Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prvi akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
zico7
Akvarista



Registrovan: 20 Nov 2014
Poruke: 17

PorukaPoslao: Čet Nov 20, 2014 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima!

Vec duzi niz godina imam zelju kupiti akvarijum, ali radi malog zivotnog prostora nisam bio u prilici. Sada su se stekli uslovi i otvorio prostor za jedan akvarijum duzine 100cm, pa bih poslije kupio vjerovatno jos jedan ili dva ako bih uvidio da umijem sa ribicama.

Moze li mi neko predloziti kakvu opremu da nabavim?
Kakav filter, pumpa, grijaci, rasvjeta i sta jos ide?
Zelio bih da ribicama nista ne nedostaje i da dobro napreduju.

Zivim u Zenici i kod nas imaju tri radnje za akvarijume i jos nekoliko ljudi koji rade u ilegali. Sve sam istrazio i uvidio da je slaba ponuda za biljke. Volio bih biljni akvarijum, ali sa ovim sto ima u Zenici ne vjerujem da bi mogao napraviti ono sto mi se svidja.

Slucajno sam naletio na ovaj link i ostao ocaran prizorima...

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

Znam, ovakav akvarijum pocetnik ne moze formirati, ali bih bio zadovljan kada bi bio makar upola lijep kao ovi na linku. Za takvo sto mi treba bilje kao na ovim slikama.

Da li se moze naruciti iz BG?
Da li se moze naruciti oprema i biljke?
Da li bi biljke prezivile transport?

Imam nekoliko prijatelja u BG, mogli bi mi i oni poslati autobosom ili na neki drugi nacin....


Poslednji izmenio nikouro dana Sub Dec 13, 2014 6:31 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nikouro: [url=http://www.akvarijum.org/forum/pravilnik.php]Pravilnik[/url]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 20, 2014 9:54 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Čet Nov 20, 2014 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako si iz Zenice , super.
Otiđi na starnicu pik.ba i kucaj u pretraži ono što želiš , mnogi akvaristi su iz Zenice , bar ja znam njih nekoliko.
Mnogi će ti pomoći oko svega , opreme , biljaka , ribica i drugo Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
zico7
Akvarista



Registrovan: 20 Nov 2014
Poruke: 17

PorukaPoslao: Čet Nov 20, 2014 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mirche01 ::
Ako si iz Zenice , super.
Otiđi na starnicu pik.ba i kucaj u pretraži ono što želiš , mnogi akvaristi su iz Zenice , bar ja znam njih nekoliko.
Mnogi će ti pomoći oko svega , opreme , biljaka , ribica i drugo Very Happy


Sve sam procesljao na piku i nema puno toga. Nema nijedan oglas za prodaju bilja. Za izradu akvarija i opremu nije problem, toga ima u izobilju. Mada me i tu zanima sta mi treba i koja je oprema najbolja.

Kakva je recimo razlika izmedju masinsko i rucno obradjenog stakla?

Ako ne mognem naci adekvatne biljke onda cu uraditi nesto sa 3d pozadinom i nekim figuricama.....

Svaki pocetak je tezak. Surprised Surprised Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Nov 21, 2014 12:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj se pribojavati. Biće sve to OK. Tu smo mi da pomognemo. Smile Ja bih ti preporučio dimenzije 100x50x40cm (dxvxš). Što se tiče filtracije, zavisi koliko novca imaš na raspolaganju. Bolja varijanta je kanister filter, ali će i stakleni spoljašnji filter biti odličan. Pumpa treba da za sat vremena provrti četiri zapremine akvarijuma. Tako ćeš imati kvalitetan protok, za kvalitetnu filtraciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zico7
Akvarista



Registrovan: 20 Nov 2014
Poruke: 17

PorukaPoslao: Pet Nov 21, 2014 8:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HORUS ::
Nemoj se pribojavati. Biće sve to OK. Tu smo mi da pomognemo. Smile Ja bih ti preporučio dimenzije 100x50x40cm (dxvxš). Što se tiče filtracije, zavisi koliko novca imaš na raspolaganju. Bolja varijanta je kanister filter, ali će i stakleni spoljašnji filter biti odličan. Pumpa treba da za sat vremena provrti četiri zapremine akvarijuma. Tako ćeš imati kvalitetan protok, za kvalitetnu filtraciju.


Ok, uvazit cu dimenzije. Smile

Novca imam dovoljno, ali svakako nisam sklon bespotrebnom rasipanju. Smile Ako ce doprinijeti zdravlju ribica i estetici, platit cu skuplje koliko je potrebno. Ako razlika nije tako ocigledna, onda bih radije ustedio. Ako se razumijemo. Smile

Kada smo kod estetike, imao bih i tu jedno pitanje.

Posto ce akvarijum biti na sredini prostorije, da li postoji nacin da se uredi da pogled bude otvoren sa obje strane bez da izgled narusava pumpa i sta je jos vidljivo od pratece tehnike? Gledam ove akvarijume i ne vidim opremu.... Kako se smjesti da ne bude vidljiva?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Nov 21, 2014 12:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prva varijanta je unutrašnji trokomorni filter sa zazorom koji bi stojao na bočnom staklu u tvom slučaju, time gubiš vidljivost sa jedne strane (kažeš sredina prostorije pa podrazumevam 4 strane vidljive).
Druga varijanta je ako se pravi polica, predvidi se mesto ispod police za sump filter (kanister je skuplja varijanta), u koji ide sva oprema. Tu imaš vidljivost sa sve 4 strane.
Cevi će morati nekako da se vide, ali može da se sakrije koliko toliko, mašta radi svašta Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Nov 21, 2014 2:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dosta opreme (grejač i pumpa) stane u filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zico7
Akvarista



Registrovan: 20 Nov 2014
Poruke: 17

PorukaPoslao: Sub Dec 13, 2014 5:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Prva varijanta je unutrašnji trokomorni filter sa zazorom koji bi stojao na bočnom staklu u tvom slučaju, time gubiš vidljivost sa jedne strane (kažeš sredina prostorije pa podrazumevam 4 strane vidljive).
Druga varijanta je ako se pravi polica, predvidi se mesto ispod police za sump filter (kanister je skuplja varijanta), u koji ide sva oprema. Tu imaš vidljivost sa sve 4 strane.
Cevi će morati nekako da se vide, ali može da se sakrije koliko toliko, mašta radi svašta Smile


Konacno je stolar obavio sto je trebao i vrijeme je da odlucim sta i kako.

