Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Atman cr-500 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
makich
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2011
Poruke: 143
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 19, 2014 2:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobih ovaj akvarijum i navrat nanos sam ga oformila jer je manji morao da se skloni. To je bio uslov Smile Dakle ovo je neka prva verzija koja ce se dosta promeniti.

Akvarijum je 50x30 h 45 nekih 65L
Osvetljenje arcadia 2x11w
Filter kanister Atman
Podloga samo crni sljunak, dodat osmokot.
Od zivuljki: 5 neonki, 3 korija, 6 amano, malezijci i theodoxusi f.
Ubacila bih jos 5-10 neonki ili mikrorazbore...a jako mi se svidjaju apistogramma agassizi razmisljam da uzmem par.
E sad moje prvo pitanje je da li je to ok kombinacija uz ovo sto imam?
Drugo, izlazna cev je bela. iako cu je sakriti biljkama draze bi mi bilo da je crna. Moze li se oblepiti samolepljivim tapetom? Oce li se razlepiti u vodi?
Trece, dajte ljudi neki savet oko biljaka, koje bi se lepo uklopile a i lepo rasle.

Evo i nekih fotkica. Svi saveti dobrodosli!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 19, 2014 2:52 am Snimi Poruku Nazad na vrh

makich
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2011
Poruke: 143
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 19, 2014 2:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sre Nov 19, 2014 9:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fino je . Wink
Dodaj valisnerije jedno 10 komada oko ove cijevi da se ne vidi i raširii je cijelom dužinom u pozadinii ... onda dodaj još sagitare do one kamenice da ne bude samaa ona jedna Smile

Dodaj još 5 neonki slobodno i tu se zaustavi ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
oleander
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2012
Poruke: 40
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Sre Nov 19, 2014 9:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam pocetnik,tako da moje misljenje uzmi sa rezervom,ali mislim da ti je svetlo dosta slabo za tu litrazu, od biljaka bi mozda moglo neko manje zahtevno kao - Anubias,Microsorumi...Za vecinu ostalog bilja treba ce ti jace svetlo.Apistogramma agassizi i kozice ne idu zajedno,ali tu ce se javiti neko ko ima vise iskustva.. Smile Tapet bi se verovatno brzo razlepio,bolje resenje su akrilne boje ili silikon.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
makich
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2011
Poruke: 143
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 19, 2014 11:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovorima Smile
Sto se tice svetla to je sto je. U haubi nema mesta ni za sta da se doda, a neonke su oblika potkovice i izgleda da ih prave samo u toj jacini...
Za biljke dodajem easy life pro fito
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
makich
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2011
Poruke: 143
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 19, 2014 11:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@ Mirche valisneria mi se ne svidja...ne znam, deluje mi kao neka travuljina. haha
mada bi lepo zaklonila cev.
sagitaria je posadjena jos jedna mala pored, a definitvno cu ubaciti jos koju iz drugog akvarijuma Smile
hvala na savetu!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Nov 19, 2014 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koleginice, fali ti jedno panjce sa nanama na sebi! Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
makich
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2011
Poruke: 143
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 19, 2014 6:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovice, skroz si u pravu! kakvo panjce savetujes? komadisku ili nesto razgranato npr sunken root?
i gde da ga postavim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Nov 19, 2014 8:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nesto razgranato. Ne preterano. Postavi tako da sagitaria bude ispred panja, a panj da bude ispred uskolisnog limuna. Kripte mogu ostati gde su. Izdzigljaju one samo tako (barem ove moje wenditti brown) pa ce biti taman. Uklopi neku nanu na panju, mozes i malo mahovine, kod mene se to pokazalo super, barem dok sijamski algar nije pojeo mahovinu, pa se sad muci i vegetira, jer on popase svaki novi izdanak.
Taj limun voli malo jace svetlo, meni je propao, ali ko zna. Kod zeta sirokolisni dziglja, a ima 36W na 100l. Sve zavisi. Interesantna postavka.
Koje korije imas? Ubaci jos 2 iste vrste. Bas se lepo ponasaju kad ih je min 5 kom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
makich
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2011
Poruke: 143
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 19, 2014 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kori su paleatusi. Maticni, njih mrestim. Ako bude malaca zadrzacu nekog.
Mislis da stavim granu umesto kamenja?
A sta mislis ispred cevke da stavim ludwigia repens? Dal bi bila bar malo crvena uz ovo svetlo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Nov 19, 2014 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam za ludwigiu, voli jace svetlo. Probaj, meni je propala...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
makich
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2011
Poruke: 143
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 19, 2014 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta znam...meni je ovaj limun rastao ko lud u proslom akvarijumu sa jos slabijim svetlom.
Dobro bi bilo da razbijem zelenilo nekom biljkom druge boje. Probacu ludwigiu pa sta joj bog da Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Nov 20, 2014 9:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eto jedne potvrde za ono sto stalno pricamo, da je svaki akvarijum prica za sebe. Laughing
Samo napred koleginice, nabavi ludwigiu, pa probaj. Zasto da ne? Probaj pa javljaj dalji napredak, cekamo update! Very Happy
Pozdrav! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bratislav
Akvarista



Registrovan: 13 Dec 2013
Poruke: 223
Lokacija: Beograd - Zvezdara

PorukaPoslao: Čet Nov 20, 2014 11:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koleginice, prvo pohvale na dobrom startu, akvarijum ima potencijala.

Sto se ludwigie tice, mislim da ti nije dobra za sakrivanje creva - ako joj je slabije svetlo rasce dosta u visinu, pa ce listovi biti udaljeni jedni od drugih - nece sakrivati krosnjom cev. Drugo, sa ovim osvetljenjem mislim da i nece imati crvenu boju.

Cev mozes sakriti nekim, recimo mangrov panjem ili ako ti se dopada, mozes je prekriti mahovinom, mislim da bi to bas leglo u ovoj varijanti.

I jos jedna ideja - mozda da zamenis crnu pozadinu sa tamno plavom, uz slabije svetlo, nekako mi se cini da je akvarijum isuvise taman.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tripko
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2014
Poruke: 152
Lokacija: Serbia-Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 20, 2014 12:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih zibljku iz desnog ugla izbacio napolje mnogo velika biljka za tvoj aq, imao sam je u pocetku bavljanja akvaristikom pa sam je izbacioa, a taj najas do njega brzo napreduje pa ces morati da ga seckas. Inace je ostalo manje vise na svom mestu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Atman Ef-4 Filip:) Tražnja 0 Ned Mar 06, 2022 4:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Atman AT-101 zeza Nikollo Filteri i pumpe 0 Pon Dec 20, 2021 11:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slavina za Atman ef4 kanister filter Zivadin Tražnja 3 Čet Sep 30, 2021 1:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Osovina za atman at 103 io Tražnja 0 Ned Maj 30, 2021 1:48 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Atman EF1 StefanPN Filteri i pumpe 1 Čet Mar 04, 2021 11:44 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License