Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Lepšopolovinski akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Nov 12, 2014 9:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na zahtev i molbu nekoliko njih (ne sumnjam da će se prepoznati), tema je otvorena i počinje sa radom Cool
Kojekude, dimenzije su 80x40x40cm, 6mm staklo, sa ojačanjima. Filter je stakleni, trokomorni, sa mnogo sunđera i keramičkih prstenova u sebi. Pokreće ga pumpa protoka 600l/h. Za grejanje je zadužen grejač od 200W, a tri štedljive ukupne snage nešto više od 60W su tu za osvetljenje. Ispod podloge se nalazi osmokot.
Zasađeno je nekoliko vrsta kripti, ludwigia, jedna bacopa, a vezane su nane i bolbitis.
U njemu trenutno pliva 10 malih ancija (4 obična i 6 zlatnih), 11 limun tetri, 6 crvenookih tetri i 10 kraljevskih neonki. U planu je i nekoliko korija kao i nekoliko tigrastih barbusa.
Kvalitetom slika, kao po običaju, nisam zadovoljan. Uživo izgleda daleko lepše. I na kraju, veliko hvala mojim prijateljima Neši Barajevcu, Fenderu, Horusu, Bolanu, Živkoviću, Nemanji, kao i još nekima koji nisu članovi ovog foruma.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 12, 2014 9:26 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sre Nov 12, 2014 9:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čist promašaj Reventonee hahaha Embarassed

Šalim se ... fino to izgleda , samo definitivno fali nešto za zadnji plan , npr: više desetina valisnerija i ludwigie repens ... bilo bi full ...

Samo naprijed Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sre Nov 12, 2014 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da si zaboravio odakle ti prelivne cevi Wink , nego što ne obuče malo više ovaj desni panj. Nisu te valjda jurili, pa morao sa terase da skačeš Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Sre Nov 12, 2014 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da. odakle ti cevke?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 12, 2014 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dobre ti ove cevi Rev Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 12, 2014 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sve je super, ali ajde da se organizujemo da ti nadjemo crne gume, pa da zamenimo ove bele, koje ti drze cevi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Nov 12, 2014 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidi ih ovi, avatarski blizanci Razz cevi ko cevi. A akvarijum? A hauba? Majstorski nema šta Smile
Sad reventone pamet u glavu i sa postavkom što sporije jer kad dođe do vrhunca može svašta da bude, a ne mora da znači. Ovako, samo na tenane još godinu dve...pa... zna se, a i vreme ti je. Šali se čika Neša, živi bili deco.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 12, 2014 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imenjace, hauba prepoznatljiva...ali nisam znao da si presao na vece akvarijume Smile pedantno i lepo, svaka cast
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Sre Nov 12, 2014 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa zar su cevima potrebne te gume?
neso,imas nesto protiv sto leskarimo i gledamo pucinu ucenje
zivkovicu, tamo se nista ne oblaci,bas naprotiv Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Nov 12, 2014 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A do mojega, znao sam da sam nekoga zaboravio. Moje iskreno izvinjenje...
Biljke odavno ne gledam kao na prednji, srednji i zadnji plan, vec ih gledam kao na lake i teze za odrzavanje. Vec duze vremena ne koristim biljke koje zahtevaju trimovanje (citaj: kripte su zakon). Ludwigie u levom i bacopa u desnom uglu su tu samo i iskljucivo da bi sakrile cevi i crevo za vazduh.
Za desni panj (koji inace jos nije potonuo) je privezan bolbitis, tako da je taj panj rezervisan za njega, kao sto je levi za nane.
Cevima u principu gume i nisu potrebe, ali ja volim kada to "nema gde da mrdne". Da, razmisljao sam o crnim gumicama, kao za grejac, ali o tom potom. Pokusacu i bez njih, mislim da ce stajati u mestu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Čet Nov 13, 2014 12:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Profi, vedro će biti i sutra, Reve probaj i bez gumica , ali pazi, nemoj posle da bude ju šta bi , ne daj Bože da prelije. haha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Čet Nov 13, 2014 1:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koja pozadina je u pitanju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Nov 13, 2014 1:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mat crna, samolepljiva, buvljak edition.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Nov 13, 2014 9:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao da gledam svoj akvarijum! Very Happy
Resio si na slican nacin prelivne, povratno crevo iz filtera, kao i crevce za vazduh sa malim gumicama... zastita na prvom mestu, sto rece zivkovic! smeh
Na prelivnoj cevi ti je dosta ova donja gumica, ovu gornju mozes da skines. Mada, kad si vec postavio, neka ih. Zarastce to i bice ok. Ja kod mene sad ne vidim ni cev, a kamoli gumicu! Very Happy
Sve u svemu, odlican 2! Laughing
Pozdrav i srecno! Pa da popijemo! Very Happy


Poslednji izmenio jovica dana Čet Nov 13, 2014 9:38 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Čet Nov 13, 2014 6:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja se izvinjavam ali i dalje mi nije jasno kako gumice prave zastitu od prelivanja. mislim na "moje" cevke.
ako imamo poklopac na akvarijumu nema da mrdnu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License