Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko cikliranja akvarijuma [Bolesti] Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
DeksoN




Registrovan: 24 Sep 2014
Poruke: 2
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gotika ::
kakva ti je podloga smanji malo ovaj rasprsivac pravi velike talase !vodu napuni do crte akvarijuma nemoj da te opominje reventon !grejac prebaci pozadi stavi neku tamnu pozadinu!upisi u profilu odakle si !

To mi je hranljiva podloga pa ide pesak kvarcni !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 8:16 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

DeksoN




Registrovan: 24 Sep 2014
Poruke: 2
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 8:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gotika ::
kakva ti je podloga smanji malo ovaj rasprsivac pravi velike talase !vodu napuni do crte akvarijuma nemoj da te opominje reventon !grejac prebaci pozadi stavi neku tamnu pozadinu!upisi u profilu odakle si !

To je hranljiva podloga pa kvarcni pesak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 8:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes da pomesas vodu iz vec formiranog akvarijuma ( pod uslovom da je zdrav ), sa vodom iz tvog akvarijuma , sacekas nedelju dana i mozes ribice da ubacujes. Naravno, to mozes i sa filter materijalom. Uzmes parce mehanickog filtera sa svom prljavstinom , ubacis ili isperes u akvarijumu i ostavis par dana da se kolonije bakterija formiraju.
Grejac. Mozes da koristis i grejac od 300 W ako zelis. Preporuka jeste da se usaglasi jacina grejaca i litraze ali nije POD OBAVEZNO ( ne derem se Smile ). Ako je volumen aq oko 50 lit. preporuka jeste da se koristi grejac od 50W jer ce takav grejac lakse i ravnomernije da greje i odrzava temperaturu vode. Slabijem grejacu trebalo bi vise vremena da ugrije vodu a samim tim i vise snage. Sa druge strane jacem grejacu trebalo bi manje vremena sto moze da izazove nagle oscilacije.
Rasprsivac ostavi. Pomocice kiseonik u stvaranju bakterija tj cikliranju vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 8:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nisam rekao da sklonis rasprsivac nego da ga smanjis malo sve vidim u tvom akvarijumu sem termostata kako proveravas kolika ti je temperatura u akvarijumu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

izvini nije termostat nego termometar greska greska uaua
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Nov 07, 2014 4:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kontaktiraj profesora Horusa i pravo na akvarističku sekciju Smile
Kakva je pumpa koja vraća vodu u akvarijum, vazdušna? ako jeste ne treba raspršivač uopšte.
Grejač i raspršivač mogu slobodno u filter.
Jako je tanak izbor rina koje bi mogle u ovako mali akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Nov 07, 2014 4:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Edit: riba, radio neku jutarnje-II-polu-III pa se izvinjavam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Nov 07, 2014 9:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dekson jeste član sekcije, i uopšte ne znam kako je ubacio ribice tako brzo u akvarijum kada smo na sekciji govorili o važnosti cikliranja akvarijuma. No, šta je tu je. Sada treba ispravljati grešku. Što se tiče sistema filtriranja, ima spoljašnji stakleni filter sa motornom pumpom At-301. Juče je uzeo dosta vode iz školskog akvarijuma, kako bi ubrzao cikliranje. Razmišljam da mu dam malo filter materijala da ubaci u svoj filter. Koliko znam mnogo mu se dopadaju blek moli i neonkice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Nov 07, 2014 11:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tezak pocetak Smile Misim da ga je vecina nas imala. Evo pljuste saveti sa svih strana Wink Samo ne zuri! Srecno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Nov 07, 2014 3:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eh, ne bi bila to bila deca kad bi sve slušala Smile
Samo lagano, može i neko manje parče prljavijeg sunđera, jednostavno ga ubaci od gore i pusti da filter odradi svoje.
Mislim da bi mnogo lepše izgledalo sa nekim manjim panjem, sa ili bez kamena.
I Deksone, kako ti se nije prosula voda kad je tako okrenut akvarijum Smile Uvek proveri sliku kako izgleda na dodaj.rs, pa izbriši i rotiraj ukoliko je potrebno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DeksoN




Registrovan: 24 Sep 2014
Poruke: 2
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Nov 07, 2014 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na savetima , ja sam clan akvaristicke sekcije i znao sam kolko treba ciklirati akvarijum , ali kad sam bio da kupujem opremu za akvarijum , covek mi je u prodavnici rekao da treba da stoji 2 dana voda i tu me je zbunio ali sta je tu je sad nek ostane ovako pa kad predjem na veci akvairjum znaci koje sam greske pravio i tu cu da se ispravim !
HVALA SVIMA ! ( Ne derem se Very Happy )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pet Nov 07, 2014 6:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zar verujes vise coveku u radnji nego svom profesoru akvaristike tras tras greska
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DeksoN




Registrovan: 24 Sep 2014
Poruke: 2
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Nov 08, 2014 12:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

On je me zbunio , nisam njega slusao ali sta ces Crying or Very sad sad znam sve greske pa cu ispraviti Very Happy zop
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License