Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Alga ili sta? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Nov 05, 2014 6:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozz
Kupio sam mahovinu u pet shopu pre mesec dana.
Medjutim iz nje je pocelo da izlazi nesto kao "kosa" pa ne znam da li je takva vrsta mahovine ili je to alga??
Bukvalno se mnogo siri ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 05, 2014 6:48 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 05, 2014 7:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na zalost, skoro sam siguran da su u pitanju alge, slika bi olaksala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Nov 05, 2014 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trebalo bi da je ovako nešto ako sam dobro razumeo:
http://www.akvarijum.org/forum.....16118.html
Ima dosta o njoj, pročitaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Nov 05, 2014 7:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nesa69
Upravo ovako samo malo tamnije boje
Pocinjem sa citanjem kako ovo da se resi.. Mislim da moram da bacam mahovinu Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Nov 05, 2014 7:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam tako na kraju rešio, a bio sam uporan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Nov 05, 2014 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U 99% slucajeva mahovina i koncasta alga idu u paketu. To ti je kao rakija i kafa. Ne razdvajaju se! smeh
Sala na stranu, probaj da je motas cetkicom za zube pri zameni vode, da je tretiras bilo cime, nemoj, izgoreces i mahovinu i algu. Sijamaski algar, pre ce da pojede mahovinu nego algu... Jedino da je skroz izbacis. Ali ako budes uporan, tj redovno je skidas po malo kad menjas vodu, bice pod kontrolom, i lepo izgleda. Bar meni. Nekako mi je prisodnije sa po nekom algom tu i tamo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Nov 05, 2014 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam sličan problem. Počeo sam da tretiram Alg Exit-om. Od prijatelja sam čuo da je vrlo efikasan. Posle treće doze ima promene. Ako te interesuje, javljaću ti kako napreduje situacija kod mene, pa ti vidi da li ćeš mojim stopama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Sre Nov 05, 2014 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se unapred za off,ali nemogu da se ne smeh kad vidim da se i onima koji uređuju ovaj forum deševa da dupliraju poruke Very Happy
Možda nije ovde pravo mesto,ali mije nelogično,otvorim juče temu sa ,,pametnog telefona,,on otvori dve,ali ono što mi je fascinantno je vremenska razlika otvaranja čak nekoliko desetina minuta izmedju obe. Rolling Eyes
Mislim da je Popaj rekorder Very Happy
Još jednom izvinjenje za offtopic Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Nov 05, 2014 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zato sluzi urednistvo, gde je predugacko, skratimo, sta je visak obrisemo, ko nije dobar i ide u offtopic banujemo i milina! smeh Salim se! Laughing
Desava se, samo nije do foruma, vec do mog prepotopskog XP-a! Very Happy
P.S i veacamo se na zadatu temu posle ovog, nemoj posle nismo znali inace.... tras Mr. Green
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Nov 05, 2014 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam čuo da amano kozice to istrebe ali nisam imao priliku da probam.
Takođe nisam jedino probao AlgExit, što se Horus dobro setio.
Jovice, ja na kraju koliko sam radio mehaniku, umotao i mahovinu i panj i sve lepo outside Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 11:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod nas nemaju kozice da se kupe, imaju neke u reci ali ne smem da ih pustim u ak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Pon Jan 12, 2015 2:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozz.
Ovo sam resio tako sto sam bacio mahovinu.
P.S. Ako izbacite mahovinu i drzite je u hladnom i mracnom mestu (naravno u vodi) ova alga ce se u drasticnoj meri smanjiti, a mahovina ce preziveti. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Pon Jan 12, 2015 2:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pitam se da li je horusu pomogao algexit. muku mucim sa njom preko mesec dana,a cini mi se sto je vise skupljam cetkicom za zube to se vise pravi nova.
sada delim foto period 4-2-4
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Pon Jan 12, 2015 2:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Algexit tamani svu zelenu algu ako se dozira kako treba bez ikakvih problema ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Pon Jan 12, 2015 2:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto manje svetla sve manje buja.
Ali meni je dosadilo da se polako sklanja tako da...
Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka beli kisobran - alga?? pingvinpilence Alge 0 Sub Mar 26, 2022 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili bolest Vecha Alge 7 Sre Sep 30, 2020 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili? uki01 Alge 14 Uto Avg 11, 2020 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zelena koncasta alga gotika Razno 4 Pet Jul 31, 2020 10:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nepoznata alga peconis Alge 11 Čet Okt 24, 2019 9:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License