece ispravi me i kazi da sma lose razumeo!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Nov 05, 2014 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja inace preuzeo jedan mnogo dobar program za pracenje parametara tako da cu vam u novoj temi kad za to dodje vreme priloziti celu evidenciju kroz grafikone kako se odvijao proces cikliranja i koji su parametri u kom vremenskom periodu bili .....
nadam se da ce to biti od koristi ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Nov 05, 2014 12:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

poceo sam inace sa svetlom od po cetiri sata dnevno zbog zivog kamena
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Sre Nov 05, 2014 2:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne odustajem nikako, vec krecem n vecoj litrazi ono sto sam vec dobio sa 2x60L.
Berlin sistem ali bez skimera, znaci samo cirkulacione pumpe i rasveta.
Mali Low Budget mi je sve bolji i bolji iz dana u dan, i sto redje menjam vodu, korali su sve bolji i bolji (ovo vazi samo za mekane, neke LPS i neke SPS korale).
Da vidim koji sve korali ce uzivati u ovom sistemu.
Naime sada mi je poenta testa KONSTANTA. To znaci da bez doziranja, zamena, filtracije, nema promene hemije, vec dobijam konstantu.
E sad, korali ce vuci elemente, a NItrati ce skociti. Probacu da odrzim Nitrate i Fosfate u dobrim granicama sa koralima koji dovoljno eksportuju, a elemente cu ubacivati sa hranom bogatom elementima koje korali trose. Videcemo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Nov 05, 2014 2:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znaci isciklirao si i sad polako naseljavas kao sto sam video na slikama?!ne bih ja na toj litrazi isao bez skimera nikako.imaj u vidu da su tvoji nano low budget veoma zreli i stabilni sto nije nikako slucaj sa 400litrasem bar ne u tom stadijumu nikako-jesi li izvrsio prvu ozbiljnu zamenu vode od min 30%?!
imas li neko objasnjenje racionalno gde mi odlazi kalcijum posto ga ja nikako ne kapiram a primetio sam na tvojoj temi sa drugog foruma da imas isti problem opadanja?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Sre Nov 05, 2014 2:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam pojma gde ti ode Kalcijum, i ja sam ga posteno izgubio.
E sad, moze biti da je magnezijum nestao zbog novog kamena, a Magnezijum potpomaze vezivanju kalcijuma. Imas li onaj "beli film" po zidovima akvarijuma?

Nisam radio ni jednu zamenu vode, ali planiram da prvu odradim uskoro i to verovatno od 90%. Nije menjana voda od samog starta pre 5 meseci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Nov 05, 2014 2:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sto se tice "KONSTANTE" koliko sam razumeo termin zelis da odrzis iste parametre bez cestih zamena vode i doziranja-kapiram sto zelis da iskljucis filtraciju jer ti skimer izvlaci neke elemente al to implicira da ce ti skociti nitrati i fosfati u nebesa -i to kapiram jer se vodis iskustvima iz low budget svojih prvenaca sto moze da bude mac sa dve ostrice po meni jer kao sto sam napomenuo oni su navikli tako da funkcionisu sto u samom startu i sa njima sig nije bila praksa.ujedno ce ti se trositi elementi sve jedno sa filtracijom il bez jer ce ih korali konzumirati u zavisnosti od naseljenosti sto nece biti tako drasticno jer je akvarijum ogroman sto ti daje mogucnost da ides na velike primerke koralala tj kolonija ne u toliko velikom broju(sto bih ja da sam na tvom mestu uradio).znaci izmene vode ce biti nemonovne -doduse ne toliko ceste jer sam po sebi kad se stabilizuje na tolikoj zapremini oscilacije ce biti minimalne za sta j potrebna godina do godina -ipo(po nekim mojim iskustvima).
neznam sta da ti akzem osim da si hrabar i da ti zelim svu srecu-tvoji low budget su vec paradox za mene jer se kose sa svim logikama kojima se ja vodim(biolosko hemijski-fizickim pravilima koja cemo naci u strucnim literaturama a opet svojim izgledom definitivno opravdavju tvoja zapazanja i teorije.
procitao sam na jednom forumu mnogo dobar text o tipovima akvarista gde se kaze da postoje tri osnovna tipa reefera a to su:
1. SUMNJICAVI NAUCNIK koji se strogo drzi literature i pravila i skepticno en odstupa ni za deseti deo milimetra od istih.
2.NEPOPRAVLJIVI PRAKTICAR koji se duboko upusta u experimentisanje i pracen svojim iskustvima prkosi svim zakonima citavo vreme vodeci se svojim uspesnim akvarijum koji mu daje samopouzdanje u daljem pomeranju granica.
3. PROSVETLJENI AKVARISTA koji neumorno balansira izmedju ove dve kategorije koji prati literaturu i sve zakonitosti a uz to uredno cita forume i prati misljenja kolega te kad se minimum u tri misljenja poklopi sa svojim licnim iskustvom tek se tada upusti u test varijantu....
reci mi u koju grupu sebe ubrajas?!
ja sebe cesto vidim u prvoj kategoriji sa jednom nogom stidljivo zagazenom u trecu......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Nov 05, 2014 2:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemam nikakvog taloga cist mi ej akvarijum ko oko sta se desava jos ne kapiram -u granicama minimale odrzavam kalcijum i ne razmsiljam puno sad o tome jer jos cikliram sto cu verovatno resiti sa velikom prvom izmenom vode i laganom stabilizacijom parametara vremenom-a do tad cekanje i iscitavanje po ko zna koji put svega sto sam vec nekada davno prosao jer treba utvrditi gradivo....hehehe
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Nov 05, 2014 2:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sto se tice magnezijuma moj je veoma visok i ide na 1400 a psoto ga nista ne trosi ejdino sto mi daje objasnjenje kalcijuma niskog je to sto ce potrosaci magnezijuma stabilizovati te se time tesim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Sre Nov 05, 2014 5:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam tamo u trecoj kategoriji garant. Smile

Pazi ovako, sve sto kazes si u potpunosti u pravu.
Ono sto je mene izludelo je to da sam od cikliranja imao svega 5 jako MALIH fragova u 400L morske vode, i elementi su vrtoglavo nestali.
Sanse nema da su to ti mali fragovi izvukli, jer se nisu ni napunili vodom kako treba. T oje izvukao ovaj ogroman skimmer i naravno skraber. E sad, mene svrbi sto ne znam ko je sta izvadio.
Bukvalno mi je sve palo drasticno, i vec par meseci korali mi imaju problem sa manjkom zooxantelle. Zivi su i funkcionisu, ali su totalno bledi. Ne kao bleech, vec samo jako bledi.

Mericu Nitrate i Fosfate, pa cemo zajedno doci do zakljcaka. Filtracija mozda ponovo postane aktivno za godinu-dve kada bude drugacija situacija. Trenutno treba da ga pokrenem sa mrtve tacke i izborim se sa algama, pa onda idemo dalje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početni akvarium 100×35×45 amazon life Rasveta 0 Ned Mar 03, 2024 9:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nano cube ideja, upomoć Nerd Početak u akvaristici 23 Uto Avg 15, 2023 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali akvarijum NANO TANK Kacica Početak u akvaristici 11 Sre Mar 15, 2023 5:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarium 100x60x40 darko0262 Akvarijumi 14 Čet Mar 31, 2022 4:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ribe za morski akvarijum do 15L? frenkdogg Ribe 5 Pon Dec 27, 2021 6:07 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License