Akvarijum ce biti vidljiv sa dvije strane. Dakle, jedan bok ide do regala a drugi do 'pregradnih polica'. Pregradna polica se nalazi na kraju komode na kojoj bi bio akvarijum. Izgleda ovako: http://www.emmezeta.hr/reposit....._large.jpg

Mozda bi tu mogao smjstiti filter i ostalo sto ide. Mozda bi polica mogla posluziti da sakrijem sto sakriti treba?
Da li filter pumpa i ostalo treba biti u visini akvarijuma?

Prostor za akvarijum je 100 ili 110 cm (ovisno kako okrenem police). Sirina bi mogla biti 50 cm, a idealna visina (radi estetike) bi bila 70 cm. E sad, da li su takve proporcije pogodne za biljni akvarijum i sta mi uz to treba?

Kakva pumpa?
Kakav filter?
Rasvjeta?
Grijaci?

Ako mi mozete navesti pa da to kupim sve sto treba. Stvarno je nezgodno, ne poznajem nikoga ko se bavi akvaristikom i koga bi mogao pitati za savjet.

Kod mene u gradu je ponuda za biljke jako losa. Da li bi biljke prezivile transport iz Beograda, da angazujem nekoga od drugova da mi posalje autobusom recimo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
esad92
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2012
Poruke: 99
Lokacija: Beograd, Banjica

PorukaPoslao: Sub Dec 13, 2014 5:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ono sto sa sigurnoscu kao pocetnik mogu da ti kazem, to je da je 70cm previsoko, i da nikako ne pravis toliko visok akvarijum. 50cm ce biti taman.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Dec 13, 2014 6:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

esad92 je upravu. Biljni akvarijumi idu do 70cm sa neonskom rasvetom. Ako ideš na veću visinu onda moraš da instarilaš viseću MH rasvetu (mnogo greje, pa nije pogodna za haubu).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
esad92
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2012
Poruke: 99
Lokacija: Beograd, Banjica

PorukaPoslao: Sub Dec 13, 2014 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim i zbog rasvete, a i zbog rukovanja po akvarijumu, tipa sadjenje biljaka itd..

Zaboravio sam da ti napisem, biljke trpe transport, slobodno mozes da porucujes, ili da ti neko salje, nikakav problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zico7
Akvarista



Registrovan: 20 Nov 2014
Poruke: 17

PorukaPoslao: Sub Dec 13, 2014 6:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HORUS ::
esad92 je upravu. Biljni akvarijumi idu do 70cm sa neonskom rasvetom. Ako ideš na veću visinu onda moraš da instarilaš viseću MH rasvetu (mnogo greje, pa nije pogodna za haubu).


Kolike je visine poklopac kojim se zatvori akvarijum?
10 -20 cm?

Recimo da sa poklopcem bude 70cm?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zico7
Akvarista



Registrovan: 20 Nov 2014
Poruke: 17

PorukaPoslao: Sub Feb 28, 2015 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Konacno sam dobio akvarijum. Zelja mi je bila da bude biljni, ali cu po svemu sudeci morati odustati. Ponuda biljki u Zenici nije ni 5% ovoga sto vidim na vasim stranicama, a sto sam zamislio i u svom akvarijumu. Smile Imam poznanike i rodbinu u BG, ali ne znam kako da organizujem transport biljki. Navala posla u zadnje vrijeme ne dozvoljava da sam odem. Sad

Sada sam dosao na ideju da kupim ciklide. Jako su mi se svidjeli na oko, nesto sam citao da se informisem detaljnije...

Na vecini slika sam vidio da podlogu cini sitni pijesak i kamenje.

Da li moze krupniji, posto u ovoj obliznjoj prodavnici nema sitni, ili moram traziti sitni?
Jel ovo pravo kamenje koje vidim ili su imitacije?

U prodavnici sam vidio da na dnu akvarijuma sa ciklidima ima skoljka iz koje izlaze 'mjehurici'.. Vjerovatno je potreban kisik. U svom akvarijumu imam samo pumpu cije crijevo izlazi tik ispod povrsine vode? Da li moram ugraditi novu pumpu i kako, ili moram postaviti bocu sa kisikom? Very Happy

Nevjerovatno, mislio sam da je sve ovo puno jednostavnije, a sada vidim da ima dosta toga sto treba znati i more toga sto ne znam, iako sam dosta citao i raspitivao se.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Feb 28, 2015 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ni ovde kod mene u prodavnicama nema bilja, pa kupujem ovde sa foruma, post expressom..

Oko ciklida se ne razumem, pa necu da komentarisem. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
zico7
Akvarista



Registrovan: 20 Nov 2014
Poruke: 17

PorukaPoslao: Ned Mar 01, 2015 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Maxy xD ::
Ni ovde kod mene u prodavnicama nema bilja, pa kupujem ovde sa foruma, post expressom..

Oko ciklida se ne razumem, pa necu da komentarisem. Very Happy


A ne znam mogu li ja tako naruciti za Zenicu u Bosni. Ti si ipak u Srbiji. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License