Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pocetak hobija Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Twister
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2014
Poruke: 119
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Nov 24, 2014 2:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Unutrasnje dimenzije 80 x 40 x 40 cm, trokomorni spoljasnji filter....

slike pocinju od podmaklog stadijuma izrade. napomenuo da je sve u samostalnoj izradi..od komode, akvarijuma, filtera, polopca, rasvete....podloge.....

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

trenutno stanje...

Image
Image

podloga je "carobna zemlja" i kamencici od 2-5mm sakupljani nekih 5 meseci i par pakovanja kupljenih u lokalnoj pet-shop prodavnici
bilje je trenutno marsilea i cryptocorina wendeti i green..i java moss (u skoro ce biti ubaceno jos bilja)
ribice ima svakakvih jer su dobijene na poklon kao piloti Very Happy
u planu je zanimacija sa barbzsima i neonkama.


Poslednji izmenio nikouro dana Pon Nov 24, 2014 8:20 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 24, 2014 2:28 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Nov 24, 2014 3:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čega se plašiš, paukova, mraka .... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Twister
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2014
Poruke: 119
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Nov 24, 2014 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neso jel to zbog dinosaurusa ili.... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 24, 2014 3:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Promeni naslov teme Smile Smile Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Twister
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2014
Poruke: 119
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Nov 24, 2014 4:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hahahaha...pazi kad nisam odmah shvatio o cemu se radi i kakvu sam banalnu gresku napravio B-)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nesa
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 92
Lokacija: Beograd-Smederevo

PorukaPoslao: Pon Nov 24, 2014 4:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko vidim imas prilicno jaku rasvetu a malo biljaka i iz tog razloga ces morati brze da ga punis biljem inace ocekuj rast algi u toj kombinaciji sto imas.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pon Nov 24, 2014 4:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slažem se za biljke ali koliko vidim može lako pomoću prekidača da smanji jačinu svetla, ako sam dobro ukapirao jedan prekidač pali 2 neonke i druge dve se pale zasebno svaka.
Pedantno urađeno, svaka čast, vidim da je uloženo baš puno truda i volje i na kraju se isplatilo, i grana je odlična.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 24, 2014 4:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda mi se samo cini na slikama, ali deluje mi da je podloga dosta tanka. Jos ako nema hranljive podloge ispod, teze ce biti da se prime neke zahtevnije biljke.

Inace sve ostalo izgleda skroz super!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tripko
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2014
Poruke: 152
Lokacija: Serbia-Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 24, 2014 4:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Takodje bih dao komentar na podlogu tanko i suvise krupni kamencici.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Twister
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2014
Poruke: 119
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Nov 24, 2014 5:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto sam napisao da je prvo isla "carobna zemlja" pa potom kamencici.
A rasveta je uradjena tako da staju cetiri neonke T5 od 21W, a samo paljenje je napravljeno tako da se dve pale odmah a ostale dve posebno jos po potrebi. Mada iz veoma sitne prepravke moguce su svakakve kombinacije.

Drvo je grana vrbe.

Kamenje je trenutno ovakvog rasporeda jer je grana vezana za njih kako ne bi isplivala Sad Po meni je to malo visak kamenja al sila boga ne moli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Nov 24, 2014 7:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smile Pročitao naslov i rek'o neka frka Smile
Čini mi se da imaš samo jednu prelivnu, ja bih dodao još jednu za svaki slučaj, malo sigurnost, malo protok.
Ako su barbusi u planu, gledaj da ubaciš što više biljki, takođe zbog hranljive podloge.
Lako češ za to kamenje kad se natopi.
Lepo urađeno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Twister
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2014
Poruke: 119
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Nov 24, 2014 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam tri prelivne cevi precnika 16mm (2 homemade i 1 kupovna) zbog vecrg protoka vode (600 l/h).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pon Nov 24, 2014 8:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Opaaa , super početak.
Samo nabacaj jošš biljaka , biće ljepše . Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 24, 2014 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Twister ::
Kao sto sam napisao da je prvo isla "carobna zemlja" pa potom kamencici.


Promakao mi tekst ispod slika... Smile zagledah se u slike i ne citam dalje.

U svakom slucaju uvek mozes da dodajes osmokot i mikro/makro elemente, samo se malo brinem kako ce biljke da uhvate koren, meni u dosta dubljoj podlozi ribice izvuku cesto biljke dok ne puste koren.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Twister
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2014
Poruke: 119
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 4:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vodeni komunalci za sad ne diraju nista. Tu su vec oko 5 dana, a ima ih raznih. a dok ne ubacim ostatak zivog svetabiljke bi vec trebalo da puste neki koreni sistem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pocetak price Milica Obradovic Početak u akvaristici 16 Pon Jan 25, 2021 9:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi pocetak sa Afrikancima Gladijator Afrički ciklidi 9 Uto Sep 22, 2020 12:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak akv 128l pomoc AleksandaT90 Početak u akvaristici 4 Pet Jun 26, 2020 2:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak - 27l Nebojsa92 Akvarijumi 2 Pet Maj 08, 2020 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak 40L Trifke98 Početak u akvaristici 3 Ned Dec 01, 2019 1:43 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License